Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje

Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje

ZEIST (ANP) - Frank de Boer vertelde twee weken geleden dat hij de namen van 21 of 22 internationals van zijn EK-selectie wel in zijn hoofd heeft zitten. Over vier of vijf spelers twijfelde de bondscoach van het Nederlands elftal toen nog. Na drie trainingen met vijftien internationals uit de Nederlandse, Russische en Engelse competitie moet hij er woensdag uit zijn.

De opvolger van Ronald Koeman vertelt dan eerst aan zijn spelers wie er mee mogen naar de Europese eindronde. Rond 14.00 uur maakt hij zijn definitieve selectie van 26 spelers openbaar.

De Boer noemt het een voordeel dat hij niet, zoals gebruikelijk bij grote toernooien, 23 maar 26 spelers mag selecteren. De Europese voetbalbond heeft dat besloten vanwege de coronapandemie die de speelkalender nog voller heeft gemaakt. "Ik wil trainen op systemen met vier en vijf verdedigers", zei de bondscoach. "Dan is het handig om een grote selectie te hebben."

Onvoldoende fit

In de aanloop naar het WK van 2014, het laatste grote toernooi waar Oranje aan meedeed, viel Rafael van der Vaart af uit de selectie. Louis van Gaal vond de 109-voudig international onvoldoende fit. Dat zag niet iedereen aankomen. Komt De Boer woensdag ook met één of zelfs meerdere verrassingen?

De bondscoach gaat acht spelers uit zijn voorlopige selectie van 34 man teleurstellen. Vast staat dat er een doelman gaat afvallen. Dat zou zomaar eens Marco Bizot kunnen zijn. Quincy Promes (47 interlands) maakt zich wellicht ook zorgen. De aanvaller, in december opgepakt wegens betrokkenheid bij een steekpartij, was er in maart niet bij toen Oranje tegen Turkije, Letland en Gibraltar speelde. De Boer heeft Promes maandag wel naar Zeist laten komen. Hij passeerde Ryan Babel (69 interlands) voor zijn voorlopige EK-selectie. "Zo'n jongen laat je niet drie dagen trainen om hem vervolgens teleur te stellen", zei de bondscoach.

Voorlopige selectie

De voorlopige selectie telt met Denzel Dumfries, Hans Hateboer, Kenny Tete, Rick Karsdorp, Joël Veltman, Jeremiah St. Juste en Jurriën Timber wel heel veel spelers die rechts achterin kunnen spelen. Voor het middenveld moet De Boer wellicht kiezen tussen Tonny Vilhena en Teun Koopmeiners. Je zou zeggen dat de bondscoach Koopmeiners, Timber en Cody Gakpo niet voor niets heeft opgenomen in zijn voorselectie. Zij missen namelijk het EK met Jong Oranje als ze niet in de definitieve selectie van het Nederlands elftal zitten.

Mag Anwar El Ghazi mee naar het EK en hoe denkt De Boer over Donny van de Beek en Steven Bergwijn, internationals die afgelopen seizoen in Engeland weinig speeltijd kregen? Denkt hij dat Daley Blind voorspoedig herstelt van een enkelblessure en wat betekent dat voor Patrick van Aanholt? Woensdagmiddag worden die vragen beantwoord.

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

1 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

1 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

1 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

2 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

2 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

12 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

14 uur geleden