Na extreme hitte, maandag hevige regen tijdens hadj in Mekka
MEKKA (ANP) - De aanhoudende hoge temperaturen van de afgelopen dagen in de voor moslims heilige plaats Mekka, hebben maandag plaatsgemaakt voor een temperatuurdaling en hevige regenval.
Media in het land maken melding van veel neerslag in korte tijd, in Mekka, maar ook op de naastgelegen vlaktes Mina, Muzdalifa en bij het gebergte Arafat. Het afgelopen weekend liep de temperatuur op die plaatsen nog op tot 48 graden.
Verslaggevers van staatszender Al Ekhbariya tonen beelden van onder meer de Grote Moskee in Mekka. De temperatuur bij en rond het binnenplein waar ook het vierkante heiligdom de Kaäba staat, zou tijdens de regenval gezakt zijn naar 38 tot 41 graden. Volgens nieuwszender Al Arabiya hebben de hevige regens geen gevolgen voor de doorgang van rituelen tijdens de slotdagen van de hadj.
Ruim 1,8 miljoen pelgrims
Eerder maakten de autoriteiten bekend dat dit jaar 1.833.164 moslims, hebben deelgenomen aan de bedevaartstocht, een vergelijkbaar aantal als vorig jaar. Voor zover bekend zijn er door het extreme zomerweer minstens veertien Jordaniërs omgekomen. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land kwamen de pelgrims om door een zonnesteek. De Saudische autoriteiten maakten onlangs bekend dat 2760 bedevaartgangers een zonnesteek hebben opgelopen, of kampten met hittestress.
De hadj begon dit jaar op 14 juni en duurt nog tot 19 juni.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
4 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
7 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
7 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
8 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
9 uur geleden