Na minutenlange bestudering finishfoto wint Merlier in UAE Tour
AL MIRFA (ANP) - Na minutenlange bestudering van de finishfoto is de Belgische wielrenner Tim Merlier uitgeroepen tot winnaar van de eerste etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Merlier kwam na een rit over bijna 200 kilometer zij aan zij met de Australiër Caleb Ewan over de streep. Op de foto was ook geen verschil te zien, maar uiteindelijk wees de jury de Belg aan als ritwinnaar. Olav Kooij van Jumbo-Visma eindigde nog achter de Brit Mark Cavendish als vierde.
"We moesten zeker 15 minuten wachten tot de beslissing viel", zei de 30-jarige sprinter van Soudal - Quick Step, die eerder deze maand ook al de openingsrit in Oman won. Merlier en Ewan (Lotto Dstny) dachten aanvankelijk beiden dat ze hadden gewonnen, maar uitsluitsel bleef lang uit. De sprinters ging samen een tent in om op een tv de beelden te bekijken. Ook zij zagen op de foto geen verschil. De jury uiteindelijk wel.
De etappekoers door de Verenigde Arabische Emiraten, officieel de UAE Tour, telt zeven ritten. Vorig jaar schreef de Sloveen Tadej Pogacar de wedstrijd op zijn naam.
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden