Na jaren van lof en euforie valt het woord 'crisis' bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Het was dinsdag even wennen in de Johan Cruijff ArenA. Nadat Ajax de voorbije seizoenen de weg omhoog inzette en ook in Europa de aansluiting met de (sub)top weer vond, was er van die euforie niets meer over. Napoli liet het elftal van trainer Alfred Schreuder in de Champions League kansloos en won met liefst 6-1. Het betekende de grootste Europese nederlaag ooit voor Ajax.
Schreuder, die de succesvolle Erik ten Hag afgelopen zomer opvolgde, staat daarmee al vroeg in het seizoen onder druk. Ajax verloor de vorige speelronde in de Champions League met 2-1 bij Liverpool en wist daarna in de Eredivisie ook niet te winnen van AZ (2-1) en Go Ahead Eagles (1-1).
"We moeten dit met z'n allen recht trekken en karakter tonen", aldus Schreuder. "Dit is niet goed, dat is duidelijk. Maar of je het dan een crisis of wat anders noemt, dat maakt me niet zoveel uit."
Uitgaande transfers
Zowel Schreuder als aanvoerder Dusan Tadic verwees na het debacle tegen Napoli naar de vele transfers deze zomer. "Het contrast met de groepsfase van vorig seizoen is inderdaad groot", zei Tadic, daarbij refererend aan de ruime zeges die Ajax toen behaalde op Sporting Portugal en Borussia Dortmund. "We zijn zeven of acht spelers kwijtgeraakt. We hebben meer wedstrijden nodig om de automatismen erin te krijgen. Het is nog steeds een proces. Maar het mag geen excuus zijn voor de ruime nederlaag van vanavond."
Schreuder verwees naar de aanloop naar de uitwedstrijd tegen Liverpool (2-1), nu drie weken geleden. "Toen kreeg ik nog vragen of dit het beste Ajax was van de laatste jaren. Nu is dat anders. We hebben deze zomer veel wisselingen gehad. Aan het begin van het seizoen leek het er wel snel in te zitten, maar nu even niet."
Verval
Ajax won vorig seizoen in de groepsfase van de Champions League alle zes de wedstrijden en kreeg maar weinig doelpunten tegen. Napoli had er dinsdag nog wel meer dan zes kunnen maken. Schreuder zal, naast vele gesprekken met zijn verdedigers, ook voor zichzelf moeten bepalen hoe hij de komende wedstrijden wil gaan voetballen. In de Eredivisie rouleert hij geregeld en in de Champions League hield hij tot dinsdag vast aan dezelfde elf basisspelers. Velen van hen gaven tegen Napoli niet thuis, waaronder ook Tadic.
"Dit is een hele grote les voor ons", sprak de 33-jarige aanvoerder. "We moeten kijken naar wat er precies gebeurd is en daarna ons hoofd omhoog houden en vooruit kijken. Dat is nu misschien niet makkelijk, maar het zal moeten. We moeten allemaal in de spiegel kijken."
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."
56 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie zag Feyenoord een voorsprong verspelen in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen (2-2). "Dat is zuur en overkomt ons te vaak. Die jongen kan de bal na een hoekschop zomaar inschieten", doelde hij op invaller Amourricho van Axel Dongen. "Dat mag natuurlijk niet. Als je in de 87e minuut nog voorstaat, dan moet je de wedstrijd winnen."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord hoopt dat de blessure van Givairo Read meevalt. De rechtsback viel in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-2) uit met klachten aan een hamstring. "Laten we hopen dat het kramp was", zei de coach.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Middenvelder Hwang In-beom baalde van het gelijkspel van Feyenoord bij sc Heerenveen (2-2). "We hebben weer niet het resultaat gekregen dat we wilden", zei hij in de perskamer van het Abe Lenstra-stadion. "We moeten accepteren dat we in een zware periode zitten. Het enige dat we kunnen doen is hard blijven werken, zoals we dat ook tijdens ons trainingskamp in Marbella hebben gedaan. Dan komen we hier uit."
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
4 uur geleden