Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na festivalseizoen mogelijk weer asielzoekers bij Walibi Holland

Na festivalseizoen mogelijk weer asielzoekers bij Walibi Holland

DRONTEN (ANP) - Als het laatste festival op Walibi Holland bij Biddinghuizen is geweest, wordt het terrein mogelijk weer gebruikt als opvang voor asielzoekers. Staatssecretaris Eric van der Burg heeft daarom gevraagd bij de gemeente Dronten, waar Biddinghuizen onder valt. Dronten heeft naar eigen zeggen "een positieve grondhouding", maar wil eerst met omwonenden praten.

Van november tot april verbleven ongeveer 1500 asielzoekers op de tijdelijke opvanglocatie. Volgens de gemeente verliep dat goed, "er is weinig tot geen overlast ervaren".

Dronten heeft het verzoek van de staatssecretaris donderdag gedeeld. Daarin schrijft Van der Burg "dat de nood in het aantal opvangplekken in Nederland onverminderd hoog is". Het kost volgens de staatssecretaris tijd om meer structurele plekken te creëren. "In de tussentijd blijft tijdelijke grootschalige opvang op noodlocaties noodzakelijk om te voorkomen dat asielzoekers geen dak boven hun hoofd hebben." Van der Burg hoopt dat Walibi Holland van september tot maart beschikbaar is om opnieuw maximaal 1500 asielzoekers op te vangen.

Meer uit Binnenland

Brand in binnenstad Woerden geblust

WOERDEN (ANP) - De brand in een winkelpand met daarboven woningen in de oude binnenstad van Woerden is geblust. De Veiligheidsregio Utrecht meldt dat de bewoners van acht appartementen door de schade nog niet terug kunnen naar hun woning. Er is opvang geregeld.

1 uur geleden
Timmermans gaat praten met Asscher over twijfels over GL-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Frans Timmermans gaat in gesprek met Lodewijk Asscher - een van zijn voorgangers - over de twijfels die Asscher heeft gekregen bij GroenLinks-PvdA. De oud-partijleider worstelt met het Israëlbeleid van de nauw samenwerkende partijen en ging daar maandagavond op in tijdens de Nacht van de Verlichting in de Waalse Kerk in Amsterdam.

1 uur geleden
Veldkamp wil blijvende diplomatieke oplossing voor Iran

BRUSSEL (ANP) - Een diplomatieke oplossing in het conflict met Iran moet "permanent" zijn, vindt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken). "Dat is beter dan dat iedere paar jaar het Iraanse programma wordt gebombardeerd", zei hij na afloop van een vergadering met de EU-ministers. Volgens Veldkamp is er binnen de EU brede overeenstemming over de noodzaak tot een diplomatieke oplossing.

6 uur geleden
RIVM monitort straling Iran na aanvallen nucleaire installaties

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) houdt de radiologische situatie in Iran "nauwlettend in de gaten". Meerdere nucleaire installaties in dat land waren afgelopen weekend doelwit van aanvallen door de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Alle aangehouden demonstranten A44 weer vrij

ABBENES (ANP) - De activisten van Extinction Rebellion (XR) die maandagmiddag werden aangehouden toen ze probeerden om de afgezette snelweg A44 te blokkeren, zijn weer vrijgelaten. Dat meldt de politie. Ook twee opgepakte journalisten van het Leidsch Dagblad, die verslag wilden doen van de actie, zijn weer vrij.

7 uur geleden
File op de A4 richting Den Haag door NAVO-top

AMSTERDAM (ANP) - Op de A4 tussen Amsterdam en Den Haag staat ongeveer 8 kilometer file. Dat komt doordat twee rijstroken dicht zijn vanwege de NAVO-top. Rijkswaterstaat waarschuwt opnieuw om snelwegen in de Randstad te vermijden als dat kan.

10 uur geleden
Politie: 31 mensen aangehouden bij demonstratie A44

ABBENES (ANP) - Zeker 31 mensen zijn maandag gearresteerd bij een poging van Extinction Rebellion om de snelweg A44 te blokkeren. Dat laat de politie weten. Het is niet bekend waar ze naartoe zijn gebracht. Over de juridische gevolgen, zoals mogelijke vervolging, is ook nog niets bekend.

10 uur geleden