Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na stilzwijgen komt Trump met warrige reactie op dood Navalny

Na stilzwijgen komt Trump met warrige reactie op dood Navalny

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een warrige reactie gedeeld waarin hij de dood van Aleksej Navalny op de Verenigde Staten en zichzelf betrekt. Eerder had Trump kritiek gekregen voor het uitblijven van een reactie op het overlijden van de Russische oppositieleider.

"De plotselinge dood van Aleksej Navalny heeft mij meer en meer bewust gemaakt van wat er in ons land gebeurt", schreef Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarna verwijst hij onder meer naar "CRIMINELE, radicaal-linkse politici" en "aanklagers en rechters die ons op een pad naar vernietiging leiden". Ook schrijft hij dat de Verenigde Staten "EEN NATIE IN TERUGVAL IS, EEN FALENDE NATIE!" en heeft hij het over "vervalste verkiezingen" en "open grenzen".

President Joe Biden, tegen wie Trump het mogelijk zal opnemen in de presidentsverkiezingen van november dit jaar, reageerde op de dag van het overlijden van Navalny dat "hij niet verbaasd was, maar wel woedend", en dat het overlijden van de oppositieleider de schuld is van de Russische president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

VS waarschuwen Amerikanen in Irak voor mogelijke aanvallen

BAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.

10 minuten geleden
Witte Huis: we hebben nog vier tot zes weken nodig in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.

1 uur geleden
Iran waarschuwt Europa voor vergeldingsacties bij steun oorlog

PARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.

2 uur geleden
Constitutionele crisis dreigt in Kosovo

PRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.

2 uur geleden
Hulporganisatie: al meer dan 300.000 mensen ontheemd in Libanon

BEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.

4 uur geleden
VN eisen duidelijkheid van VS over bombardement op school Iran

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk verlangt van de VS dat ze zo snel mogelijk duidelijkheid geven over hun mogelijke betrokkenheid bij een bombardement op een Iraanse school, waarbij volgens Iran zeker 150 doden vielen. Militaire onderzoekers zien het als aannemelijk dat de VS daar verantwoordelijk voor zijn, zeggen twee Amerikaanse officials tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Bondskanselier Merz waarschuwt voor instorten staat Iran

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse christendemocratische bondskanselier Friedrich Merz waarschuwt voor "Syrische toestanden" indien de oorlog tegen Iran zich voortsleept en de staatsinstellingen daar ineenstorten. Een lange oorlog zou tot een chaos leiden die "verstrekkende negatieve gevolgen heeft op het gebied van migratie, energievoorziening en de veiligheid voor Europa", melden Duitse media.

6 uur geleden