Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje
ZEIST (ANP) - Frank de Boer vertelde twee weken geleden dat hij de namen van 21 of 22 internationals van zijn EK-selectie wel in zijn hoofd heeft zitten. Over vier of vijf spelers twijfelde de bondscoach van het Nederlands elftal toen nog. Na drie trainingen met vijftien internationals uit de Nederlandse, Russische en Engelse competitie moet hij er woensdag uit zijn.
De opvolger van Ronald Koeman vertelt dan eerst aan zijn spelers wie er mee mogen naar de Europese eindronde. Rond 14.00 uur maakt hij zijn definitieve selectie van 26 spelers openbaar.
De Boer noemt het een voordeel dat hij niet, zoals gebruikelijk bij grote toernooien, 23 maar 26 spelers mag selecteren. De Europese voetbalbond heeft dat besloten vanwege de coronapandemie die de speelkalender nog voller heeft gemaakt. "Ik wil trainen op systemen met vier en vijf verdedigers", zei de bondscoach. "Dan is het handig om een grote selectie te hebben."
Onvoldoende fit
In de aanloop naar het WK van 2014, het laatste grote toernooi waar Oranje aan meedeed, viel Rafael van der Vaart af uit de selectie. Louis van Gaal vond de 109-voudig international onvoldoende fit. Dat zag niet iedereen aankomen. Komt De Boer woensdag ook met één of zelfs meerdere verrassingen?
De bondscoach gaat acht spelers uit zijn voorlopige selectie van 34 man teleurstellen. Vast staat dat er een doelman gaat afvallen. Dat zou zomaar eens Marco Bizot kunnen zijn. Quincy Promes (47 interlands) maakt zich wellicht ook zorgen. De aanvaller, in december opgepakt wegens betrokkenheid bij een steekpartij, was er in maart niet bij toen Oranje tegen Turkije, Letland en Gibraltar speelde. De Boer heeft Promes maandag wel naar Zeist laten komen. Hij passeerde Ryan Babel (69 interlands) voor zijn voorlopige EK-selectie. "Zo'n jongen laat je niet drie dagen trainen om hem vervolgens teleur te stellen", zei de bondscoach.
Voorlopige selectie
De voorlopige selectie telt met Denzel Dumfries, Hans Hateboer, Kenny Tete, Rick Karsdorp, Joël Veltman, Jeremiah St. Juste en Jurriën Timber wel heel veel spelers die rechts achterin kunnen spelen. Voor het middenveld moet De Boer wellicht kiezen tussen Tonny Vilhena en Teun Koopmeiners. Je zou zeggen dat de bondscoach Koopmeiners, Timber en Cody Gakpo niet voor niets heeft opgenomen in zijn voorselectie. Zij missen namelijk het EK met Jong Oranje als ze niet in de definitieve selectie van het Nederlands elftal zitten.
Mag Anwar El Ghazi mee naar het EK en hoe denkt De Boer over Donny van de Beek en Steven Bergwijn, internationals die afgelopen seizoen in Engeland weinig speeltijd kregen? Denkt hij dat Daley Blind voorspoedig herstelt van een enkelblessure en wat betekent dat voor Patrick van Aanholt? Woensdagmiddag worden die vragen beantwoord.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in de Italiaan Enzo Maresca een opvolger gevonden voor succescoach Pep Guardiola. De club uit de Engelse Premier League maakte de aanstelling van Maresca officieel bekend via zijn website. Hij heeft een contract getekend voor drie jaar, tot de zomer van 2029.
3 uur geledenMONZA (ANP) - De naar de Serie A gepromoveerde club Monza heeft de Kroaat Ivan Jurić aangesteld als trainer. Hij is de opvolger van de Italiaan Paolo Bianco, die ondanks de promotie naar de hoogste voetbaldivisie in Italië geen contractverlenging kreeg. Jurić heeft getekend tot 2028, meldt de club.
3 uur geledenSEOUL (ANP/DPA) - De politie heeft verscherpte veiligheidsmaatregelen aangekondigd bij de terugkeer van het nationale voetbalelftal van Zuid-Korea, dat op het WK in de groepsfase is uitgeschakeld. Er zijn volgens persbureau Yonhap 160 politiemensen en 25 beveiligers aanwezig op luchthaven Incheon, nabij hoofdstad Seoul. Aanleiding is een doodsbedreiging aan het adres van bondscoach Hong Myung-bo. Een anonieme persoon kondigde op een onlineforum aan de trainer bij aankomst in Zuid-Korea te zullen vermoorden.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Vertegenwoordigers van de KNVB en de Marokkaanse voetbalbond (FRMF) hebben elkaar in aanloop naar de wedstrijd in de zestiende finales op het wereldkampioenschap ontmoet in Monterrey in Mexico. "De bestuurlijke ontmoeting stond in het teken van de jarenlange samenwerking, wederzijds respect en de bijzondere band tussen beide landen", aldus de KNVB.
10 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Ronald Koeman heeft er alle vertrouwen in dat het Nederlands elftal tegen Marokko minder kansen weggeeft dan in de groepsfase. "We hebben in onze eerste drie duels veel dingen goed gedaan", zei hij op zijn laatste persconferentie voor de zestiende finales in het Monterrey Stadium. "Maar we moeten soms sneller teruglopen en na balverlies compacter staan. We hebben daar weer uitgebreid op getraind. Ik verwacht dat we dat beter doen."
13 uur geledenGUADALUPE (ANP) - Virgil van Dijk gaat ervan uit dat ook in Mexico het stadion donderdag grotendeels is gevuld met supporters van het Nederlands elftal, aangevuld met lokale bevolking die het elftal van bondscoach Ronald Koeman steunt en oranje kleding aandoet. De aanvoerder zei op een persconferentie in het Monterrey Stadium in Guadalupe, waar Marokko in de nacht van maandag op dinsdag de tegenstander is in de zestiende finales van het WK, ervan uit te gaan dat de strafschop die Oranje op het WK van 2014 tegen Mexico kreeg geen rol meer speelt.
15 uur geleden