Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na twee jaar weer Dickens Festijn in Deventer

Na twee jaar weer Dickens Festijn in Deventer

DEVENTER (ANP) - In Deventer is dit weekend het Dickens Festijn er weer, na twee jaar afwezigheid vanwege corona. Tijdens het evenement wordt het historische centrum van Deventer omgetoverd tot een Engels stadje uit de 19e eeuw. Er lopen acteurs en figuranten door de straten, verkleed als personages uit de boeken van Dickens, zoals Oliver Twist, Mr. Pickwick en Scrooge.

De dertigste editie van het evenement in het Bergkwartier wordt gehouden op zaterdag en zondag tussen 11.00 uur en 17.00 uur en is gratis toegankelijk. "Wel dient men rekening te houden met een wachtrij bij de toegang in de Walstraat, die op kan lopen tot anderhalf uur", aldus de organisatie.

Tijdens de laatste editie in 2019 kwamen zo'n 125.000 bezoekers op het evenement af. De NS laat weten tijdens het festijn langere treinen in te zetten vanaf Zwolle, Apeldoorn, Zutphen en Almelo naar Deventer. Op het station zijn zingende Christmas Carol Singers en verschillende andere koortjes te vinden.

Ook in Dordrecht wordt dit weekend aandacht besteed aan Dickens. Vanuit die stad zendt Omroep MAX zaterdag het programma Scrooge Live uit, een livevertolking van het bekende kerstverhaal A Christmas Carol van Dickens. Met kersthits wordt het verhaal verteld van de vrekkige Ebenezer Scrooge, die op kerstavond bezoek krijgt van drie geesten die hem duidelijk maken dat er meer in het leven is dan geld.

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

54 minuten geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

5 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

6 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

6 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

11 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

11 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

12 uur geleden