Na ING en ABN AMRO geeft ook Rabobank kijkje in de boeken
UTRECHT (ANP) - Rabobank komt met cijfers over het eerste halfjaar en net als bij branchegenoten ING en ABN AMRO is de verwachting dat de voormalige boerenleenbank positieve resultaten kan laten zien. Banken profiteren van het economische herstel na de coronacrisis. Daarnaast kan waarschijnlijk weer wat geld vrijvallen dat eerder opzij werd gezet voor het geval risicovolle leningen niet terug zouden worden terugbetaald.
Tegelijkertijd blijft Rabobank last houden van de lage rente. De bank verlaagde onlangs opnieuw het spaarbedrag waarover klanten nog geen negatieve rente moeten betalen. Ook speelt de coronacrisis nog altijd mee. Veel bedrijven hebben nog steeds last van de maatregelen tegen de pandemie, maar ontvangen ook steun van de overheid. Daardoor kloppen ze minder vaak bij banken aan.
Ook is Rabobank aan een reorganisatie bezig waardoor in vijf jaar 5000 banen verdwijnen, onder meer door het sluiten van bankfilialen. Bovendien sluit Rabobank zijn spaarbanken in Belgiƫ en Duitsland nadat het niet is gelukt om daar kopers voor te vinden. Verder staan banken onder druk om niet meer te investeren in vervuilende bedrijven
Mogelijk geeft Rabobank ook duidelijkheid over de compensatie aan mensen die een lening met variabele rente hadden. Omdat die rentes niet meedaalden met de marktrente hebben al verschillende consumenten zaken bij geschillenbehandelaar Kifid gewonnen. Die golden weliswaar voor ander banken, maar Rabobank besloot om in dezelfde kwestie zelf een compensatieregeling op te tuigen en geen zaak bij Kifid af te wachten.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
24 minuten geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
6 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
17 uur geleden