Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na vondst massagraf zoekt Oekraïne naar meer doden

Na vondst massagraf zoekt Oekraïne naar meer doden

KIEV (ANP/DPA/RTR) - Na de vondst van een massagraf in de op Russische troepen heroverde stad Izjoem gaan de Oekraïners op zoek naar nog meer lichamen in onlangs bevrijde gebieden. De zoektocht wordt bemoeilijkt door mijnen, zegt de Oekraïense gezant voor vermisten Oleh Kotenko tegen persbureau UNIAN.

Volgens Kotenko wordt alles in het werk gesteld om de lichamen van gesneuvelde soldaten aan hun families over te dragen. "We zetten ons werk voort zodat families de soldaten die stierven voor Oekraïne zo snel als mogelijk op gepaste wijze kunnen eren."

De Oekraïense president Volodimir Zelenski meldde donderdag de vondst van een massagraf in Izjoem, in de regio Charkov. Vrijdag moet er meer informatie over beschikbaar komen. Oekraïense media berichten dat er meer dan 440 lichamen zouden zijn aangetroffen in een bos. Meerdere lichamen werden gevonden met touw om de nek en vastgebonden handen, zeiden ooggetuigen tegen persbureau Reuters. Ook zouden ongeveer 200 houten kruizen gezien zijn nabij het massagraf.

Het mensenrechtenbureau van de VN laat vrijdag weten van plan te zijn een team naar Izjoem te sturen. "Onze collega's in Oekraïne doen nader onderzoek naar deze beschuldigingen en ze streven ernaar een controlebezoek aan Izjoem te organiseren om de omstandigheden van de dood van deze personen vast te stellen", zegt een woordvoerster.

De Russen vertrokken afgelopen weekend uit Charkov onder druk van een Oekraïens tegenoffensief. Het ministerie van Defensie in Moskou zei dat er sprake was van "hergroepering" van de troepen, terwijl bronnen dicht bij het Kremlin spreken van een nederlaag.

Meer uit Buitenland

Trump: Zelensky zit vredesakkoord in de weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.

36 minuten geleden
X legt AI-uitkleedfunctie van chatbot Grok aan banden

AUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.

1 uur geleden
Resolutie om macht Trump in Venezuela te beperken gestrand

WASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.

2 uur geleden
Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

2 uur geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

4 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

4 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

7 uur geleden