Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naar schatting 200.000 Palestijnen vertrokken uit noorden Gaza

Naar schatting 200.000 Palestijnen vertrokken uit noorden Gaza

GENÈVE (ANP) - Naar schatting 200.000 Palestijnen zijn sinds 5 november van Noord- naar Zuid-Gaza vertrokken, meldt de VN-organisatie die zich bezighoudt met humanitaire zaken (OCHA). Zij maakten gebruik van de zogeheten humanitaire corridors naar het zuiden die regelmatig door het Israëlische leger worden opengesteld.

"Het leger blijft inwoners van het noorden oproepen en druk opleggen naar het zuiden te trekken", staat in een update van OCHA. De VN-organisatie maakt zich steeds meer zorgen over overbevolking en de beperkte toegang tot onderdak, voedsel en water in het relatief veiligere zuiden.

Er zijn nog honderdduizenden mensen in het noorden van de Gazastrook, waar de leefomstandigheden steeds verder achteruitgaan. "Ze worstelen om de minimale hoeveelheid water en voedsel te bemachtigen om te overleven. De consumptie van water van onveilige bronnen leidt tot ernstige zorgen over uitdroging en door water overgedragen ziekten."

Alle bakkerijen in het noorden liggen sinds 7 november stil door schade en brandstof-, water en meeltekorten. Er zijn volgens OCHA aanwijzingen dat mensen maaltijden overslaan, kleinere maaltijden eten en vuur op onveilige en ongezonde manieren maken. De VN-organisatie meldt dat mensen naar verluidt noodgedwongen onder meer rauwe ui en ongekookte aubergine eten.

Meer uit Buitenland

ABC: schietpartij Brown en moord MIT-docent mogelijk verbonden

PROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.

5 uur geleden
VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

12 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

14 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

14 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

15 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

15 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

15 uur geleden