Na stilzwijgen komt Trump met warrige reactie op dood Navalny
PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een warrige reactie gedeeld waarin hij de dood van Aleksej Navalny op de Verenigde Staten en zichzelf betrekt. Eerder had Trump kritiek gekregen voor het uitblijven van een reactie op het overlijden van de Russische oppositieleider.
"De plotselinge dood van Aleksej Navalny heeft mij meer en meer bewust gemaakt van wat er in ons land gebeurt", schreef Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarna verwijst hij onder meer naar "CRIMINELE, radicaal-linkse politici" en "aanklagers en rechters die ons op een pad naar vernietiging leiden". Ook schrijft hij dat de Verenigde Staten "EEN NATIE IN TERUGVAL IS, EEN FALENDE NATIE!" en heeft hij het over "vervalste verkiezingen" en "open grenzen".
President Joe Biden, tegen wie Trump het mogelijk zal opnemen in de presidentsverkiezingen van november dit jaar, reageerde op de dag van het overlijden van Navalny dat "hij niet verbaasd was, maar wel woedend", en dat het overlijden van de oppositieleider de schuld is van de Russische president Vladimir Poetin.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte kijkt ernaar uit om samen te werken met het nieuwe bewind in Hongarije, dat een einde maakte aan zestien jaar Orbán. Rutte heeft zondagavond meteen met aankomend premier Péter Magyar gebeld, laat hij weten.
26 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Een centrum van het Rode Kruis in Libanon is maandag aangevallen, zegt de hulporganisatie. Het is niet duidelijk of daarbij hulpverleners gewond raakten. Het Internationale Comité van het Rode Kruis zegt in een reactie zich zorgen te maken over de aanvallen op hulpverleners. Zondag kwam een vrijwilliger van de organisatie om het leven door een aanval van een Israëlische drone.
47 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar stuurt na zijn verkiezingsoverwinning aan op een aanpassing van de grondwet. Hij wil dat premiers in de toekomst maximaal twee ambtstermijnen kunnen krijgen. Magyar verklaarde dat op een persconferentie nadat hij met zijn Tisza-partij de nationalistische premier Viktor Orbán had verslagen na zestien jaar aan de macht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zeevaarders gewaarschuwd voor de aanstaande maritieme blokkade in het Midden-Oosten. Die geldt voor schepen uit alle landen en wordt om 16.00 uur Nederlandse tijd ingesteld in de Golf van Oman en de Arabische Zee, ten oosten van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, is bezorgd dat gesprekken over veiligheid in het Midden-Oosten ontsporen door "de aanhoudende aanvallen op Libanon". Ze hamert erop dat de aanvallen op Libanon moeten stoppen. "Je kunt geen stabiliteit in het Midden-Oosten of de Golfregio hebben zolang Libanon in brand staat."
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil goede banden met Hongarije aanhouden na de verkiezingsuitslag, meldde Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft zondag de verkiezingen gewonnen van premier Viktor Orbán. "Hongaren hebben hun keuze gemaakt en wij respecteren hun keuze", aldus Peskov.
2 uur geledenALGIERS (ANP/AFP/RTR) - De paus is ondanks kritiek van de Amerikaanse president Donald Trump van plan zich te blijven uitspreken tegen oorlog. Dat verklaarde Leo tijdens zijn vlucht naar Algerije. Hij is de eerste paus die dat land bezoekt en begint daar aan een rondreis van anderhalve week door Afrikaanse landen.
4 uur geleden