Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje

Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje

ZEIST (ANP) - Frank de Boer vertelde twee weken geleden dat hij de namen van 21 of 22 internationals van zijn EK-selectie wel in zijn hoofd heeft zitten. Over vier of vijf spelers twijfelde de bondscoach van het Nederlands elftal toen nog. Na drie trainingen met vijftien internationals uit de Nederlandse, Russische en Engelse competitie moet hij er woensdag uit zijn.

De opvolger van Ronald Koeman vertelt dan eerst aan zijn spelers wie er mee mogen naar de Europese eindronde. Rond 14.00 uur maakt hij zijn definitieve selectie van 26 spelers openbaar.

De Boer noemt het een voordeel dat hij niet, zoals gebruikelijk bij grote toernooien, 23 maar 26 spelers mag selecteren. De Europese voetbalbond heeft dat besloten vanwege de coronapandemie die de speelkalender nog voller heeft gemaakt. "Ik wil trainen op systemen met vier en vijf verdedigers", zei de bondscoach. "Dan is het handig om een grote selectie te hebben."

Onvoldoende fit

In de aanloop naar het WK van 2014, het laatste grote toernooi waar Oranje aan meedeed, viel Rafael van der Vaart af uit de selectie. Louis van Gaal vond de 109-voudig international onvoldoende fit. Dat zag niet iedereen aankomen. Komt De Boer woensdag ook met één of zelfs meerdere verrassingen?

De bondscoach gaat acht spelers uit zijn voorlopige selectie van 34 man teleurstellen. Vast staat dat er een doelman gaat afvallen. Dat zou zomaar eens Marco Bizot kunnen zijn. Quincy Promes (47 interlands) maakt zich wellicht ook zorgen. De aanvaller, in december opgepakt wegens betrokkenheid bij een steekpartij, was er in maart niet bij toen Oranje tegen Turkije, Letland en Gibraltar speelde. De Boer heeft Promes maandag wel naar Zeist laten komen. Hij passeerde Ryan Babel (69 interlands) voor zijn voorlopige EK-selectie. "Zo'n jongen laat je niet drie dagen trainen om hem vervolgens teleur te stellen", zei de bondscoach.

Voorlopige selectie

De voorlopige selectie telt met Denzel Dumfries, Hans Hateboer, Kenny Tete, Rick Karsdorp, Joël Veltman, Jeremiah St. Juste en Jurriën Timber wel heel veel spelers die rechts achterin kunnen spelen. Voor het middenveld moet De Boer wellicht kiezen tussen Tonny Vilhena en Teun Koopmeiners. Je zou zeggen dat de bondscoach Koopmeiners, Timber en Cody Gakpo niet voor niets heeft opgenomen in zijn voorselectie. Zij missen namelijk het EK met Jong Oranje als ze niet in de definitieve selectie van het Nederlands elftal zitten.

Mag Anwar El Ghazi mee naar het EK en hoe denkt De Boer over Donny van de Beek en Steven Bergwijn, internationals die afgelopen seizoen in Engeland weinig speeltijd kregen? Denkt hij dat Daley Blind voorspoedig herstelt van een enkelblessure en wat betekent dat voor Patrick van Aanholt? Woensdagmiddag worden die vragen beantwoord.

Meer uit Voetbal

Politie klaagt 23 fans Hajduk Split aan voor nazistische leuzen

ZAGREB (ANP/AFP) - De politie in Kroatië heeft 23 supporters van Hajduk Split aangeklaagd, omdat zij voorafgaand aan de wedstrijd vorige week donderdag tegen Ajax nazistische en antisemitische leuzen scandeerden. Leden van de harde kern riepen tijdens een mars op weg naar het stadion leuzen als 'verpletter de Joden' en 'sta op Adolf Hitler'.

2 uur geleden
Semenyo acht weken uitgeschakeld bij ManCity door beenblessure

MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.

5 uur geleden
Wiegman blijft bondscoach Engelse voetbalsters tot en met EK 2029

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.

7 uur geleden
Real Madrid via fraaie treffers Güler en Mbappé langs Sevilla

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.

20 uur geleden
Lazio blijft na zege op Juventus gedeeld koploper in Serie A

TURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.

20 uur geleden
NEC speelt tegen Fortuna voor de vierde keer op rij gelijk

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.

21 uur geleden
FC Twente lijdt tegen FC Utrecht eerste nederlaag in thuisduel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.

21 uur geleden