
Na Louvre ook evacuatie in kasteel Versailles door bommelding
VERSAILLES (ANP/AFP) - Bezoekers van het kasteel van Versailles, aan de rand van Parijs, moeten zaterdagmiddag evacueren na een bommelding. Dat meldt de Franse politie.
Het Franse persbureau AFP zegt te hebben vernomen dat de bommelding binnenkwam via een anoniem bericht op een Franse overheidswebsite. Het paleis zou vandaag niet meer opengaan.
Eerder zaterdag werd ook het Louvre-museum in het centrum van Parijs ontruimd en gesloten vanwege een mogelijk explosief. Bij beide toeristische trekpleisters wordt onderzoek gedaan.
De bommeldingen en sluitingen volgen, nadat Frankrijk het nationale dreigingsniveau vrijdag had verhoogd naar de hoogste stand. Dit gebeurde nadat een leraar op een school in Arras werd doodgestoken. Drie anderen raakten gewond. President Emmanuel Macron sprak van "barbaars islamitisch terrorisme".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De kinderen van de Australische mediamagnaat Rupert Murdoch zijn het eens geworden over de toekomst van zijn media-imperium. Murdochs zoon Lachlan krijgt van zijn zussen Prudence en Elisabeth en broer James de controle over het bedrijf, heeft de familie maandag laten weten. In ruil daarvoor zullen de drie ieder zo'n 1,1 miljard dollar (ruim 930 miljoen euro) ontvangen, vertelde een bron met kennis van de deal aan The New York Times.
1 uur geledenBONN (ANP) - In augustus is wereldwijd een gemiddelde temperatuur van 16,6 graden geregistreerd. Dat is iets lager dan in de twee jaren ervoor, maar het is nog steeds aanzienlijk hoger dan in alle voorgaande jaren werd gemeten. Dat meldt de Europese klimaatdienst Copernicus.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Een van de schepen met activisten die onderweg zijn naar Gaza om hulp te leveren en aandacht te vragen voor de humanitaire situatie in het Palestijnse gebied, is op de Middellandse Zee geraakt door "mogelijk een drone". Dat meldt de organisatie achter de actie Global Sumud Flotilla Mission. Alle bemanningsleden en passagiers aan boord van het schip zijn ongedeerd.
3 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse premier Jonas Gahr Stoere claimt de verkiezingen in het land te hebben gewonnen. Volgens de exitpoll van de Noorse publieke omroep NRK krijgt de Arbeiderspartij (Arbeiderpartiet) van Stoere samen met vier kleine linkse partijen 88 zetels. Voor een meerderheid in het Noorse parlement zijn 85 zetels nodig.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Zeker tien mensen zijn in Mexico om het leven gekomen doordat een goederentrein met een dubbeldekkerbus in botsing kwam. Minstens 61 anderen raakten gewond. Dat melden de lokale autoriteiten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Democraten uit de zogenoemde House Oversight Committee hebben een veelbesproken verjaardagskaart die Donald Trump naar verluidt schreef aan Jeffrey Epstein openbaar gemaakt. De Amerikaanse president had het bestaan van de kaart eerder ontkend.
7 uur geledenFORT PIERCE (ANP/AFP) - Het proces tegen de man die wordt beschuldigd van een moordpoging op de Amerikaanse president Donald Trump op een golfbaan in Florida, is begonnen met de juryselectie. De 59-jarige Ryan Wesley Routh gaat zijn eigen verdediging voeren, werd maandag bekend.
8 uur geleden