Na half jaar 80 procent van alle statiegeldflessen ingeleverd
LEIDSCHENDAM (ANP) - Een halfjaar na de invoering van statiegeld op kleine frisdrankflesjes wordt 80 procent van alle statiegeldflessen ingeleverd. Dat meldt Statiegeld Nederland, dat eraan toevoegt dat dat percentage vlak na de invoering op 70 procent lag.
Het is de bedoeling dat op den duur 9 van de 10 flesjes en flessen weer wordt ingeleverd. Dat doel is zelfs in de wet vastgelegd.
Volgens directeur Raymond Gianotten van Statiegeld Nederland is het belangrijk om over langere periode te kijken omdat de uitbreiding van het statiegeldsysteem nieuw is. Ook speelde mee dat het de coronasituatie het gedrag van mensen beïnvloedde, maar dat daardoor ook minder innamepunten beschikbaar waren.
Campagne
Inmiddels weet 94 procent van de Nederlanders dat er statiegeld op kleine plastic flesjes zit. Een nieuwe publiekscampagne moet dat percentage nog verder verhogen en ook zorgen dat meer flessen terug worden gebracht. "We zijn ambitieus, we willen in ieder geval het wettelijke doel halen."
Statiegeld Nederland benadrukt in de aankomende campagne dat het niet inleveren van statiegeldflessen zonde is. "Er zit tenslotte statiegeld op en als je ze inlevert doe je ook iets goeds, voor het milieu, je eigen portemonnee of het goede doel."
Sinds deze week is het ook mogelijk om op sapflessen statiegeld te gaan rekenen. Die categorie dranken is niet wettelijk verplicht om statiegeld te rekenen, maar dat mag nu vrijwillig gebeuren. Albert Heijn en sap- en smoothiemerk innocent hebben al aangegeven dit te gaan doen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.
2 uur geledenEEFDE (ANP) - Meer schepen kunnen vanaf maandag gebruikmaken van de sluis bij het Gelderse Eefde. Rijkswaterstaat meldt dat het aantal doorvaarten dan wordt verdubbeld van vijf per dag nu naar tien. Dat kan omdat de waterstand op de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft een plan aangekondigd ter waarde van meer dan 1 miljard euro om boeren te helpen die getroffen zijn door de opeenvolgende hittegolven, droogtes en branden in het land. Volgens de Franse minister van Landbouw Annie Genevard zal ongeveer de helft van het pakket, 520 miljoen euro, worden gebruikt voor directe snelle uitbetalingen aan boeren ter compensatie van de geleden weerschade.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenwerkers hebben het werk neergelegd in de havens van Rotterdam, Amsterdam en Zeeland. Met de staking van 11.15 uur tot 19.00 uur protesteren de vakbonden tegen de kabinetsplannen rondom de sociale zekerheid. FNV verwacht dat honderden havenwerkers samenkomen op de stakingslocatie in de haven van Rotterdam.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De opkomst voor de staking in de metaal- en bouwsector vrijdag in Oost-Nederland is iets lager uitgevallen dan verwacht. FNV-bestuurder Dino Djulbic zegt dat 200 tot 250 werknemers het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Donderdag dacht de grootste vakbond van Nederland nog dat zo'n 250 mensen dit zouden doen.
5 uur geleden