Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na vertrek van Koopmeiners begint tijd voor AZ te dringen

Na vertrek van Koopmeiners begint tijd voor AZ te dringen

ALKMAAR (ANP) - Pascal Jansen is er de persoon niet naar met de vuist op tafel te slaan. Toch zal de trainer van AZ zich inmiddels een beetje zorgen maken. Na het verlies in de openingswedstrijd tegen RKC Waalwijk in de Eredivisie (1-0) volgde donderdag vroegtijdige uitschakeling in de Europa League. Celtic was over twee duels te sterk.

Na de wedstrijd in Alkmaar zei Teun Koopmeiners dat zijn transfer naar Atalanta in een afrondende fase zit. De aanvoerder is na doelman Marco Bizot, verdediger Jonas Svensson en aanvallers Myron Boadu en Calvin Stengs al de vijfde basisspeler die bij AZ vertrekt. Mogelijk volgt in de laatste dagen van deze transferperiode ook nog een overstap naar het buitenland van linkerverdediger Owen Wijndal. De international kwam wegens een liesblessure in de voorbereiding nog niet in actie voor AZ.

Tegenover het vertrek van de vijf basiskrachten staat de komst van de Deense doelman Peter Vindahl Jensen, verdedigers Sam Beukema en Aslak Witry en aanvaller Vangelis Pavlidis. AZ heeft een van de beste jeugdopleidingen van Nederland en wist de voorbije seizoenen de opengevallen plaatsen vaak op eigen kracht weer in te vullen. Maar in hoeverre kun je dat blijven doen? In dit geval is het krachtsverschil met vorig seizoen voorlopig wel heel erg groot, bleek de voorbije duels.

Last-minute versterkingen

"AZ zonder Teun Koopmeiners is nog steeds AZ", zei Jansen na de tweede ontmoeting met Celtic. "Hij heeft een hoog niveau gehaald hier. Uiteindelijk zal blijken wie opstaat om hem op te volgen. Maar het zijn grote schoenen om te vullen, dat is waar."

De transfermarkt is nog open tot en met dinsdag. Jansen wilde niet zeggen of hij bij technisch directeur Huiberts gaat aandringen op last-minute versterkingen. "We doen ons huiswerk altijd. Als Teun zou vertrekken, gaan we kijken wat we moeten. Ik praat hier uitgebreid over met Huiberts", bleef Jansen diplomatiek.

Jansen is sinds december vorig jaar hoofdtrainer van AZ. Hij volgde toen de ontslagen Arne Slot op. De leiding van AZ was tevreden over het werk van de 48-jarige Jansen en beloonde hem in april met een contract tot de zomer van 2023.

"Ik ben blij en vereerd dat ik deze kans krijg van de club", zei Jansen destijds, al zal ook hij weten dat bij het uitblijven van prestaties vooral hij daar op zal worden aangekeken en niet direct de clubleiding.

Meer uit Voetbal

Marokkaans international Hakimi staat terecht voor verkrachting

PARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.

57 minuten geleden
United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

15 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

22 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

1 dag geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden