Na extreme hitte, maandag hevige regen tijdens hadj in Mekka
MEKKA (ANP) - De aanhoudende hoge temperaturen van de afgelopen dagen in de voor moslims heilige plaats Mekka, hebben maandag plaatsgemaakt voor een temperatuurdaling en hevige regenval.
Media in het land maken melding van veel neerslag in korte tijd, in Mekka, maar ook op de naastgelegen vlaktes Mina, Muzdalifa en bij het gebergte Arafat. Het afgelopen weekend liep de temperatuur op die plaatsen nog op tot 48 graden.
Verslaggevers van staatszender Al Ekhbariya tonen beelden van onder meer de Grote Moskee in Mekka. De temperatuur bij en rond het binnenplein waar ook het vierkante heiligdom de Kaäba staat, zou tijdens de regenval gezakt zijn naar 38 tot 41 graden. Volgens nieuwszender Al Arabiya hebben de hevige regens geen gevolgen voor de doorgang van rituelen tijdens de slotdagen van de hadj.
Ruim 1,8 miljoen pelgrims
Eerder maakten de autoriteiten bekend dat dit jaar 1.833.164 moslims, hebben deelgenomen aan de bedevaartstocht, een vergelijkbaar aantal als vorig jaar. Voor zover bekend zijn er door het extreme zomerweer minstens veertien Jordaniërs omgekomen. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land kwamen de pelgrims om door een zonnesteek. De Saudische autoriteiten maakten onlangs bekend dat 2760 bedevaartgangers een zonnesteek hebben opgelopen, of kampten met hittestress.
De hadj begon dit jaar op 14 juni en duurt nog tot 19 juni.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
6 uur geleden