Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na onderhoud Haringvlietbrug is nu Heinenoordtunnel aan de beurt

Na onderhoud Haringvlietbrug is nu Heinenoordtunnel aan de beurt

DEN HAAG (ANP) - Na het grotendeels gereedkomen van de werkzaamheden aan de Haringvlietbrug op snelweg A29 gaat Rijkswaterstaat (RWS) verder met het opknappen van de Heinenoordtunnel die op dezelfde weg ligt.

Van maandag 7 augustus om 01.00 uur tot en met vrijdag 1 september 05.00 uur is de tunnel in beide richtingen dicht. Voor het verkeer zijn omleidingen van kracht. In de richting van Bergen op Zoom is de tunnel al dicht vanaf zaterdag 5 augustus 01.00 uur. De extra reistijd kan de komende weken, zeker in de spits, oplopen tot meer dan een uur, voorziet RWS. In de laatste twee weken van de sluiting zijn de schoolvakanties voorbij, met mogelijk extra drukte tot gevolg.

De in 1969 in gebruik genomen tunnel onder de Oude Maas net ten zuiden van Barendrecht is toe aan grondige renovatie. De technische installaties en systemen moeten vervangen worden. Ook komt er nieuw asfalt. De met 110.000 voertuigen per dag drukbereden tunnel is een belangrijke verbinding voor Zuid-Holland, West-Brabant, Zeeland en het internationale vrachtverkeer.

Eind 2024 klaar

De werkzaamheden die afgelopen februari begonnen, duren naar verwachting tot het eind van 2024. Tot die tijd zal de tunnel tientallen malen, meestal in een rijrichting, afgesloten zijn. Voor (brom-) fietsers zal de fietstunnel open blijven. Het openbaar vervoer en de hulpdiensten kunnen altijd gebruikmaken van de tunnel of de Tweede Heinenoordtunnel.

Verkeer richting Rotterdam wordt omgeleid via de A16/A17 en de A15. Verkeer van de Hoeksche Waard via de N217 en de A16. Weggebruikers richting Bergen op Zoom worden omgeleid via de A15 en de A16/A17. Verkeer naar de Hoeksche Waard via de N217. Verkeer naar Goeree-Overflakkee wordt omgeleid via de A15 en de N57.

N59

Provincie Zuid-Holland werkt tijdens de afsluiting van de Heinenoordtunnel aan het veiliger maken van de nabijgelegen N59 tussen knooppunt Hellegatsplein op de A29 en Den Bommel. De weg krijgt een vangrail tussen de weghelften en wordt verbreed. De provinciale weg is eveneens een belangrijke verbinding tussen Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. Omdat veel weggebruikers vanwege de werkzaamheden aan achtereenvolgens de Haringvlietbrug en de Heinenoordtunnel op de A29 toch al moeten omrijden, heeft de provincie ervoor gekozen om in deze periode ook de hierop aansluitende N59 aan te pakken.

Meer uit Binnenland

OM: gezagvoerder niet schuldig aan fataal luchtballonongeluk

DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.

9 minuten geleden
Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

45 minuten geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

8 uur geleden
Neergeschoten Iraniër werkt bij politie en is ernstig gewond

SCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.

10 uur geleden
PFAS-vervuiling in deel sloten Dordrecht en omgeving verergerd

DORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.

12 uur geleden
Veiligheidsmaatregelen na neerschieten Iraniër in Schoonhoven

SCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.

14 uur geleden