Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na vertrek van Krol wil oud-FVD'er Otten door met nieuw boegbeeld

Na vertrek van Krol wil oud-FVD'er Otten door met nieuw boegbeeld

DEN HAAG (ANP) - Henk Otten wil na het vertrek van Henk Krol uit de Partij voor de Toekomst door in de politiek. Na een "turbulente tijd" richt hij zich met de partij op de verkiezingen. Hij gaat op zoek naar een nieuwe leider, maar wil daar wel de tijd voor nemen.

"Ik werd wakker gebeld door de pers, ik wist van niets", zegt Otten over het persbericht waarin Krol zijn vertrek aankondigt. De ruzie tussen kamp-Krol en kamp-GO (Groep Otten) was al een tijdje gaande. Met het vertrek van Krol is er volgens Otten nu een "duidelijke scheidslijn" tussen de twee kampen. "De mensen van Krol waren helemaal gepokt en gemazeld in die ruziecultuur. Ze moesten nog afkicken van dat geruzie bij 50PLUS."

De verwijten tussen beide politici vliegen over en weer. De rechterhand van Otten, senator Jeroen de Vries, zou een woordvoerder hebben bedreigd, zegt Krol. Die woordvoerder en de secretaresse van het voormalig boegbeeld van 50PLUS zouden "alles via de pers uitvechten, eeuwige roddel en achterklap", zegt Otten op zijn beurt.

Baudet

Waar Krol na jarenlang geruzie uit 50PLUS stapte, werd Otten uit Forum voor Democratie gegooid na een explosief conflict tussen hem en mede-oprichter Thierry Baudet. De Partij voor de Toekomst bestond nog maar net toen mede-oprichter Femke Merel van Kooten-Arissen (ex-Partij voor de Dieren en 50PLUS) de partij al verliet. Aanleiding was onder meer de lastige samenwerking met Otten. Na het vertrek van Van Kooten-Arissen zit Krol als eenmansfractie in de Tweede Kamer. GO telt twee zetels in de senaat.

Otten is blij dat hij ervoor heeft gezorgd dat "GO al snel de baas werd". Een van de voorwaarden voor de fusie tussen de twee partijen was dat het bestuur in handen was van 'kamp-Otten'. Hijzelf is partijvoorzitter, De Vries is secretaris en Robert Baljeu (ook oud-FVD) bestuurslid. De ruzie met Henk Krol ontstond ook doordat zij collega-bestuurslid Pieter Bogaardt (penningmeester) hadden geroyeerd.

Fris en jong gezicht

Na het vertrek blijven dus vooral Ottens mensen over. "GO is nu Partij voor de Toekomst", legt Otten uit. Hij wil met een fris "en jonger" gezicht de verkiezingen in. De verkiezingen zijn al in maart, maar haast heeft Otten nog niet met zijn zoektocht. "We hebben liever een goede lijsttrekker dan een snelle lijsttrekker." Hij heeft een aantal kandidaten op het oog maar "de meeste mensen zijn nu vooral met corona bezig".

Otten wil dus vooral vooruitkijken, maar oud-50PLUS-voorzitter Geert Dales zegt wel nog een rekening met hem te willen vereffenen. Dales had bij de oprichting van de Partij voor de Toekomst een logo laten ontwerpen. Hij wil dat Otten voor gebruik van het logo en teksten op de website van de partij betaalt. Het logo was namelijk een "cadeautje voor Henk", zei Dales eerder dit jaar. Maar dan wel voor Henk Krol.

Meer uit Politiek

Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

2 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

2 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

3 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

3 dagen geleden
Nijlgans en wasbeer afschieten mag zonder opdracht provincie

DEN HAAG (ANP) - Sommige dieren die niet in Nederland horen, mogen worden afgeschoten zonder opdracht van de provincie. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft daarvoor nieuwe regels gepubliceerd die hij op 1 januari wil laten ingaan. Op een lijst met 23 zogeheten invasieve exoten staan bijvoorbeeld de nijlgans, de wasbeer en de grijze eekhoorn.

4 dagen geleden
Jetten verwacht snel resultaat van nieuwe raketcoalitie

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwacht snel resultaat van een nieuwe Europese coalitie tegen ballistische raketten. "We verwachten eigenlijk binnen een jaar al te kunnen leveren voor een deel van het luchtafweergeschut, en binnen anderhalf jaar voor de meer complexe gevallen", zegt hij tegen het ANP.

5 dagen geleden
Jetten: absoluut niet meedoen aan plan Trump voor heffing Hormuz

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het plan van de Amerikaanse president Donald Trump af om geld te gaan vragen van schepen die door de Straat van Hormuz varen. Dat zegt premier Rob Jetten tegen het ANP. "Van tolheffing kan geen sprake zijn. Dat vinden we echt Europabreed."

5 dagen geleden