Na extreme hitte, maandag hevige regen tijdens hadj in Mekka
MEKKA (ANP) - De aanhoudende hoge temperaturen van de afgelopen dagen in de voor moslims heilige plaats Mekka, hebben maandag plaatsgemaakt voor een temperatuurdaling en hevige regenval.
Media in het land maken melding van veel neerslag in korte tijd, in Mekka, maar ook op de naastgelegen vlaktes Mina, Muzdalifa en bij het gebergte Arafat. Het afgelopen weekend liep de temperatuur op die plaatsen nog op tot 48 graden.
Verslaggevers van staatszender Al Ekhbariya tonen beelden van onder meer de Grote Moskee in Mekka. De temperatuur bij en rond het binnenplein waar ook het vierkante heiligdom de Kaäba staat, zou tijdens de regenval gezakt zijn naar 38 tot 41 graden. Volgens nieuwszender Al Arabiya hebben de hevige regens geen gevolgen voor de doorgang van rituelen tijdens de slotdagen van de hadj.
Ruim 1,8 miljoen pelgrims
Eerder maakten de autoriteiten bekend dat dit jaar 1.833.164 moslims, hebben deelgenomen aan de bedevaartstocht, een vergelijkbaar aantal als vorig jaar. Voor zover bekend zijn er door het extreme zomerweer minstens veertien Jordaniërs omgekomen. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land kwamen de pelgrims om door een zonnesteek. De Saudische autoriteiten maakten onlangs bekend dat 2760 bedevaartgangers een zonnesteek hebben opgelopen, of kampten met hittestress.
De hadj begon dit jaar op 14 juni en duurt nog tot 19 juni.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
2 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
4 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
6 uur geleden