Na wikken en wegen komt De Boer met EK-selectie van Oranje
ZEIST (ANP) - Frank de Boer vertelde twee weken geleden dat hij de namen van 21 of 22 internationals van zijn EK-selectie wel in zijn hoofd heeft zitten. Over vier of vijf spelers twijfelde de bondscoach van het Nederlands elftal toen nog. Na drie trainingen met vijftien internationals uit de Nederlandse, Russische en Engelse competitie moet hij er woensdag uit zijn.
De opvolger van Ronald Koeman vertelt dan eerst aan zijn spelers wie er mee mogen naar de Europese eindronde. Rond 14.00 uur maakt hij zijn definitieve selectie van 26 spelers openbaar.
De Boer noemt het een voordeel dat hij niet, zoals gebruikelijk bij grote toernooien, 23 maar 26 spelers mag selecteren. De Europese voetbalbond heeft dat besloten vanwege de coronapandemie die de speelkalender nog voller heeft gemaakt. "Ik wil trainen op systemen met vier en vijf verdedigers", zei de bondscoach. "Dan is het handig om een grote selectie te hebben."
Onvoldoende fit
In de aanloop naar het WK van 2014, het laatste grote toernooi waar Oranje aan meedeed, viel Rafael van der Vaart af uit de selectie. Louis van Gaal vond de 109-voudig international onvoldoende fit. Dat zag niet iedereen aankomen. Komt De Boer woensdag ook met één of zelfs meerdere verrassingen?
De bondscoach gaat acht spelers uit zijn voorlopige selectie van 34 man teleurstellen. Vast staat dat er een doelman gaat afvallen. Dat zou zomaar eens Marco Bizot kunnen zijn. Quincy Promes (47 interlands) maakt zich wellicht ook zorgen. De aanvaller, in december opgepakt wegens betrokkenheid bij een steekpartij, was er in maart niet bij toen Oranje tegen Turkije, Letland en Gibraltar speelde. De Boer heeft Promes maandag wel naar Zeist laten komen. Hij passeerde Ryan Babel (69 interlands) voor zijn voorlopige EK-selectie. "Zo'n jongen laat je niet drie dagen trainen om hem vervolgens teleur te stellen", zei de bondscoach.
Voorlopige selectie
De voorlopige selectie telt met Denzel Dumfries, Hans Hateboer, Kenny Tete, Rick Karsdorp, Joël Veltman, Jeremiah St. Juste en Jurriën Timber wel heel veel spelers die rechts achterin kunnen spelen. Voor het middenveld moet De Boer wellicht kiezen tussen Tonny Vilhena en Teun Koopmeiners. Je zou zeggen dat de bondscoach Koopmeiners, Timber en Cody Gakpo niet voor niets heeft opgenomen in zijn voorselectie. Zij missen namelijk het EK met Jong Oranje als ze niet in de definitieve selectie van het Nederlands elftal zitten.
Mag Anwar El Ghazi mee naar het EK en hoe denkt De Boer over Donny van de Beek en Steven Bergwijn, internationals die afgelopen seizoen in Engeland weinig speeltijd kregen? Denkt hij dat Daley Blind voorspoedig herstelt van een enkelblessure en wat betekent dat voor Patrick van Aanholt? Woensdagmiddag worden die vragen beantwoord.
Meer uit Voetbal
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.
44 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."
2 uur geledenMEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is niet tevreden over de uitslag van het eerste duel tussen Ajax en Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Het resultaat had beter gekund", zei hij na een thuiszege van 3-1. "We hebben vijftig minuten veel kansen gecreëerd. In het laatste halfuur lieten we onze tegenstander ademen in balbezit en lieten we ze nog scoren na een counter. Dat was niet goed."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen kon zijn vierhonderdste wedstrijd voor Ajax niet bekronen met een eclatante thuiszege op het zwakke Shelbourne in de derde voorronde van de Conference League. "Eigenlijk is 3-1 tegen deze tegenstander niet voldoende", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We moeten gewoon ons ding blijven doen en niet meegaan met het niveau van de tegenstander."
13 uur geleden