Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje
ZEIST (ANP) - Frank de Boer vertelde twee weken geleden dat hij de namen van 21 of 22 internationals van zijn EK-selectie wel in zijn hoofd heeft zitten. Over vier of vijf spelers twijfelde de bondscoach van het Nederlands elftal toen nog. Na drie trainingen met vijftien internationals uit de Nederlandse, Russische en Engelse competitie moet hij er woensdag uit zijn.
De opvolger van Ronald Koeman vertelt dan eerst aan zijn spelers wie er mee mogen naar de Europese eindronde. Rond 14.00 uur maakt hij zijn definitieve selectie van 26 spelers openbaar.
De Boer noemt het een voordeel dat hij niet, zoals gebruikelijk bij grote toernooien, 23 maar 26 spelers mag selecteren. De Europese voetbalbond heeft dat besloten vanwege de coronapandemie die de speelkalender nog voller heeft gemaakt. "Ik wil trainen op systemen met vier en vijf verdedigers", zei de bondscoach. "Dan is het handig om een grote selectie te hebben."
Onvoldoende fit
In de aanloop naar het WK van 2014, het laatste grote toernooi waar Oranje aan meedeed, viel Rafael van der Vaart af uit de selectie. Louis van Gaal vond de 109-voudig international onvoldoende fit. Dat zag niet iedereen aankomen. Komt De Boer woensdag ook met één of zelfs meerdere verrassingen?
De bondscoach gaat acht spelers uit zijn voorlopige selectie van 34 man teleurstellen. Vast staat dat er een doelman gaat afvallen. Dat zou zomaar eens Marco Bizot kunnen zijn. Quincy Promes (47 interlands) maakt zich wellicht ook zorgen. De aanvaller, in december opgepakt wegens betrokkenheid bij een steekpartij, was er in maart niet bij toen Oranje tegen Turkije, Letland en Gibraltar speelde. De Boer heeft Promes maandag wel naar Zeist laten komen. Hij passeerde Ryan Babel (69 interlands) voor zijn voorlopige EK-selectie. "Zo'n jongen laat je niet drie dagen trainen om hem vervolgens teleur te stellen", zei de bondscoach.
Voorlopige selectie
De voorlopige selectie telt met Denzel Dumfries, Hans Hateboer, Kenny Tete, Rick Karsdorp, Joël Veltman, Jeremiah St. Juste en Jurriën Timber wel heel veel spelers die rechts achterin kunnen spelen. Voor het middenveld moet De Boer wellicht kiezen tussen Tonny Vilhena en Teun Koopmeiners. Je zou zeggen dat de bondscoach Koopmeiners, Timber en Cody Gakpo niet voor niets heeft opgenomen in zijn voorselectie. Zij missen namelijk het EK met Jong Oranje als ze niet in de definitieve selectie van het Nederlands elftal zitten.
Mag Anwar El Ghazi mee naar het EK en hoe denkt De Boer over Donny van de Beek en Steven Bergwijn, internationals die afgelopen seizoen in Engeland weinig speeltijd kregen? Denkt hij dat Daley Blind voorspoedig herstelt van een enkelblessure en wat betekent dat voor Patrick van Aanholt? Woensdagmiddag worden die vragen beantwoord.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
38 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
3 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
3 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geledenRABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."
1 dag geleden