Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na half jaar 80 procent van alle statiegeldflessen ingeleverd

Na half jaar 80 procent van alle statiegeldflessen ingeleverd

LEIDSCHENDAM (ANP) - Een halfjaar na de invoering van statiegeld op kleine frisdrankflesjes wordt 80 procent van alle statiegeldflessen ingeleverd. Dat meldt Statiegeld Nederland, dat eraan toevoegt dat dat percentage vlak na de invoering op 70 procent lag.

Het is de bedoeling dat op den duur 9 van de 10 flesjes en flessen weer wordt ingeleverd. Dat doel is zelfs in de wet vastgelegd.

Volgens directeur Raymond Gianotten van Statiegeld Nederland is het belangrijk om over langere periode te kijken omdat de uitbreiding van het statiegeldsysteem nieuw is. Ook speelde mee dat het de coronasituatie het gedrag van mensen beïnvloedde, maar dat daardoor ook minder innamepunten beschikbaar waren.

Campagne

Inmiddels weet 94 procent van de Nederlanders dat er statiegeld op kleine plastic flesjes zit. Een nieuwe publiekscampagne moet dat percentage nog verder verhogen en ook zorgen dat meer flessen terug worden gebracht. "We zijn ambitieus, we willen in ieder geval het wettelijke doel halen."

Statiegeld Nederland benadrukt in de aankomende campagne dat het niet inleveren van statiegeldflessen zonde is. "Er zit tenslotte statiegeld op en als je ze inlevert doe je ook iets goeds, voor het milieu, je eigen portemonnee of het goede doel."

Sinds deze week is het ook mogelijk om op sapflessen statiegeld te gaan rekenen. Die categorie dranken is niet wettelijk verplicht om statiegeld te rekenen, maar dat mag nu vrijwillig gebeuren. Albert Heijn en sap- en smoothiemerk innocent hebben al aangegeven dit te gaan doen.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

41 minuten geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

3 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

3 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

14 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

16 uur geleden