Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na korte pauze toch weer bombrieven verstuurd

Na korte pauze toch weer bombrieven verstuurd

AMSTERDAM (ANP) - Nadat in januari een aantal bombrieven naar bedrijven door het hele land zijn gestuurd, bleef het enige tijd stil. Woensdag doken weer bombrieven op, en ook donderdag werden er een paar bezorgd: in Leusden, Amsterdam en Oudenbosch.

Begin januari werden zeven bombrieven verstuurd naar bedrijven in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Maastricht. De brieven met explosieven kwamen onder meer terecht bij hotel Okura in Amsterdam, een tankstation in de hoofdstad, een postsorteercentrum in Rotterdam en een makelaarskantoor in Utrecht. De laatste van die reeks werd op 10 januari aangetroffen in een postsorteercentrum in Amsterdam. De politie houdt er rekening mee dat het om dezelfde afzender gaat en doet nog steeds onderzoek.

Woensdag ontploften twee bombrieven, in Amsterdam (in een postsorteercentrum van ABN AMRO) en in Kerkrade (bij een postsorteerbedrijf van Ricoh). De verzender eiste een niet onthuld bedrag in bitcoins. De afperser dreigde meer brieven te versturen als er niet werd betaald.

Waarschuwing

Donderdag arriveerde een bombrief bij Unisys Payment Services & Solutions in Leusden (provincie Utrecht). De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft de brief onschadelijk gemaakt. De politie houdt er rekening mee dat er een verband is tussen die brief en die van woensdag in Amsterdam en Kerkrade. Op een hoofdkantoor van ING in Amsterdam arriveerde donderdag eveneens een bombrief. Die is ontploft en iemand heeft rook ingeademd. In de middag werd opnieuw een verdacht pakket gevonden. Donderdagmiddag rond 12.30 uur trof een postbezorger in zijn auto een pakketje aan waar rook uitkwam. Hij gooide het op de Bosschendijk in Oudenbosch (Noord-Brabant) uit de auto. Uit onderzoek bleek later dat in het pakketje een fles zat, die onder meer gebruikt wordt in koelsystemen. Deze had vermoedelijk rook ontwikkeld, aldus de politie.

De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) zegt overigens geen aanwijzingen te hebben dat de bombrieven van de afgelopen dagen specifiek op banken gericht zijn, ook al zijn bombrieven ontploft bij ABN AMRO en ING. Volgens een woordvoerder ondervinden andere bedrijven ook hinder van bombrieven en zijn banken niet de enige partijen die hiermee te maken hebben. Hij geeft aan dat het voor "bedrijven in het algemeen" belangrijk is om alert te zijn.

De politie heeft gewaarschuwd voor de brieven en een beschrijving en een foto van een van de enveloppen gepubliceerd. Minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) noemde de ontploffende poststukken woensdag zorgelijk. De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid houdt de situatie in de gaten.

Meer uit Binnenland

Kaarten jubileumeditie Dam tot Damloop snel uitverkocht

AMSTERDAM (ANP) - De startbewijzen voor de Dam tot Damloop zijn zaterdagochtend in ruim een uur uitverkocht. Dat meldt de organisatie. Het is dit jaar een jubileumeditie: de hardloopwedstrijd van 10 Engelse mijl (16,1 kilometer) bestaat veertig jaar. Hij wordt gelopen op zondag 20 september.

3 uur geleden
Vrouw omgebracht in woning Amsterdam, man opgepakt

AMSTERDAM (ANP) - Een 45-jarige vrouw uit Amsterdam is vrijdag vermoedelijk om het leven gebracht door haar partner. De 46-jarige man is opgepakt. Hij mag voorlopig alleen contact hebben met zijn advocaat. Daarom meldt de politie zaterdag verder nog niets over de zaak.

3 uur geleden
Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

4 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

17 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

1 dag geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

1 dag geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

1 dag geleden