Na extreme hitte, maandag hevige regen tijdens hadj in Mekka
MEKKA (ANP) - De aanhoudende hoge temperaturen van de afgelopen dagen in de voor moslims heilige plaats Mekka, hebben maandag plaatsgemaakt voor een temperatuurdaling en hevige regenval.
Media in het land maken melding van veel neerslag in korte tijd, in Mekka, maar ook op de naastgelegen vlaktes Mina, Muzdalifa en bij het gebergte Arafat. Het afgelopen weekend liep de temperatuur op die plaatsen nog op tot 48 graden.
Verslaggevers van staatszender Al Ekhbariya tonen beelden van onder meer de Grote Moskee in Mekka. De temperatuur bij en rond het binnenplein waar ook het vierkante heiligdom de Kaäba staat, zou tijdens de regenval gezakt zijn naar 38 tot 41 graden. Volgens nieuwszender Al Arabiya hebben de hevige regens geen gevolgen voor de doorgang van rituelen tijdens de slotdagen van de hadj.
Ruim 1,8 miljoen pelgrims
Eerder maakten de autoriteiten bekend dat dit jaar 1.833.164 moslims, hebben deelgenomen aan de bedevaartstocht, een vergelijkbaar aantal als vorig jaar. Voor zover bekend zijn er door het extreme zomerweer minstens veertien Jordaniërs omgekomen. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land kwamen de pelgrims om door een zonnesteek. De Saudische autoriteiten maakten onlangs bekend dat 2760 bedevaartgangers een zonnesteek hebben opgelopen, of kampten met hittestress.
De hadj begon dit jaar op 14 juni en duurt nog tot 19 juni.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.
1 uur geledenWENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
5 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
5 uur geleden