Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na vroege rode kaart komt Feyenoord niet verder dan 0-0

Na vroege rode kaart komt Feyenoord niet verder dan 0-0

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Eredivisie direct punten laten liggen. De landskampioen moest tegen Fortuna Sittard een groot deel van de wedstrijd met tien man spelen na rood voor de teruggekeerde Bart Nieuwkoop en kwam niet tot scoren in De Kuip: 0-0. Feyenoord verloor ruim een week geleden voor eigen publiek met 1-0 van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.

Drie dagen nadat zijn terugkeer in Rotterdam was afgerond, stond Nieuwkoop direct in de basis. De rentree van de rechtsback duurde echter slechts 25 minuten. Nieuwkoop kreeg in eerste instantie een gele kaart voor een overtreding op Iñigo Córdoba, ver op de helft van Fortuna. Scheidsrechter Rob Dieperink keek op advies van de VAR echter de tv-beelden terug en concludeerde op basis daarvan dat het rood in plaats van geel moest zijn.

Slot greep al snel in en wisselde middenvelder Ramiz Zerrouki, deze zomer overgekomen van FC Twente, voor de eveneens nieuwe verdediger Thomas Beelen (ex-PEC Zwolle). Aanvoerder Lutsharel Geertruida verhuisde van het centrum van de defensie naar de rechterkant en Calvin Stengs, begonnen als rechtsbuiten, ging op het middenveld spelen.

Grote kans

Fortuna Sittard, met Danny Buijs als nieuwe trainer, was met name aan het begin van de tweede helft een paar keer keer dicht bij een doelpunt. Tijjani Noslin ging in de 47e minuut voor eigen succes, terwijl Córdoba voor het doel vrij stond. Noslin schoot de bal op de benen van Feyenoord-doelman Justin Bijlow. Ook Paul Gladon liet een grote kans liggen.

Feyenoord kreeg in de 65e minuut aanvankelijk een strafschop nadat Santiago Giménez onderuit was getikt door Rodrigo Guth, maar de VAR concludeerde dat de overtreding net buiten het zestienmetergebied was gemaakt. Igor Paixão knalde de vrije trap in de muur. Met onder anderen de nieuwe Japanse spits Ayase Ueda als invaller gingen de tien van Feyenoord in de slotfase op jacht naar de winst. De grootste kans was voor de eveneens ingevallen Alireza Jahanbakhsh, maar Fortuna-doelman Ivor Pandur redde knap. Aan de andere kant haalde Beelen een rollertje van Córdoba van de doellijn, nadat Bijlow bij een terugspeelbal was uitgegleden.

Meer uit Voetbal

Duitsland wint laatste WK-oefenduel van Verenigde Staten

CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.

1 uur geleden
Portugal wint oefenduel in aanloop naar WK van Chili

OEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.

1 uur geleden
Iraans elftal moet VS op speeldagen nog op dezelfde dag verlaten

MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.

2 uur geleden
Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

6 uur geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

13 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

13 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

14 uur geleden