Na onderhoud Haringvlietbrug is nu Heinenoordtunnel aan de beurt
DEN HAAG (ANP) - Na het grotendeels gereedkomen van de werkzaamheden aan de Haringvlietbrug op snelweg A29 gaat Rijkswaterstaat (RWS) verder met het opknappen van de Heinenoordtunnel die op dezelfde weg ligt.
Van maandag 7 augustus om 01.00 uur tot en met vrijdag 1 september 05.00 uur is de tunnel in beide richtingen dicht. Voor het verkeer zijn omleidingen van kracht. In de richting van Bergen op Zoom is de tunnel al dicht vanaf zaterdag 5 augustus 01.00 uur. De extra reistijd kan de komende weken, zeker in de spits, oplopen tot meer dan een uur, voorziet RWS. In de laatste twee weken van de sluiting zijn de schoolvakanties voorbij, met mogelijk extra drukte tot gevolg.
De in 1969 in gebruik genomen tunnel onder de Oude Maas net ten zuiden van Barendrecht is toe aan grondige renovatie. De technische installaties en systemen moeten vervangen worden. Ook komt er nieuw asfalt. De met 110.000 voertuigen per dag drukbereden tunnel is een belangrijke verbinding voor Zuid-Holland, West-Brabant, Zeeland en het internationale vrachtverkeer.
Eind 2024 klaar
De werkzaamheden die afgelopen februari begonnen, duren naar verwachting tot het eind van 2024. Tot die tijd zal de tunnel tientallen malen, meestal in een rijrichting, afgesloten zijn. Voor (brom-) fietsers zal de fietstunnel open blijven. Het openbaar vervoer en de hulpdiensten kunnen altijd gebruikmaken van de tunnel of de Tweede Heinenoordtunnel.
Verkeer richting Rotterdam wordt omgeleid via de A16/A17 en de A15. Verkeer van de Hoeksche Waard via de N217 en de A16. Weggebruikers richting Bergen op Zoom worden omgeleid via de A15 en de A16/A17. Verkeer naar de Hoeksche Waard via de N217. Verkeer naar Goeree-Overflakkee wordt omgeleid via de A15 en de N57.
N59
Provincie Zuid-Holland werkt tijdens de afsluiting van de Heinenoordtunnel aan het veiliger maken van de nabijgelegen N59 tussen knooppunt Hellegatsplein op de A29 en Den Bommel. De weg krijgt een vangrail tussen de weghelften en wordt verbreed. De provinciale weg is eveneens een belangrijke verbinding tussen Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. Omdat veel weggebruikers vanwege de werkzaamheden aan achtereenvolgens de Haringvlietbrug en de Heinenoordtunnel op de A29 toch al moeten omrijden, heeft de provincie ervoor gekozen om in deze periode ook de hierop aansluitende N59 aan te pakken.
Meer uit Binnenland
SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.
6 uur geledenHOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
9 uur geledenKLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.
1 dag geleden