Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na twee jaar weer Dickens Festijn in Deventer

Na twee jaar weer Dickens Festijn in Deventer

DEVENTER (ANP) - In Deventer is dit weekend het Dickens Festijn er weer, na twee jaar afwezigheid vanwege corona. Tijdens het evenement wordt het historische centrum van Deventer omgetoverd tot een Engels stadje uit de 19e eeuw. Er lopen acteurs en figuranten door de straten, verkleed als personages uit de boeken van Dickens, zoals Oliver Twist, Mr. Pickwick en Scrooge.

De dertigste editie van het evenement in het Bergkwartier wordt gehouden op zaterdag en zondag tussen 11.00 uur en 17.00 uur en is gratis toegankelijk. "Wel dient men rekening te houden met een wachtrij bij de toegang in de Walstraat, die op kan lopen tot anderhalf uur", aldus de organisatie.

Tijdens de laatste editie in 2019 kwamen zo'n 125.000 bezoekers op het evenement af. De NS laat weten tijdens het festijn langere treinen in te zetten vanaf Zwolle, Apeldoorn, Zutphen en Almelo naar Deventer. Op het station zijn zingende Christmas Carol Singers en verschillende andere koortjes te vinden.

Ook in Dordrecht wordt dit weekend aandacht besteed aan Dickens. Vanuit die stad zendt Omroep MAX zaterdag het programma Scrooge Live uit, een livevertolking van het bekende kerstverhaal A Christmas Carol van Dickens. Met kersthits wordt het verhaal verteld van de vrekkige Ebenezer Scrooge, die op kerstavond bezoek krijgt van drie geesten die hem duidelijk maken dat er meer in het leven is dan geld.

Meer uit Binnenland

Honderden mensen bij protestmars in Amsterdam om oorlog Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam nemen zo'n 300 tot 400 mensen deel aan een protestmars vanaf het Museumplein naar de Dam om te herdenken dat Rusland deze week vier jaar geleden Oekraïne binnenviel.

7 minuten geleden
Politiek en mediawereld reageren bedroefd op overlijden Postema

HILVERSUM (ANP) - Het overlijden van Koos Postema heeft tot veel reacties geleid uit media en politiek. Zondag werd bekend dat de radio- en tv-presentator op 93-jarige leeftijd is overleden.

1 uur geleden
Tv-presentator Koos Postema (93) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tv-presentator Koos Postema is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van zijn familie zondag aan het ANP bekendgemaakt. Postema overleed zaterdag aan de gevolgen van ouderdom in het bijzijn van zijn twee dochters Judith en Ingrid.

3 uur geleden
Populaire skigebieden Lech en Zürs weer bereikbaar na lawine

LECH (ANP) - De populaire skigebieden Lech en Zürs zijn weer bereikbaar voor automobilisten, meldt de Oostenrijkse nieuwszender ORF. De Arlbergpas was sinds zaterdagmiddag afgesloten na een lawine, hierdoor konden mensen het gebied tijdelijk niet in of uit. De regio is erg populair onder Nederlandse wintersporters.

3 uur geleden
Verdachte mishandeling agent bij asielprotest Den Haag nog vast

DEN HAAG (ANP) - Van de acht personen die zaterdag zijn aangehouden tijdens een demonstratie in Den Haag, zit nog een verdachte vast. Er werd gedemonstreerd tegen de komst van asielzoekers in het voormalige Haga Ziekenhuis aan de Sportlaan. De persoon die nog vastzit, wordt verdacht van het mishandelen van een politieagent. De agent werd met een voorwerp op het achterhoofd geslagen.

4 uur geleden
Vrouw (81) omgekomen bij ongeluk op A59 na spookrijden

WAALWIJK (ANP) - Bij een ongeluk op de snelweg A59 bij Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag een 81-jarige vrouw uit Oosterhout om het leven gekomen. Ze botste met haar auto tegen een ander voertuig. Uit onderzoek blijkt dat de vrouw aan het spookrijden was, meldt de politie.

5 uur geleden
Snelweg A59 bij Waalwijk weer open na ongeluk

DEN HAAG (ANP) - De snelweg A59 bij Waalwijk (richting knooppunt Zonzeel) is zondagochtend rond 07.30 uur weer opengegaan, meldt de ANWB. Eerder in de nacht werd het wegdeel afgesloten omdat er een verkeersongeluk was gebeurd. Ook toeritten gingen dicht.

5 uur geleden