
Na vroege rode kaart komt Feyenoord niet verder dan 0-0
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Eredivisie direct punten laten liggen. De landskampioen moest tegen Fortuna Sittard een groot deel van de wedstrijd met tien man spelen na rood voor de teruggekeerde Bart Nieuwkoop en kwam niet tot scoren in De Kuip: 0-0. Feyenoord verloor ruim een week geleden voor eigen publiek met 1-0 van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.
Drie dagen nadat zijn terugkeer in Rotterdam was afgerond, stond Nieuwkoop direct in de basis. De rentree van de rechtsback duurde echter slechts 25 minuten. Nieuwkoop kreeg in eerste instantie een gele kaart voor een overtreding op Iñigo Córdoba, ver op de helft van Fortuna. Scheidsrechter Rob Dieperink keek op advies van de VAR echter de tv-beelden terug en concludeerde op basis daarvan dat het rood in plaats van geel moest zijn.
Slot greep al snel in en wisselde middenvelder Ramiz Zerrouki, deze zomer overgekomen van FC Twente, voor de eveneens nieuwe verdediger Thomas Beelen (ex-PEC Zwolle). Aanvoerder Lutsharel Geertruida verhuisde van het centrum van de defensie naar de rechterkant en Calvin Stengs, begonnen als rechtsbuiten, ging op het middenveld spelen.
Grote kans
Fortuna Sittard, met Danny Buijs als nieuwe trainer, was met name aan het begin van de tweede helft een paar keer keer dicht bij een doelpunt. Tijjani Noslin ging in de 47e minuut voor eigen succes, terwijl Córdoba voor het doel vrij stond. Noslin schoot de bal op de benen van Feyenoord-doelman Justin Bijlow. Ook Paul Gladon liet een grote kans liggen.
Feyenoord kreeg in de 65e minuut aanvankelijk een strafschop nadat Santiago Giménez onderuit was getikt door Rodrigo Guth, maar de VAR concludeerde dat de overtreding net buiten het zestienmetergebied was gemaakt. Igor Paixão knalde de vrije trap in de muur. Met onder anderen de nieuwe Japanse spits Ayase Ueda als invaller gingen de tien van Feyenoord in de slotfase op jacht naar de winst. De grootste kans was voor de eveneens ingevallen Alireza Jahanbakhsh, maar Fortuna-doelman Ivor Pandur redde knap. Aan de andere kant haalde Beelen een rollertje van Córdoba van de doellijn, nadat Bijlow bij een terugspeelbal was uitgegleden.
Meer uit Voetbal
TRNAVA (ANP) - Het duel tussen de voetballers van Jong Spanje en Jong Italië op het EK onder 21 in Slowakije heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 1-1. De Spanjaarden zijn daardoor groepswinnaar geworden en Italië is als tweede geëindigd. Beide ploegen waren na twee zeges al zeker van de kwartfinales.
30 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - Urby Emanuelson heeft bevestigd dat hij met Ajax in gesprek is over een functie in de technische staf van het eerste elftal van Ajax. "Het is nog niet zeker hoor, maar we oriënteren ons over hoe of wat voor komend seizoen", zei hij bij Ziggo Sport. "Maar ik sta er wel voor open."
3 uur geledenZEIST (ANP) - Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles openen op vrijdag 8 augustus het nieuwe seizoen van de Eredivisie. PSV en Feyenoord spelen een dag later thuisduels met Sparta Rotterdam en NAC Breda. Ajax ontvangt op 10 augustus Telstar in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Een groep regionale ondernemers wil alle aandelen van Vitesse overnemen. Volgens de club uit Arnhem zijn de gesprekken in volle gang en moet de licentiecommissie van de KNVB nu bepalen of dat voldoende is om de proflicentie te behouden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
13 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
1 dag geleden