
Na Tourzege is Vollering alweer klaar voor nieuw doel
EUROCENTRAL (ANP) - Demi Vollering werd al ver voor haar eindzege in de Tour de France door bondscoach Loes Gunnewijk benoemd tot kopvrouw van de Nederlandse ploeg voor de wegrace van de WK wielrennen zondag. Waar ze twee jaar geleden nog werd bekritiseerd door haar Oranje-teamgenoten en vorig jaar vanwege corona niet kon starten, vervult ze haar nieuwe rol met verve. "Ik ben gewoon Demi en ik blijf Demi", zei ze eerder in de week toen het over haar Tourzege ging.
Vollering was in 2021 na de wegrit in Leuven nog in tranen. Ploeggenotes verweten haar een gebrek aan steun aan Marianne Vos in de laatste kilometers. Vos werd geklopt door de Italiaanse Elisa Balsamo. Vollering had de indruk dat ze de schuld kreeg, terwijl ze met materiaalpech te kampen had gehad. "Ze keken me niet aan"', vertelde ze ontgoocheld.
Twee jaar later zit in het rennershotel in Eurocentral een zelfverzekerde renster, die zich ook niet door haar ietwat tegenvallende tijdrit van donderdag uit balans laat brengen. "Het is best een lastige aanloop", vertelt ze na de verkenning van een deel van het parcours. Zaterdag mag er op het dan afgesloten rondje door Glasgow worden getraind. "Een tricky rondje", oordeelde ze na het zien van de mannenkoers. Daar zag ze met name de Denen bij het oprijden van de lokale ronde het tempo opschroeven.
Beschermde status
"Dat zouden wij ook kunnen doen, maar je moet ook niet je eigen ploeg te vroeg opbranden. Het is in ieder geval zaak goed te positioneren. Dat kunnen wij." Lorena Wiebes heeft binnen de ploeg, met verder onder anderen oud-wereldkampioenen Vos en Annemiek van Vleuten, een beschermde status.
Met name de rol van Van Vleuten is pikant omdat zij zelden een dienende rol heeft gehad de afgelopen jaren. Bovendien zijn de 40-jarige titelverdediger en Vollering niet de beste vriendinnen. "Dat gaat goed, hoor", verzekert de veertien jaar jongere Vollering. "We zijn professioneel. Ik heb veel respect voor haar als renster. Ze heeft zo veel gewonnen. We doen normaal tegen elkaar. Voor de buitenwereld misschien moeilijk te begrijpen."
Favorietenrol
Het lijkt lastig om twee weken na de Tour weer de favorietenrol, die ze ook heeft op basis van overwinningen eerder dit jaar in een aantal klassiekers, te dragen. "Maar de WK-wegwedstrijd is ook altijd een doel geweest, dus het was niet zo moeilijk om me snel weer hierop te focussen."
Er wordt regen voorspeld in Glasgow. Ook daarom verwacht Vollering een onvoorspelbare wedstrijd. "Er kan zo veel gebeuren. Dat zag je ook bij de mannen. Het is lastig, maar ik ga ervoor. Het lijkt me mooi om het hele jaar in zo'n regenboogtrui te mogen rijden."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.
43 minuten geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
4 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.
17 uur geledenVIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.
18 uur geleden