Na stilzwijgen komt Trump met warrige reactie op dood Navalny
PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft een warrige reactie gedeeld waarin hij de dood van Aleksej Navalny op de Verenigde Staten en zichzelf betrekt. Eerder had Trump kritiek gekregen voor het uitblijven van een reactie op het overlijden van de Russische oppositieleider.
"De plotselinge dood van Aleksej Navalny heeft mij meer en meer bewust gemaakt van wat er in ons land gebeurt", schreef Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Daarna verwijst hij onder meer naar "CRIMINELE, radicaal-linkse politici" en "aanklagers en rechters die ons op een pad naar vernietiging leiden". Ook schrijft hij dat de Verenigde Staten "EEN NATIE IN TERUGVAL IS, EEN FALENDE NATIE!" en heeft hij het over "vervalste verkiezingen" en "open grenzen".
President Joe Biden, tegen wie Trump het mogelijk zal opnemen in de presidentsverkiezingen van november dit jaar, reageerde op de dag van het overlijden van Navalny dat "hij niet verbaasd was, maar wel woedend", en dat het overlijden van de oppositieleider de schuld is van de Russische president Vladimir Poetin.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
2 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
3 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
6 uur geleden