Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na Sharif claimt ook Khan overwinning in Pakistaanse verkiezingen

Na Sharif claimt ook Khan overwinning in Pakistaanse verkiezingen

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Na Nawaz Sharif heeft ook oud-premier Imran Khan de overwinning bij de Pakistaanse verkiezingen opgeëist. Khan deed dat vanuit de gevangenis, waar hij vastzit voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij riep zijn aanhangers op om de zege te vieren.

Khans partij PTI mocht door een omstreden uitspraak van het hooggerechtshof niet meedoen aan de verkiezingen. In plaats daarvan namen zijn medestanders als onafhankelijke kandidaten deel. Deze onafhankelijke kandidaten lijken vooralsnog op meer steun te kunnen rekenen dan de partij van Sharif, PML. In de voorlopige uitslagen zijn vooralsnog 95 van de 234 zetels die al zijn verdeeld voor de onafhankelijken. De PML, die wel gewoon als partij kon deelnemen aan de verkiezingen, staat op 65.

Sharif zegt dat hij heeft gewonnen omdat zijn partij de grootste is geworden. Hij heeft ook al aangekondigd met formatiegesprekken te beginnen. Zo zouden de getrouwen van Khan buiten de regering gehouden kunnen worden.

Khan communiceert vanuit de gevangenis doorgaans via zijn advocaten, maar kwam voor deze verklaring met een andere strategie. Op het berichtenplatform X verschenen beelden en audiobestanden die gegenereerd werden met AI. De tekst van de "overwinningsspeech" is volgens het account wel namens Khan.

Meer uit Buitenland

Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

5 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

8 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

9 uur geleden
Westerse landen staan stil bij dood Navalny twee jaar geleden

DEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.

10 uur geleden
Noord-Korea bouwt straat voor nabestaanden van gedode militairen

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.

11 uur geleden
Iran: standpunt VS over atoomprogramma is realistischer geworden

TEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.

12 uur geleden
Poetin en andere leiders bespot in Duitse carnavalsoptochten

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.

12 uur geleden