Na Hoole moet ook Hirt de Vuelta verlaten met corona
BILBAO (ANP) - Na de Nederlandse wielrenner Daan Hoole moet ook Jan Hirt uit Tsjechië de Vuelta verlaten vanwege een positieve coronatest. Zijn Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert maakte donderdag voorafgaand aan de zesde etappe bekend dat de 31-jarige Hirt positief heeft getest. De Tsjech stond in het algemeen klassement op plek 167, met al ruim 36 minuten achterstand op de nieuwe klassementsleider Rudy Molard uit Frankrijk.
Hirt won begin dit jaar de Ronde van Oman en boekte een ritzege in de Giro. In de zware bergetappe naar Aprica bleef hij toen de Nederlander Thymen Arensman toen net voor.
Hoole, de 23-jarige renner uit Zuidland in dienst van Trek-Segafredo, haakte woensdag af in de Vuelta. Hij was de eerste renner die sinds de start van de Spaanse etappekoers, afgelopen vrijdag in Utrecht, de ronde moest verlaten wegens een coronabesmetting.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
7 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Ondanks de oorlog is het Iraanse nationale voetbalteam "volledig voorbereid" om deze zomer deel te nemen aan het WK. Dat zei regeringswoordvoerder Fatemeh Mohajerani, meldt Al Jazeera.
1 dag geleden