Na minutenlange bestudering finishfoto wint Merlier in UAE Tour
AL MIRFA (ANP) - Na minutenlange bestudering van de finishfoto is de Belgische wielrenner Tim Merlier uitgeroepen tot winnaar van de eerste etappe in de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten. Merlier kwam na een rit over bijna 200 kilometer zij aan zij met de Australiër Caleb Ewan over de streep. Op de foto was ook geen verschil te zien, maar uiteindelijk wees de jury de Belg aan als ritwinnaar. Olav Kooij van Jumbo-Visma eindigde nog achter de Brit Mark Cavendish als vierde.
"We moesten zeker 15 minuten wachten tot de beslissing viel", zei de 30-jarige sprinter van Soudal - Quick Step, die eerder deze maand ook al de openingsrit in Oman won. Merlier en Ewan (Lotto Dstny) dachten aanvankelijk beiden dat ze hadden gewonnen, maar uitsluitsel bleef lang uit. De sprinters ging samen een tent in om op een tv de beelden te bekijken. Ook zij zagen op de foto geen verschil. De jury uiteindelijk wel.
De etappekoers door de Verenigde Arabische Emiraten, officieel de UAE Tour, telt zeven ritten. Vorig jaar schreef de Sloveen Tadej Pogacar de wedstrijd op zijn naam.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
2 minuten geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
21 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
19 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden