Na Sharif claimt ook Khan overwinning in Pakistaanse verkiezingen
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Na Nawaz Sharif heeft ook oud-premier Imran Khan de overwinning bij de Pakistaanse verkiezingen opgeëist. Khan deed dat vanuit de gevangenis, waar hij vastzit voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij riep zijn aanhangers op om de zege te vieren.
Khans partij PTI mocht door een omstreden uitspraak van het hooggerechtshof niet meedoen aan de verkiezingen. In plaats daarvan namen zijn medestanders als onafhankelijke kandidaten deel. Deze onafhankelijke kandidaten lijken vooralsnog op meer steun te kunnen rekenen dan de partij van Sharif, PML. In de voorlopige uitslagen zijn vooralsnog 95 van de 234 zetels die al zijn verdeeld voor de onafhankelijken. De PML, die wel gewoon als partij kon deelnemen aan de verkiezingen, staat op 65.
Sharif zegt dat hij heeft gewonnen omdat zijn partij de grootste is geworden. Hij heeft ook al aangekondigd met formatiegesprekken te beginnen. Zo zouden de getrouwen van Khan buiten de regering gehouden kunnen worden.
Khan communiceert vanuit de gevangenis doorgaans via zijn advocaten, maar kwam voor deze verklaring met een andere strategie. Op het berichtenplatform X verschenen beelden en audiobestanden die gegenereerd werden met AI. De tekst van de "overwinningsspeech" is volgens het account wel namens Khan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
7 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
8 uur geleden