Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na jaren toename in 2022 minder geregistreerde partnerschappen

Na jaren toename in 2022 minder geregistreerde partnerschappen

DEN HAAG (ANP) - Sinds het 25 jaar geleden werd geïntroduceerd, hebben steeds meer mensen voor een geregistreerd partnerschap gekozen als samenlevingsvorm. Maar vorig jaar nam het aantal af. Dat meldt het CBS op basis van voorlopige cijfers. In 2022 werden ruim 24.000 partnerschappen gesloten, 2000 minder dan het jaar ervoor.

Geregistreerd partnerschap bestaat sinds 1998. Toen kozen paren van gelijk geslacht er vaak voor, zij konden hiermee vanaf dat moment hun relatie formeel vastleggen. In het eerste jaar kozen 3000 stellen van gelijk geslacht voor een geregistreerd partnerschap, stelt het CBS: 1700 mannenparen en 1300 vrouwenparen. Vanaf 2001 mogen in ons land stellen van gelijk geslacht met elkaar trouwen. En vanaf dat moment kiest een meerderheid van deze stellen daarvoor.

Ook heteroparen kozen al vanaf de introductie ervan voor het geregistreerd partnerschap, weet het CBS, het waren er toen wel minder. Maar in de jaren kregen ook heteroparen er meer belangstelling voor. Vanaf 2014 werd het geregistreerd partnerschap populairder, omdat het toen gelijkgetrokken werd met het huwelijk voor toekenning van het juridisch ouderschap aan vaders en partners in paren van gelijk geslacht. Inmiddels kiest rond een kwart van alle paren die naar de burgerlijke stand gaat voor een partnerschap.

Meer uit Binnenland

Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

9 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

9 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

11 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

19 uur geleden
Zoekactie naar vermiste man Veluwe stilgelegd om aanwezige wolven

EPE (ANP) - Een zoekactie naar een vermiste man in het noorden van de Veluwe is zaterdagavond afgebroken omdat er wolven in het gebied zijn. Reddingsorganisatie SAR Nederland meldt dat het verder zoeken "te onveilig voor mens en dier" zou worden.

19 uur geleden
Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

23 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

23 uur geleden