Na Hoole moet ook Hirt de Vuelta verlaten met corona
BILBAO (ANP) - Na de Nederlandse wielrenner Daan Hoole moet ook Jan Hirt uit Tsjechië de Vuelta verlaten vanwege een positieve coronatest. Zijn Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert maakte donderdag voorafgaand aan de zesde etappe bekend dat de 31-jarige Hirt positief heeft getest. De Tsjech stond in het algemeen klassement op plek 167, met al ruim 36 minuten achterstand op de nieuwe klassementsleider Rudy Molard uit Frankrijk.
Hirt won begin dit jaar de Ronde van Oman en boekte een ritzege in de Giro. In de zware bergetappe naar Aprica bleef hij toen de Nederlander Thymen Arensman toen net voor.
Hoole, de 23-jarige renner uit Zuidland in dienst van Trek-Segafredo, haakte woensdag af in de Vuelta. Hij was de eerste renner die sinds de start van de Spaanse etappekoers, afgelopen vrijdag in Utrecht, de ronde moest verlaten wegens een coronabesmetting.
Meer uit Sport
FIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
32 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
22 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
1 dag geleden