Na Hoole moet ook Hirt de Vuelta verlaten met corona
BILBAO (ANP) - Na de Nederlandse wielrenner Daan Hoole moet ook Jan Hirt uit Tsjechië de Vuelta verlaten vanwege een positieve coronatest. Zijn Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert maakte donderdag voorafgaand aan de zesde etappe bekend dat de 31-jarige Hirt positief heeft getest. De Tsjech stond in het algemeen klassement op plek 167, met al ruim 36 minuten achterstand op de nieuwe klassementsleider Rudy Molard uit Frankrijk.
Hirt won begin dit jaar de Ronde van Oman en boekte een ritzege in de Giro. In de zware bergetappe naar Aprica bleef hij toen de Nederlander Thymen Arensman toen net voor.
Hoole, de 23-jarige renner uit Zuidland in dienst van Trek-Segafredo, haakte woensdag af in de Vuelta. Hij was de eerste renner die sinds de start van de Spaanse etappekoers, afgelopen vrijdag in Utrecht, de ronde moest verlaten wegens een coronabesmetting.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
2 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
11 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
16 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden