Na festivalseizoen mogelijk weer asielzoekers bij Walibi Holland
DRONTEN (ANP) - Als het laatste festival op Walibi Holland bij Biddinghuizen is geweest, wordt het terrein mogelijk weer gebruikt als opvang voor asielzoekers. Staatssecretaris Eric van der Burg heeft daarom gevraagd bij de gemeente Dronten, waar Biddinghuizen onder valt. Dronten heeft naar eigen zeggen "een positieve grondhouding", maar wil eerst met omwonenden praten.
Van november tot april verbleven ongeveer 1500 asielzoekers op de tijdelijke opvanglocatie. Volgens de gemeente verliep dat goed, "er is weinig tot geen overlast ervaren".
Dronten heeft het verzoek van de staatssecretaris donderdag gedeeld. Daarin schrijft Van der Burg "dat de nood in het aantal opvangplekken in Nederland onverminderd hoog is". Het kost volgens de staatssecretaris tijd om meer structurele plekken te creƫren. "In de tussentijd blijft tijdelijke grootschalige opvang op noodlocaties noodzakelijk om te voorkomen dat asielzoekers geen dak boven hun hoofd hebben." Van der Burg hoopt dat Walibi Holland van september tot maart beschikbaar is om opnieuw maximaal 1500 asielzoekers op te vangen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV is het niet eens met voorstellen waarmee een meerderheid in de Tweede Kamer de ingreep in de AOW wil "verzachten". Volgens de grootste vakbond van Nederland komt het nog steeds neer op een schending van gemaakte afspraken in het pensioenakkoord uit 2019 tussen bonden, werkgevers en de politiek.
5 uur geleden