Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naar schatting 200.000 Palestijnen vertrokken uit noorden Gaza

Naar schatting 200.000 Palestijnen vertrokken uit noorden Gaza

GENÈVE (ANP) - Naar schatting 200.000 Palestijnen zijn sinds 5 november van Noord- naar Zuid-Gaza vertrokken, meldt de VN-organisatie die zich bezighoudt met humanitaire zaken (OCHA). Zij maakten gebruik van de zogeheten humanitaire corridors naar het zuiden die regelmatig door het Israëlische leger worden opengesteld.

"Het leger blijft inwoners van het noorden oproepen en druk opleggen naar het zuiden te trekken", staat in een update van OCHA. De VN-organisatie maakt zich steeds meer zorgen over overbevolking en de beperkte toegang tot onderdak, voedsel en water in het relatief veiligere zuiden.

Er zijn nog honderdduizenden mensen in het noorden van de Gazastrook, waar de leefomstandigheden steeds verder achteruitgaan. "Ze worstelen om de minimale hoeveelheid water en voedsel te bemachtigen om te overleven. De consumptie van water van onveilige bronnen leidt tot ernstige zorgen over uitdroging en door water overgedragen ziekten."

Alle bakkerijen in het noorden liggen sinds 7 november stil door schade en brandstof-, water en meeltekorten. Er zijn volgens OCHA aanwijzingen dat mensen maaltijden overslaan, kleinere maaltijden eten en vuur op onveilige en ongezonde manieren maken. De VN-organisatie meldt dat mensen naar verluidt noodgedwongen onder meer rauwe ui en ongekookte aubergine eten.

Meer uit Buitenland

Trump noemt historisch staatsbezoek VK grote eer

WINDSOR (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt zijn historische bezoek aan het Verenigd Koninkrijk "een van de grootste eren" van zijn leven. Dat verklaarde hij tijdens een diner met zijn gastheer koning Charles en tal van hoogwaardigheidsbekleders.

1 uur geleden
Times: VK wil na vertrek Trump Palestijnse staat erkennen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk is van plan de Palestijnse staat dit weekend te erkennen, meldt de Britse krant The Times op basis van anonieme bronnen. De keuze zou op het weekend zijn gevallen met het oog op het dan afgelopen staatsbezoek van Donald Trump. De Amerikaanse president is fel tegenstander van de officiële erkenning van de Palestijnse gebieden en heeft in het verleden gezegd dat een dergelijke stap zal uitpakken in het voordeel van Hamas.

2 uur geleden
Bolsonaro lijdt aan huidkanker

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.

4 uur geleden
Advocaten melden eerste bezoek aan PKK-leider Öcalan in jaren

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.

5 uur geleden
Anti-Trump-betogers demonstreren in Londen

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".

5 uur geleden
Meer dan 65.000 doden gemeld in Gazastrook sinds begin oorlog

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.

7 uur geleden
Eerste door bondgenoten betaalde Amerikaanse wapens naar Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.

7 uur geleden