Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na stilzwijgen komt Trump met warrige reactie op dood Navalny

Na stilzwijgen komt Trump met warrige reactie op dood Navalny

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een warrige reactie gedeeld waarin hij de dood van Aleksej Navalny op de Verenigde Staten en zichzelf betrekt. Eerder had Trump kritiek gekregen voor het uitblijven van een reactie op het overlijden van de Russische oppositieleider.

"De plotselinge dood van Aleksej Navalny heeft mij meer en meer bewust gemaakt van wat er in ons land gebeurt", schreef Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarna verwijst hij onder meer naar "CRIMINELE, radicaal-linkse politici" en "aanklagers en rechters die ons op een pad naar vernietiging leiden". Ook schrijft hij dat de Verenigde Staten "EEN NATIE IN TERUGVAL IS, EEN FALENDE NATIE!" en heeft hij het over "vervalste verkiezingen" en "open grenzen".

President Joe Biden, tegen wie Trump het mogelijk zal opnemen in de presidentsverkiezingen van november dit jaar, reageerde op de dag van het overlijden van Navalny dat "hij niet verbaasd was, maar wel woedend", en dat het overlijden van de oppositieleider de schuld is van de Russische president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

Europees Parlement stemt in met lening 90 miljard voor Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft met een ruime meerderheid ingestemd met een EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne voor 2026 en 2027. In een spoedprocedure stemden 458 Europarlementariërs voor en 140 tegen.

3 minuten geleden
Raad van Europa heft immuniteit Noorse ex-premier op om Epstein

STRAATSBURG (ANP) - De Raad van Europa heft de immuniteit van Noorse oud-secretaris-generaal Thorbjørn Jagland op vanwege documenten die zijn vrijgegeven in de Epstein-zaak. De voormalige premier van Noorwegen was vanaf 2009 tien jaar secretaris-generaal van de Raad van Europa. Daarmee genoot hij ook diplomatieke immuniteit.

1 uur geleden
Kremlin: maatregelen als Westen militair opschaalt op Groenland

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland komt met "gepaste tegenmaatregelen" als het Westen de militaire aanwezigheid op Groenland opschroeft. Dat zegt buitenlandminister Sergej Lavrov. "In het geval dat Groenland militariseert en militaire middelen gericht op Rusland worden opgetuigd, nemen we adequate tegenmaatregelen, waaronder militaire", aldus de minister.

1 uur geleden
Media: vervolging mislukt van Democraten na video voor militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Openbaar Ministerie kan zes Democratische politici niet vervolgen voor het verspreiden van een video waarin ze militairen vertelden dat ze geen illegale bevelen hoeven op te volgen. Een onderzoeksjury weigerde volgens media als CNN en The New York Times de aanklachten goed te keuren. De beelden leidden tot een woedende reactie van president Donald Trump, die de zes verraders noemde die de doodstraf verdienen.

1 uur geleden
Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

2 uur geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

2 uur geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

2 uur geleden