Na prins Charles heeft nu ook zijn vrouw Camilla corona
LONDEN (ANP) - Camilla, de hertogin van Cornwall, is besmet met het coronavirus. Ze houdt zich aan de coronamaatregelen en zit in quarantaine, meldt een woordvoerder van Clarence House aan Britse media. Over haar gezondheidstoestand is verder niets bekendgemaakt. Donderdag testte haar man prins Charles al positief op het virus.
Camilla en Charles zijn volledig gevaccineerd en hebben hun booster ook gehad. Charles is voor de tweede keer besmet. Ook in maart 2020 liep hij het virus op, destijds met milde symptomen. Woensdagavond waren Charles en Camilla samen op een gala van het British Asian Trust in het British Museum in Londen, waar de prins diverse handen schudde. Dinsdag deelde hij koninklijke onderscheidingen uit op Windsor Castle.
Charles en zijn moeder, koningin Elizabeth, zouden elkaar de dinsdag voor zijn positieve test nog hebben gezien. Buckingham Palace wil geen uitspraken doen over de gezondheid van de 95-jarige koningin.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens koning Willem-Alexander zijn de vrijheden die we het meest koesteren, "life, liberty and the pursuit of happiness", gebaat bij "stabiliteit en bij samenwerking met sterke, democratische, betrouwbare partners." Dat zei hij maandag tijdens een toespraak bij een netwerkreceptie in de Chamber of Commerce in Washington voor zijn bezoek aan Trump in het Witte Huis.
8 uur geleden