Na Tourzege is Vollering alweer klaar voor nieuw doel
EUROCENTRAL (ANP) - Demi Vollering werd al ver voor haar eindzege in de Tour de France door bondscoach Loes Gunnewijk benoemd tot kopvrouw van de Nederlandse ploeg voor de wegrace van de WK wielrennen zondag. Waar ze twee jaar geleden nog werd bekritiseerd door haar Oranje-teamgenoten en vorig jaar vanwege corona niet kon starten, vervult ze haar nieuwe rol met verve. "Ik ben gewoon Demi en ik blijf Demi", zei ze eerder in de week toen het over haar Tourzege ging.
Vollering was in 2021 na de wegrit in Leuven nog in tranen. Ploeggenotes verweten haar een gebrek aan steun aan Marianne Vos in de laatste kilometers. Vos werd geklopt door de Italiaanse Elisa Balsamo. Vollering had de indruk dat ze de schuld kreeg, terwijl ze met materiaalpech te kampen had gehad. "Ze keken me niet aan"', vertelde ze ontgoocheld.
Twee jaar later zit in het rennershotel in Eurocentral een zelfverzekerde renster, die zich ook niet door haar ietwat tegenvallende tijdrit van donderdag uit balans laat brengen. "Het is best een lastige aanloop", vertelt ze na de verkenning van een deel van het parcours. Zaterdag mag er op het dan afgesloten rondje door Glasgow worden getraind. "Een tricky rondje", oordeelde ze na het zien van de mannenkoers. Daar zag ze met name de Denen bij het oprijden van de lokale ronde het tempo opschroeven.
Beschermde status
"Dat zouden wij ook kunnen doen, maar je moet ook niet je eigen ploeg te vroeg opbranden. Het is in ieder geval zaak goed te positioneren. Dat kunnen wij." Lorena Wiebes heeft binnen de ploeg, met verder onder anderen oud-wereldkampioenen Vos en Annemiek van Vleuten, een beschermde status.
Met name de rol van Van Vleuten is pikant omdat zij zelden een dienende rol heeft gehad de afgelopen jaren. Bovendien zijn de 40-jarige titelverdediger en Vollering niet de beste vriendinnen. "Dat gaat goed, hoor", verzekert de veertien jaar jongere Vollering. "We zijn professioneel. Ik heb veel respect voor haar als renster. Ze heeft zo veel gewonnen. We doen normaal tegen elkaar. Voor de buitenwereld misschien moeilijk te begrijpen."
Favorietenrol
Het lijkt lastig om twee weken na de Tour weer de favorietenrol, die ze ook heeft op basis van overwinningen eerder dit jaar in een aantal klassiekers, te dragen. "Maar de WK-wegwedstrijd is ook altijd een doel geweest, dus het was niet zo moeilijk om me snel weer hierop te focussen."
Er wordt regen voorspeld in Glasgow. Ook daarom verwacht Vollering een onvoorspelbare wedstrijd. "Er kan zo veel gebeuren. Dat zag je ook bij de mannen. Het is lastig, maar ik ga ervoor. Het lijkt me mooi om het hele jaar in zo'n regenboogtrui te mogen rijden."
Meer uit Sport
WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
33 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
19 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
21 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
21 uur geleden