Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na twee jaar weer scholen bekroond met titel 'excellent'

Na twee jaar weer scholen bekroond met titel 'excellent'

DEN HAAG (ANP) - Vanaf maandag mogen nog eens 55 scholen en schoolsoorten zich 'excellent' noemen, heeft de Inspectie van het Onderwijs bekendgemaakt. Onder meer vanwege schoolsluitingen in de coronacrisis werd de beoordeling van scholen meerdere malen uitgesteld. De laatste uitreiking was in januari 2020.

Het predicaat Excellente School gaat naar scholen die kwalitatief goed onderwijs bieden en zich met hun specifieke onderwijsprofiel ook nog eens onderscheiden van andere scholen. Er werden 20 basisscholen, 26 schoolsoorten in het voortgezet onderwijs en 9 scholen in het speciaal onderwijs bekroond met de titel 'excellent'. Zij mogen het predicaat drie schooljaren voeren.

In totaal zijn er nu 196 scholen en schoolsoorten in Nederland die zich 'excellent' mogen noemen volgens de inspectie. De term schoolsoort verwijst naar een onderwijsniveau. Op veel scholen worden meerdere schoolsoorten aangeboden en op sommige scholen in de lijst van de inspectie hebben meerdere schoolsoorten - bijvoorbeeld het vmbo-b én het vmbo-k - het predicaat 'excellent' gekregen.

Uitblinken

Dat geldt voor het Twents Carmel College in Denekamp, waar de schoolsoorten vmbo-b, vmbo-k én vmbo g/t het predicaat kregen. Op het Fortes Lyceum in Gorinchem mogen de schoolsoorten vmbo g/t, havo en vwo zich 'excellent' noemen. Onder de basisscholen die uitblinken vallen bijvoorbeeld de Alan Turingschool in Amsterdam, het Mozaïek in Arnhem en de protestants-christelijke basisschool Oranje Nassau in Zwammerdam. Visio Onderwijs kreeg het predicaat in de categorie speciaal onderwijs, voor locaties in Haren, Rotterdam en Breda.

Scholen moeten zichzelf aanmelden voor het beoordelingstraject. De inspectie heeft de scholen alleen beoordeeld in de periodes dat het onderwijs geopend was. Het afstandsonderwijs is dus in principe niet meegewogen. "We hebben de scholen beoordeeld zoals we dat normaal ook doen", aldus een woordvoerder van de inspectie.

De scholen ontvingen het predicaat van Alida Oppers, inspecteur-generaal van het onderwijs. De uitreiking was online. Een jury beoordeelde in totaal 63 scholen en schoolsoorten. Met het traject Excellent Scholen wil de inspectie de onderwijskwaliteit in Nederland verbeteren.

Meer uit Binnenland

Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 minuten geleden
Rekenkamer: minister had te weinig zicht op WIA-problematiek

DEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.

10 uur geleden
Rechtbank wil alles over FIOD-werkwijze weten in mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.

11 uur geleden
Dordrechts Museum verwerft 'sleutelwerk' van Marlene Dumas

DORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.

12 uur geleden
Frenna meest beluisterde artiest op Spotify

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse gebruikers van Spotify luisterden dit jaar vooral naar de muziek van de Haagse rapper Frenna. Hij voert het jaaroverzicht van de streamingdienst aan. Daarna volgen Lil Kleine en Ronnie Flex. Alle gebruikers van de dienst krijgen woensdag hun eigen lijst te zien, de Spotify Wrapped.

12 uur geleden
Provincie Utrecht: wolf op Utrechtse Heuvelrug doodgeschoten

UTRECHT (ANP) - Jagers hebben op de Utrechtse Heuvelrug een wolf doodgeschoten. Uit een spoedanalyse van het DNA moet blijken of het gaat om de wolf waarvoor de provincie Utrecht eerder dit jaar een afschotvergunning verleende. Die wolf heeft een aantal keer mensen aangevallen en gebeten.

13 uur geleden
Noodlijdend Limburgs vliegveld presenteert weer nieuwe directeur

MAASTRICHT (ANP) - Het noodlijdende vliegveld van Maastricht heeft wederom een nieuwe algemeen directeur aangesteld. Cor de Man begint op 1 februari als CEO van Maastricht Aachen Airport (MAA). Hij volgt Joost Meijs op, die net een jaar in dienst was toen hij op 1 november zijn functie neerlegde om directeur te worden van Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL).

13 uur geleden