Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na jarenlange burgeroorlog nu ook coronavirus in Jemen

Na jarenlange burgeroorlog nu ook coronavirus in Jemen

SANAA (ANP/AFP/RTR) - In het door conflict verscheurde Jemen is voor het eerst vastgesteld dat iemand het coronavirus heeft. De patiënt verkeert volgens de autoriteiten in stabiele toestand en wordt verzorgd.

Er wordt al langer gewaarschuwd dat Jemen na een jarenlange burgeroorlog niet de middelen heeft om een uitbraak het hoofd te bieden. "Als het virus om zich heen grijpt, zal dat catastrofale gevolgen hebben", benadrukte VN-coördinator Lise Grande eerder deze week.

De door Saudi-Arabië geleide coalitie die rebellen in Jemen bestrijdt, kondigde deze week een eenzijdige wapenstilstand af. Die ging vrijdag de tweede dag in. De coalitie zegt zo een bijdrage te willen leveren aan de strijd tegen het virus. De Houthi-opstandelingen spreken over een pr-stunt.

De eerste coronapatiënt in het land werkte volgens een lokale bron in de kleine havenplaats Ash-Shihr. De autoriteiten zouden de haven inmiddels hebben gesloten en mensen daar opdracht hebben gegeven om twee weken thuis te blijven.

Meer uit Buitenland

Separatistenleiders Nagorno-Karabach krijgen lange celstraffen

BAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.

8 minuten geleden
Ontvoerde gelovigen weer vrij na aanval op kerken in Nigeria

KADUNA (ANP/RTR) - In Nigeria zijn alle 166 gelovigen vrijgekomen die waren ontvoerd bij aanvallen op kerken in de staat Kaduna. Dat meldt een christelijke organisatie, de Christian Association ‌of Nigeria (CAN).

12 minuten geleden
Oekraïne: Starlink-terminals van Rusland uitgezet

KYIV (ANP/RTR/DPA/AFP) - Starlink-terminals die in Oekraïne worden gebruikt door Rusland zijn uitgezet. Dat meldde de Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov nadat er contacten waren geweest met SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk en producent van het systeem voor satellietinternet.

45 minuten geleden
Oekraïne en Rusland spreken nieuwe gevangenenruil af

ABU DHABI (ANP) - Het overleg tussen Oekraïne, Rusland en de Verenigde Staten heeft een nieuwe gevangenenruil tussen de twee landen in oorlog opgeleverd, meldt de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X. Het gaat volgens hem om 314 gevangenen en de eerste ruil in vijf maanden.

50 minuten geleden
Italië onderzoekt sabotage van douches in olympisch dorp

MILAAN (ANP/DPA) - De Italiaanse politie doet onderzoek naar mogelijke sabotage van badkamers in het olympisch dorp in Milaan, schrijft de krant Corriere della Sera. Tussen half december en half januari zijn zeventig douches beschadigd en dus wordt onderzocht of de veiligheid van het dorp wel op orde is.

52 minuten geleden
Britten gaan samenwerken met Microsoft om deepfakes op te sporen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering gaat samen met Microsoft, academici en experts een systeem ontwikkelen waarmee deepfake-materiaal online kan worden opgespoord. Dit moet uiteindelijk misbruik van AI en schadelijke deepfakes tegengaan.

1 uur geleden
Kremlin: tijdverspilling om te reageren op claims over Epstein

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin noemt het tijdverspilling om in te gaan op onbewezen berichten dat Jeffrey Epstein banden zou hebben gehad met de Russische inlichtingendiensten. Polen kondigde deze week aan daar een onderzoek naar in te stellen.

1 uur geleden