Na vroege rode kaart komt Feyenoord niet verder dan 0-0
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft bij de start van de Eredivisie direct punten laten liggen. De landskampioen moest tegen Fortuna Sittard een groot deel van de wedstrijd met tien man spelen na rood voor de teruggekeerde Bart Nieuwkoop en kwam niet tot scoren in De Kuip: 0-0. Feyenoord verloor ruim een week geleden voor eigen publiek met 1-0 van PSV in de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal.
Drie dagen nadat zijn terugkeer in Rotterdam was afgerond, stond Nieuwkoop direct in de basis. De rentree van de rechtsback duurde echter slechts 25 minuten. Nieuwkoop kreeg in eerste instantie een gele kaart voor een overtreding op Iñigo Córdoba, ver op de helft van Fortuna. Scheidsrechter Rob Dieperink keek op advies van de VAR echter de tv-beelden terug en concludeerde op basis daarvan dat het rood in plaats van geel moest zijn.
Slot greep al snel in en wisselde middenvelder Ramiz Zerrouki, deze zomer overgekomen van FC Twente, voor de eveneens nieuwe verdediger Thomas Beelen (ex-PEC Zwolle). Aanvoerder Lutsharel Geertruida verhuisde van het centrum van de defensie naar de rechterkant en Calvin Stengs, begonnen als rechtsbuiten, ging op het middenveld spelen.
Grote kans
Fortuna Sittard, met Danny Buijs als nieuwe trainer, was met name aan het begin van de tweede helft een paar keer keer dicht bij een doelpunt. Tijjani Noslin ging in de 47e minuut voor eigen succes, terwijl Córdoba voor het doel vrij stond. Noslin schoot de bal op de benen van Feyenoord-doelman Justin Bijlow. Ook Paul Gladon liet een grote kans liggen.
Feyenoord kreeg in de 65e minuut aanvankelijk een strafschop nadat Santiago Giménez onderuit was getikt door Rodrigo Guth, maar de VAR concludeerde dat de overtreding net buiten het zestienmetergebied was gemaakt. Igor Paixão knalde de vrije trap in de muur. Met onder anderen de nieuwe Japanse spits Ayase Ueda als invaller gingen de tien van Feyenoord in de slotfase op jacht naar de winst. De grootste kans was voor de eveneens ingevallen Alireza Jahanbakhsh, maar Fortuna-doelman Ivor Pandur redde knap. Aan de andere kant haalde Beelen een rollertje van Córdoba van de doellijn, nadat Bijlow bij een terugspeelbal was uitgegleden.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
6 uur geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
9 uur geleden