Naar schatting 200.000 Palestijnen vertrokken uit noorden Gaza
GENÈVE (ANP) - Naar schatting 200.000 Palestijnen zijn sinds 5 november van Noord- naar Zuid-Gaza vertrokken, meldt de VN-organisatie die zich bezighoudt met humanitaire zaken (OCHA). Zij maakten gebruik van de zogeheten humanitaire corridors naar het zuiden die regelmatig door het Israëlische leger worden opengesteld.
"Het leger blijft inwoners van het noorden oproepen en druk opleggen naar het zuiden te trekken", staat in een update van OCHA. De VN-organisatie maakt zich steeds meer zorgen over overbevolking en de beperkte toegang tot onderdak, voedsel en water in het relatief veiligere zuiden.
Er zijn nog honderdduizenden mensen in het noorden van de Gazastrook, waar de leefomstandigheden steeds verder achteruitgaan. "Ze worstelen om de minimale hoeveelheid water en voedsel te bemachtigen om te overleven. De consumptie van water van onveilige bronnen leidt tot ernstige zorgen over uitdroging en door water overgedragen ziekten."
Alle bakkerijen in het noorden liggen sinds 7 november stil door schade en brandstof-, water en meeltekorten. Er zijn volgens OCHA aanwijzingen dat mensen maaltijden overslaan, kleinere maaltijden eten en vuur op onveilige en ongezonde manieren maken. De VN-organisatie meldt dat mensen naar verluidt noodgedwongen onder meer rauwe ui en ongekookte aubergine eten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
2 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
3 uur geledenBERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.
4 uur geleden