Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Naam Trump op crisischeques voor miljoenen Amerikanen'

'Naam Trump op crisischeques voor miljoenen Amerikanen'

WASHINGTON (ANP) - De naam van Donald Trump komt op de cheques te staan die vanwege de coronacrisis naar miljoenen Amerikanen worden gestuurd. Het is volgens de Washington Post de eerste keer dat de naam van een president op zo'n uitbetaling wordt gezet.

Door de crisis verloren miljoenen Amerikanen hun baan. De overheid geeft rechtstreekse steun aan veel burgers in de vorm van een betaling van 1200 dollar (bijna 1100 euro). Daar komt nog 500 dollar bovenop voor ieder kind onder de 17.

De belastingdienst stort het geld rechtstreeks op bankrekeningen of stuurt mensen een cheque. Alleen in dat laatste geval krijgen ontvangers de naam van de president te zien. Er worden naar verwachting zo'n 5 miljoen cheques per week verstuurd.

Handtekening

Trump had volgens bronnen van de krant eigenlijk voorgesteld zijn handtekening op de cheques te zetten, maar dat is niet toegestaan. Het is gebruikelijk dat een politiek neutrale ambtenaar tekent voor overheidsuitkeringen.

De tekst "President Donald J. Trump" komt daarom in een andere vakje op de cheque te staan. Bronnen van de krant zeggen dat de bezorging door de toevoeging van de naam enkele dagen vertraging kan oplopen, maar medewerkers van het ministerie van Financiën spreken dat tegen.

150 miljoen mensen

De steun is bedoeld voor huishoudens met lage of middeninkomens. In totaal komen zo'n 150 miljoenen mensen ervoor in aanmerking.

De oppositie reageert boos op het plan. "Donald Trump vertraagt betalingen aan miljoenen Amerikanen die moeite hebben de huur en eten te betalen om zijn eigen ego te strelen", klaagt de prominente Democratische senator Ron Wyden in The New York Times. "Alleen deze president zou proberen zichzelf het middelpunt van de aandacht te maken tijdens een pandemie en economische ramp."

Meer uit Buitenland

China oefent in westen Stille Oceaan in reactie op Japan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.

1 uur geleden
Doden bij beschieting vermeende drugsboot in Caribisch gebied

WASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.

2 uur geleden
Iran dreigt met vergelding na Amerikaanse aanval op Iraans schip

TEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.

6 uur geleden
Staatsmedia: Iran gaat niet naar onderhandelingen in Pakistan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.

6 uur geleden
Pro-Russische Radev claimt verkiezingsoverwinning in Bulgarije

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.

8 uur geleden
Braziliaanse president Lula noemt oorlog tegen Iran waanzin

HANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.

9 uur geleden
Meetinstrument in Voyager-sonde na halve eeuw uitgeschakeld

HOUSTON (ANP) - Een van de wetenschappelijke instrumenten aan boord van de ruimtesonde Voyager 1 is uitgeschakeld. Het apparaat heeft vrijwel onafgebroken metingen verricht sinds de lancering in 1977. Zeven andere meetinstrumenten waren eerder al uitgezet, twee doen het nog. Volgens de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA moet de stap energie aan boord sparen en het leven van de verkenner zo lang mogelijk rekken.

9 uur geleden