'Naam Trump op crisischeques voor miljoenen Amerikanen'
WASHINGTON (ANP) - De naam van Donald Trump komt op de cheques te staan die vanwege de coronacrisis naar miljoenen Amerikanen worden gestuurd. Het is volgens de Washington Post de eerste keer dat de naam van een president op zo'n uitbetaling wordt gezet.
Door de crisis verloren miljoenen Amerikanen hun baan. De overheid geeft rechtstreekse steun aan veel burgers in de vorm van een betaling van 1200 dollar (bijna 1100 euro). Daar komt nog 500 dollar bovenop voor ieder kind onder de 17.
De belastingdienst stort het geld rechtstreeks op bankrekeningen of stuurt mensen een cheque. Alleen in dat laatste geval krijgen ontvangers de naam van de president te zien. Er worden naar verwachting zo'n 5 miljoen cheques per week verstuurd.
Handtekening
Trump had volgens bronnen van de krant eigenlijk voorgesteld zijn handtekening op de cheques te zetten, maar dat is niet toegestaan. Het is gebruikelijk dat een politiek neutrale ambtenaar tekent voor overheidsuitkeringen.
De tekst "President Donald J. Trump" komt daarom in een andere vakje op de cheque te staan. Bronnen van de krant zeggen dat de bezorging door de toevoeging van de naam enkele dagen vertraging kan oplopen, maar medewerkers van het ministerie van Financiën spreken dat tegen.
150 miljoen mensen
De steun is bedoeld voor huishoudens met lage of middeninkomens. In totaal komen zo'n 150 miljoenen mensen ervoor in aanmerking.
De oppositie reageert boos op het plan. "Donald Trump vertraagt betalingen aan miljoenen Amerikanen die moeite hebben de huur en eten te betalen om zijn eigen ego te strelen", klaagt de prominente Democratische senator Ron Wyden in The New York Times. "Alleen deze president zou proberen zichzelf het middelpunt van de aandacht te maken tijdens een pandemie en economische ramp."
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Duizenden aanhangers van Hezbollah hielden zondag een mars in de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, het bolwerk van de Libanese beweging. Ze rouwden om de dood van de Iraanse leider Ali Khamenei, die zaterdagmorgen omkwam bij een luchtaanval op Teheran.
8 minuten geledenWASHINGTON/MUSCAT (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft in een vraaggesprek met het blad The Atlantic gezegd dat de leiders van Iran willen praten en dat hij daarmee akkoord gaat. In het sultanaat Oman werd gemeld dat Iran openstaat voor inspanningen om de toestand te de-escaleren. Oman heeft bemiddeld als tussenpersoon in recente gesprekken tussen Iran en de VS in onder meer Genève.
10 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag steun betuigd aan de nabestaanden van degenen die zijn omgekomen bij Iraanse aanvallen. Volgens de regeringsleider maakt zijn land "pijnlijke dagen" door. "Mijn hart gaat uit naar de getroffen families - namens jullie allen, inwoners van Israël - ik wens de betrokkenen een volledig herstel toe", aldus Netanyahu in een videoboodschap.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben ontkend dat hun vliegdekschip de USS Lincoln is getroffen door een Iraans projectiel. De Iraanse Revolutionaire Garde meldde eerder op zondag de USS Lincoln en de begeleidende vloot te hebben aangevallen met vier ballistische raketten. Daarbij zou het vliegdekschip zijn "geraakt". Het Pentagon ontkent dat: "De raketten zijn niet eens in de buurt gekomen", aldus het Amerikaanse Centraal Commando op X.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Iraanse militaire nucleaire en ballistische raketprogramma's moeten worden stopgezet, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zondagmiddag op X. Ook moet een einde komen aan de "destabiliserende acties in de lucht, op land en op zee", schrijft ze na een telefoongesprek met de emir van Qatar, Tamim bin Hamad al-Thani.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De voormalige Iraanse president Mahmud Ahmadinejad is door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen ook om het leven gebracht volgens een Iraans staatspersbureau. Hij was volgens de melding met lijfwachten in een huis in het oosten van Teheran toen dat werd getroffen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie Amerikaanse militairen zijn zondag omgekomen tijdens de aanvallen van en op Iran. Dat meldt het Amerikaanse operationele commando in de regio, U.S. CENTCOM, op X. Vijf andere Amerikanen raakten zwaargewond. Enkele anderen zouden kleine verwondingen hebben opgelopen, zoals hersenschuddingen.
2 uur geleden