Na vertrek van Koopmeiners begint tijd voor AZ te dringen
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen is er de persoon niet naar met de vuist op tafel te slaan. Toch zal de trainer van AZ zich inmiddels een beetje zorgen maken. Na het verlies in de openingswedstrijd tegen RKC Waalwijk in de Eredivisie (1-0) volgde donderdag vroegtijdige uitschakeling in de Europa League. Celtic was over twee duels te sterk.
Na de wedstrijd in Alkmaar zei Teun Koopmeiners dat zijn transfer naar Atalanta in een afrondende fase zit. De aanvoerder is na doelman Marco Bizot, verdediger Jonas Svensson en aanvallers Myron Boadu en Calvin Stengs al de vijfde basisspeler die bij AZ vertrekt. Mogelijk volgt in de laatste dagen van deze transferperiode ook nog een overstap naar het buitenland van linkerverdediger Owen Wijndal. De international kwam wegens een liesblessure in de voorbereiding nog niet in actie voor AZ.
Tegenover het vertrek van de vijf basiskrachten staat de komst van de Deense doelman Peter Vindahl Jensen, verdedigers Sam Beukema en Aslak Witry en aanvaller Vangelis Pavlidis. AZ heeft een van de beste jeugdopleidingen van Nederland en wist de voorbije seizoenen de opengevallen plaatsen vaak op eigen kracht weer in te vullen. Maar in hoeverre kun je dat blijven doen? In dit geval is het krachtsverschil met vorig seizoen voorlopig wel heel erg groot, bleek de voorbije duels.
Last-minute versterkingen
"AZ zonder Teun Koopmeiners is nog steeds AZ", zei Jansen na de tweede ontmoeting met Celtic. "Hij heeft een hoog niveau gehaald hier. Uiteindelijk zal blijken wie opstaat om hem op te volgen. Maar het zijn grote schoenen om te vullen, dat is waar."
De transfermarkt is nog open tot en met dinsdag. Jansen wilde niet zeggen of hij bij technisch directeur Huiberts gaat aandringen op last-minute versterkingen. "We doen ons huiswerk altijd. Als Teun zou vertrekken, gaan we kijken wat we moeten. Ik praat hier uitgebreid over met Huiberts", bleef Jansen diplomatiek.
Jansen is sinds december vorig jaar hoofdtrainer van AZ. Hij volgde toen de ontslagen Arne Slot op. De leiding van AZ was tevreden over het werk van de 48-jarige Jansen en beloonde hem in april met een contract tot de zomer van 2023.
"Ik ben blij en vereerd dat ik deze kans krijg van de club", zei Jansen destijds, al zal ook hij weten dat bij het uitblijven van prestaties vooral hij daar op zal worden aangekeken en niet direct de clubleiding.
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australiƫ. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
15 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
16 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardiniƫ en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
16 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
20 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
23 uur geleden