Na Sharif claimt ook Khan overwinning in Pakistaanse verkiezingen
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Na Nawaz Sharif heeft ook oud-premier Imran Khan de overwinning bij de Pakistaanse verkiezingen opgeëist. Khan deed dat vanuit de gevangenis, waar hij vastzit voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij riep zijn aanhangers op om de zege te vieren.
Khans partij PTI mocht door een omstreden uitspraak van het hooggerechtshof niet meedoen aan de verkiezingen. In plaats daarvan namen zijn medestanders als onafhankelijke kandidaten deel. Deze onafhankelijke kandidaten lijken vooralsnog op meer steun te kunnen rekenen dan de partij van Sharif, PML. In de voorlopige uitslagen zijn vooralsnog 95 van de 234 zetels die al zijn verdeeld voor de onafhankelijken. De PML, die wel gewoon als partij kon deelnemen aan de verkiezingen, staat op 65.
Sharif zegt dat hij heeft gewonnen omdat zijn partij de grootste is geworden. Hij heeft ook al aangekondigd met formatiegesprekken te beginnen. Zo zouden de getrouwen van Khan buiten de regering gehouden kunnen worden.
Khan communiceert vanuit de gevangenis doorgaans via zijn advocaten, maar kwam voor deze verklaring met een andere strategie. Op het berichtenplatform X verschenen beelden en audiobestanden die gegenereerd werden met AI. De tekst van de "overwinningsspeech" is volgens het account wel namens Khan.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
11 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
14 uur geleden