Na twee jaar weer Dickens Festijn in Deventer
DEVENTER (ANP) - In Deventer is dit weekend het Dickens Festijn er weer, na twee jaar afwezigheid vanwege corona. Tijdens het evenement wordt het historische centrum van Deventer omgetoverd tot een Engels stadje uit de 19e eeuw. Er lopen acteurs en figuranten door de straten, verkleed als personages uit de boeken van Dickens, zoals Oliver Twist, Mr. Pickwick en Scrooge.
De dertigste editie van het evenement in het Bergkwartier wordt gehouden op zaterdag en zondag tussen 11.00 uur en 17.00 uur en is gratis toegankelijk. "Wel dient men rekening te houden met een wachtrij bij de toegang in de Walstraat, die op kan lopen tot anderhalf uur", aldus de organisatie.
Tijdens de laatste editie in 2019 kwamen zo'n 125.000 bezoekers op het evenement af. De NS laat weten tijdens het festijn langere treinen in te zetten vanaf Zwolle, Apeldoorn, Zutphen en Almelo naar Deventer. Op het station zijn zingende Christmas Carol Singers en verschillende andere koortjes te vinden.
Ook in Dordrecht wordt dit weekend aandacht besteed aan Dickens. Vanuit die stad zendt Omroep MAX zaterdag het programma Scrooge Live uit, een livevertolking van het bekende kerstverhaal A Christmas Carol van Dickens. Met kersthits wordt het verhaal verteld van de vrekkige Ebenezer Scrooge, die op kerstavond bezoek krijgt van drie geesten die hem duidelijk maken dat er meer in het leven is dan geld.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator tegen Discriminatie en Racisme (NCDR) is "ongelofelijk blij" met de aandacht voor discriminatiebestrijding in het regeerakkoord. "Het is ontzettend fijn dat de coalitiepartijen de NCDR in de wet willen verankeren, dat is een versterking van mijn werk. Een goede aanpak tegen discriminatie en racisme moet niet afhankelijk zijn van de politieke kleur van het moment. Nu wordt er niet meer weggekeken en dat stemt mij na jaren ontzettend hoopvol", aldus Rabin Baldewsingh. "Het nieuwe kabinet laat zien waar zij voor staat. Dit is het mooiste cadeau dat ik kon krijgen."
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) noemt de investering van 100 miljoen euro voor het gevangeniswezen "een belangrijk signaal" van het nieuwe kabinet.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - "Een enorme teleurstelling." Zo noemt Greenpeace het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. "Klimaat en natuur trekken weer aan het kortste eind. Deze coalitie heeft de mond vol over veiligheid, maar zonder stabiel klimaat en gezonde natuur komen onze levens in gevaar", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zeven verdachten staan begin februari voor de rechter voor betrokkenheid bij de rellen op het Malieveld en in de binnenstad van Den Haag vorig jaar na een anti-immigratieprotest. Zes van hen zijn in de afgelopen weken aangehouden en gedagvaard voor de politierechter, meldt het Openbaar Ministerie (OM). De zevende verdachte werd al in november aangehouden.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - De gemeente Noardeast-Fryslân heeft bekendgemaakt langs welke route koning Willem-Alexander en zijn familie op Koningsdag, maandag 27 april, door Dokkum lopen.
2 uur geledenDELFT (ANP) - Twee minderjarige verdachten zijn vrijdag opgepakt voor het mishandelen van vlogger Bender en zijn cameraman in Delft, meldt de politie. Tijdens een bezoek van PVV-leider Geert Wilders werden de twee vorige week belaagd door een groep van tientallen jongeren, van wie sommigen gooiden met flessen en stenen. Ook zou Bender op zijn achterhoofd zijn geslagen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ellen de Visser van de Volkskrant is door Villamedia verkozen tot Journalist van het Jaar 2025. De jury is onder de indruk van haar reportage over postcovidpatiënten, die afgelopen jaar in de krant verscheen. De uitreiking van de prijs vindt plaats op 12 maart.
4 uur geleden