Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na vroege rode kaart komt Feyenoord niet verder dan 0-0

Na vroege rode kaart komt Feyenoord niet verder dan 0-0

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Eredivisie direct punten laten liggen. De landskampioen moest tegen Fortuna Sittard een groot deel van de wedstrijd met tien man spelen na rood voor de teruggekeerde Bart Nieuwkoop en kwam niet tot scoren in De Kuip: 0-0. Feyenoord verloor ruim een week geleden voor eigen publiek met 1-0 van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.

Drie dagen nadat zijn terugkeer in Rotterdam was afgerond, stond Nieuwkoop direct in de basis. De rentree van de rechtsback duurde echter slechts 25 minuten. Nieuwkoop kreeg in eerste instantie een gele kaart voor een overtreding op Iñigo Córdoba, ver op de helft van Fortuna. Scheidsrechter Rob Dieperink keek op advies van de VAR echter de tv-beelden terug en concludeerde op basis daarvan dat het rood in plaats van geel moest zijn.

Slot greep al snel in en wisselde middenvelder Ramiz Zerrouki, deze zomer overgekomen van FC Twente, voor de eveneens nieuwe verdediger Thomas Beelen (ex-PEC Zwolle). Aanvoerder Lutsharel Geertruida verhuisde van het centrum van de defensie naar de rechterkant en Calvin Stengs, begonnen als rechtsbuiten, ging op het middenveld spelen.

Grote kans

Fortuna Sittard, met Danny Buijs als nieuwe trainer, was met name aan het begin van de tweede helft een paar keer keer dicht bij een doelpunt. Tijjani Noslin ging in de 47e minuut voor eigen succes, terwijl Córdoba voor het doel vrij stond. Noslin schoot de bal op de benen van Feyenoord-doelman Justin Bijlow. Ook Paul Gladon liet een grote kans liggen.

Feyenoord kreeg in de 65e minuut aanvankelijk een strafschop nadat Santiago Giménez onderuit was getikt door Rodrigo Guth, maar de VAR concludeerde dat de overtreding net buiten het zestienmetergebied was gemaakt. Igor Paixão knalde de vrije trap in de muur. Met onder anderen de nieuwe Japanse spits Ayase Ueda als invaller gingen de tien van Feyenoord in de slotfase op jacht naar de winst. De grootste kans was voor de eveneens ingevallen Alireza Jahanbakhsh, maar Fortuna-doelman Ivor Pandur redde knap. Aan de andere kant haalde Beelen een rollertje van Córdoba van de doellijn, nadat Bijlow bij een terugspeelbal was uitgegleden.

Meer uit Voetbal

Liverpool-coach Slot looft Konaté na snelle rentree na dood vader

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.

2 uur geleden
Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

13 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

14 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

14 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

15 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

16 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

16 uur geleden