Na extreme hitte, maandag hevige regen tijdens hadj in Mekka
MEKKA (ANP) - De aanhoudende hoge temperaturen van de afgelopen dagen in de voor moslims heilige plaats Mekka, hebben maandag plaatsgemaakt voor een temperatuurdaling en hevige regenval.
Media in het land maken melding van veel neerslag in korte tijd, in Mekka, maar ook op de naastgelegen vlaktes Mina, Muzdalifa en bij het gebergte Arafat. Het afgelopen weekend liep de temperatuur op die plaatsen nog op tot 48 graden.
Verslaggevers van staatszender Al Ekhbariya tonen beelden van onder meer de Grote Moskee in Mekka. De temperatuur bij en rond het binnenplein waar ook het vierkante heiligdom de Kaäba staat, zou tijdens de regenval gezakt zijn naar 38 tot 41 graden. Volgens nieuwszender Al Arabiya hebben de hevige regens geen gevolgen voor de doorgang van rituelen tijdens de slotdagen van de hadj.
Ruim 1,8 miljoen pelgrims
Eerder maakten de autoriteiten bekend dat dit jaar 1.833.164 moslims, hebben deelgenomen aan de bedevaartstocht, een vergelijkbaar aantal als vorig jaar. Voor zover bekend zijn er door het extreme zomerweer minstens veertien Jordaniërs omgekomen. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land kwamen de pelgrims om door een zonnesteek. De Saudische autoriteiten maakten onlangs bekend dat 2760 bedevaartgangers een zonnesteek hebben opgelopen, of kampten met hittestress.
De hadj begon dit jaar op 14 juni en duurt nog tot 19 juni.
Meer uit Buitenland
RAMALLAH (ANP/AFP) - Israëlische troepen hebben op de Westelijke Jordaanoever vier leden van een Palestijns gezin doodgeschoten in een auto, meldt het Palestijnse ministerie van Gezondheid. Volgens Israël reageerden de militairen op een veiligheidsdreiging.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
6 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
18 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
19 uur geleden