Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na Sharif claimt ook Khan overwinning in Pakistaanse verkiezingen

Na Sharif claimt ook Khan overwinning in Pakistaanse verkiezingen

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Na Nawaz Sharif heeft ook oud-premier Imran Khan de overwinning bij de Pakistaanse verkiezingen opgeëist. Khan deed dat vanuit de gevangenis, waar hij vastzit voor onder meer het lekken van staatsgeheimen. Hij riep zijn aanhangers op om de zege te vieren.

Khans partij PTI mocht door een omstreden uitspraak van het hooggerechtshof niet meedoen aan de verkiezingen. In plaats daarvan namen zijn medestanders als onafhankelijke kandidaten deel. Deze onafhankelijke kandidaten lijken vooralsnog op meer steun te kunnen rekenen dan de partij van Sharif, PML. In de voorlopige uitslagen zijn vooralsnog 95 van de 234 zetels die al zijn verdeeld voor de onafhankelijken. De PML, die wel gewoon als partij kon deelnemen aan de verkiezingen, staat op 65.

Sharif zegt dat hij heeft gewonnen omdat zijn partij de grootste is geworden. Hij heeft ook al aangekondigd met formatiegesprekken te beginnen. Zo zouden de getrouwen van Khan buiten de regering gehouden kunnen worden.

Khan communiceert vanuit de gevangenis doorgaans via zijn advocaten, maar kwam voor deze verklaring met een andere strategie. Op het berichtenplatform X verschenen beelden en audiobestanden die gegenereerd werden met AI. De tekst van de "overwinningsspeech" is volgens het account wel namens Khan.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

3 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

3 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

5 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

6 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

9 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

9 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

9 uur geleden