Na Lidl kunnen ook klanten van AH zelf wasmiddel tappen
BEST (ANP) - In drie supermarkten van Albert Heijn kunnen mensen sinds deze week herbruikbare verpakkingen vullen met wasmiddel uit een speciaal apparaat. Dit meldt de ontwikkelaar van de apparaten, Fyllar uit het Noord-Brabantse Best. De keten volgt hiermee concurrent Lidl, die de apparaten sinds oktober heeft.
De apparaten zijn bedoeld om het gebruik van plastic verpakkingen te verminderen. In drie XL-filialen van Albert Heijn in Amsterdam, Eindhoven en Den Haag komt zo'n machine, waaruit mensen twee soorten wasmiddel van het huismerk en van het merk Marcel's Green Soap kunnen tappen.
In zeven Lidl-supermarkten in Nederland staan nu in totaal veertien apparaten, zegt de woordvoerster. Daarin zitten acht soorten wasmiddel en wasverzachter. Klanten van die supermarktketen zijn er volgens haar enthousiast over. "Het aantal mensen dat terugkomt, blijft heel stabiel."
De woordvoerster meldt dat Fyllar met een paar partijen in Nederland in gesprek is over het plaatsen van de apparaten. Welke bedrijven dit zijn, zegt ze niet te weten.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.
48 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag voor het eerst boven de historische grens van 1000 punten gesloten. Vooral de chipfondsen ASML, Besi en ASMI waren in trek na sterke cijfers van het Taiwanese chipconcern TSMC dat afgelopen kwartaal een recordwinst boekte.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De inkomsten voor de Russische staat uit de verkoop van olie en gas zijn vorig jaar met bijna een kwart gedaald naar het laagste niveau sinds 2020. Volgens het Russische ministerie van Financiën bedroegen de inkomsten 8,5 biljoen roebel, omgerekend ruim 93 miljard euro. Dat was nog ruim 11 biljoen roebel in 2024.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Het aantal windmolenparken op land in Duitsland is vorig jaar een stuk harder gegroeid. In totaal werden 958 nieuwe windturbines aan land in gebruik genomen, die samen goed zijn voor 5,2 gigawatt. Dat is 50 procent meer dan wat er een jaar eerder aan capaciteit bijkwam, meldden de brancheorganisaties Bundesverband WindEnergie en VDMA Power Systems.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse chiptoeleveranciers behoorden donderdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Bedrijven als Applied Materials, Lam Research en KLA stegen tot meer dan 7 procent na sterke resultaten van de Taiwanese chipmaker TSMC. TSMC, dat chips maakt voor grote Amerikaanse klanten als Nvidia en Apple, is ook positief over dit jaar en gaat flink meer investeren om aan de sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI) te kunnen voldoen.
4 uur geleden