Na Lidl kunnen ook klanten van AH zelf wasmiddel tappen
BEST (ANP) - In drie supermarkten van Albert Heijn kunnen mensen sinds deze week herbruikbare verpakkingen vullen met wasmiddel uit een speciaal apparaat. Dit meldt de ontwikkelaar van de apparaten, Fyllar uit het Noord-Brabantse Best. De keten volgt hiermee concurrent Lidl, die de apparaten sinds oktober heeft.
De apparaten zijn bedoeld om het gebruik van plastic verpakkingen te verminderen. In drie XL-filialen van Albert Heijn in Amsterdam, Eindhoven en Den Haag komt zo'n machine, waaruit mensen twee soorten wasmiddel van het huismerk en van het merk Marcel's Green Soap kunnen tappen.
In zeven Lidl-supermarkten in Nederland staan nu in totaal veertien apparaten, zegt de woordvoerster. Daarin zitten acht soorten wasmiddel en wasverzachter. Klanten van die supermarktketen zijn er volgens haar enthousiast over. "Het aantal mensen dat terugkomt, blijft heel stabiel."
De woordvoerster meldt dat Fyllar met een paar partijen in Nederland in gesprek is over het plaatsen van de apparaten. Welke bedrijven dit zijn, zegt ze niet te weten.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
2 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
14 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
15 uur geleden