Na vertrek van Koopmeiners begint tijd voor AZ te dringen
ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen is er de persoon niet naar met de vuist op tafel te slaan. Toch zal de trainer van AZ zich inmiddels een beetje zorgen maken. Na het verlies in de openingswedstrijd tegen RKC Waalwijk in de Eredivisie (1-0) volgde donderdag vroegtijdige uitschakeling in de Europa League. Celtic was over twee duels te sterk.
Na de wedstrijd in Alkmaar zei Teun Koopmeiners dat zijn transfer naar Atalanta in een afrondende fase zit. De aanvoerder is na doelman Marco Bizot, verdediger Jonas Svensson en aanvallers Myron Boadu en Calvin Stengs al de vijfde basisspeler die bij AZ vertrekt. Mogelijk volgt in de laatste dagen van deze transferperiode ook nog een overstap naar het buitenland van linkerverdediger Owen Wijndal. De international kwam wegens een liesblessure in de voorbereiding nog niet in actie voor AZ.
Tegenover het vertrek van de vijf basiskrachten staat de komst van de Deense doelman Peter Vindahl Jensen, verdedigers Sam Beukema en Aslak Witry en aanvaller Vangelis Pavlidis. AZ heeft een van de beste jeugdopleidingen van Nederland en wist de voorbije seizoenen de opengevallen plaatsen vaak op eigen kracht weer in te vullen. Maar in hoeverre kun je dat blijven doen? In dit geval is het krachtsverschil met vorig seizoen voorlopig wel heel erg groot, bleek de voorbije duels.
Last-minute versterkingen
"AZ zonder Teun Koopmeiners is nog steeds AZ", zei Jansen na de tweede ontmoeting met Celtic. "Hij heeft een hoog niveau gehaald hier. Uiteindelijk zal blijken wie opstaat om hem op te volgen. Maar het zijn grote schoenen om te vullen, dat is waar."
De transfermarkt is nog open tot en met dinsdag. Jansen wilde niet zeggen of hij bij technisch directeur Huiberts gaat aandringen op last-minute versterkingen. "We doen ons huiswerk altijd. Als Teun zou vertrekken, gaan we kijken wat we moeten. Ik praat hier uitgebreid over met Huiberts", bleef Jansen diplomatiek.
Jansen is sinds december vorig jaar hoofdtrainer van AZ. Hij volgde toen de ontslagen Arne Slot op. De leiding van AZ was tevreden over het werk van de 48-jarige Jansen en beloonde hem in april met een contract tot de zomer van 2023.
"Ik ben blij en vereerd dat ik deze kans krijg van de club", zei Jansen destijds, al zal ook hij weten dat bij het uitblijven van prestaties vooral hij daar op zal worden aangekeken en niet direct de clubleiding.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
27 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
1 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
16 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geleden