Na lang wachten eerste Parijs-Roubaix voor wielrensters
ROUBAIX (ANP) - Ze moesten er lang op wachten, maar zaterdag kunnen de wielrensters dan eindelijk voor de eerste keer Parijs-Roubaix rijden. De eerste vrouweneditie van de Noord-Franse kasseienklassieker gaat over 116 kilometer, van Denain naar Roubaix. De laatste 85 kilometer zijn identiek zijn aan die van de mannenkoers van zondag. Onderweg liggen zeventien zones met kasseien.
Het was de bedoeling dat de eerste Parijs-Roubaix voor vrouwen vorig jaar zou worden gehouden. Vanwege de coronamaatregelen in Noord-Frankrijk ging dat echter niet door en ook begin dit jaar kon de voorjaarsklassieker niet worden verreden. Een half jaar later in het seizoen dan normaal komt het er nu dan eindelijk van.
Onder anderen wereldkampioene tijdrijden Ellen van Dijk, Annemiek van Vleuten, Chantal van den Broek-Blaak en Marianne Vos, die vorige week bij de WK zilver pakte in de wegwedstrijd, staan om 13.45 uur aan de start in Denain. Anna van der Breggen rijdt niet mee. Zij beëindigde op de WK haar carrière en zit nu voor het eerst als ploegleider in de auto bij SD Worx. De finish wordt rond 17.00 uur verwacht op de wielerbaan in Roubaix.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
14 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
17 uur geleden