Na jaren weer cao bij Gall & Gall
UTRECHT (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall krijgt na negen jaar weer een cao. Enkele jaren geleden sprak de winkelketen met de toenmalige ondernemingsraad wel een zogeheten arbeidsvoorwaardenregeling af, maar nu heeft het dochterbedrijf van Ahold Delhaize weer afspraken met vakbond FNV gemaakt, meldt die laatste.
Die nieuwe cao loopt van 1 juli tot en met 31 december dit jaar, waardoor Gall & Gall en de bonden direct weer om tafel konden voor een nieuwe cao. De 2000 werknemers van de slijterijketen krijgen er in de kortlopende cao 2,75 procent loon bij.
Gall & Gall heeft een kleine zeshonderd winkels in Nederland.
Meer uit Financieel
STUTTGART (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden bij zijn activiteiten op defensiegebied door de ontwikkeling van speciale voertuigen voor het gebruik bij militaire doeleinden en reddingsmissies. Momenteel komt minder dan 1 procent van de totale omzet van het bedrijf uit de verkoop van dat soort voertuigen, maar Mercedes wil dat dus vergroten.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De naam SpaceX is net zo bekend bij de Amerikaanse bevolking als vliegtuigbouwer Boeing. Dat komt naar voren uit een grote peiling die is uitgevoerd door persbureau Reuters in samenwerking met marktonderzoeker Ipsos. SpaceX, het ruimtevaart-, satelliet- en AI-bedrijf van Elon Musk, gaat vrijdag naar de beurs in New York, wat de grootste beursgang ooit moet worden.
1 uur geledenGOUDA (ANP) - Centric gaat een digitale werkplekomgeving aanbieden waarin overheidsorganisaties controle houden over hun data en digitale infrastructuur. Daarbinnen kunnen gebruikers documenten delen, chatten en agenda's beheren. Het moet een alternatief zijn voor platforms van grote techbedrijven. Het Nederlandse ict-bedrijf werkt hiervoor samen met het Duitse Nextcloud.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tarieven voor vaste energiecontracten liggen deze maand 13 procent hoger dan voor het begin van de Iranoorlog, berekende de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Bij veel variabele contracten voor gas en elektriciteit zijn de tarieven nog niet gestegen, zegt de markttoezichthouder. Daar komt 1 juli mogelijk verandering in, want veel energieleveranciers veranderen op die datum vaak de prijzen voor die contracten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit gaat onderzoek doen naar de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair over de verplichte kosten die ouders moeten betalen om bij hun kinderen te zitten. Ryanair eist namelijk dat minstens één ouder tijdens een vlucht naast kinderen in de leeftijd van twee tot elf jaar zit. Daar moet dan een "verplichte familiestoel" voor gereserveerd worden.
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Ook Triodos Bank beperkt de mogelijkheden voor een aflossingsvrije hypotheek. Klanten kunnen vanaf 1 juli nog maximaal 30 procent van de waarde van hun woning aflossingsvrij financieren met een nieuwe hypotheek waarbij ze tussentijds alleen de rente betalen. Dat geldt ook bij het verhogen van een bestaande lening.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft overeenstemming bereikt over strengere maatregelen om de prijzen in haar nieuwe koolstofmarkt te beheersen. Dat meldt het Europees Parlement donderdag. De aanpassingen volgen op zorgen van onder meer Frankrijk dat het nieuwe emissiehandelssysteem zou kunnen leiden tot hogere brandstofkosten.
4 uur geleden