Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na eerste puntenverlies in competitie strandt PSV nu in KNVB-beker

Na eerste puntenverlies in competitie strandt PSV nu in KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Het toernooi om de KNVB-beker zit er voor PSV al na de achtste finales op. De koploper van de Eredivisie ging in De Kuip met 1-0 onderuit bij Feyenoord. Vorig seizoen won PSV het bekertoernooi nog, door in de finale in Rotterdam Ajax na strafschoppen te verslaan.

Feyenoord nam met de zege revanche voor de twee eerdere nederlagen dit seizoen in eigen stadion tegen PSV. De Eindhovenaren waren begin augustus te sterk in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-1) en begin december had PSV in de competitie opnieuw succes (1-2).

Het elftal van trainer Arne Slot zorgde met de zege voor een primeur. PSV verloor dit seizoen in eigen land nog geen enkele keer een officiële wedstrijd. Arsenal was tot woensdag de enige club die wél zegevierde, met 4-0 in de Champions League. Van de overige 29 duels (competitie, beker, Johan Cruijff Schaal en Champions League) won PSV er 24 en eindigden er 5 onbeslist.

Joey Veerman

Net als zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht, waar PSV de eerste punten in de Eredivisie liet liggen (1-1), kon coach Peter Bosz niet beschikken over Joey Veerman. De middenvelder is nog niet hersteld van een kuitblessure. Mede daardoor startte Jerdy Schouten, die in december tegen Feyenoord nog als centrale verdediger werd gebruikt, gewoon als middenvelder. Links voorin kreeg Hirving Lozano de voorkeur boven Yorbe Vertessen, die de club deze transferperiode wil verruilen voor Union Berlin. Slot verraste door verdediger Bart Nieuwkoop als rechtsbuiten op te stellen in plaats van Javairô Dilrosun.

Lozano was direct belangrijk. Op aangeven van de Mexicaan kopte Guus Til de bal in de 16e minuut tegen de buitenkant van de paal. Feyenoord werd beter naarmate de eerste helft vorderde. Nadat Igor Paixão eerst nog naast had geschoten, had Quiten Timber na ruim een half uur wel succes. De middenvelder mocht tussen drie man van PSV in vrij op doel schieten en deed dat nauwkeurig, net langs de goede kant van de paal: 1-0.

Na de rust

Bosz haalde Schouten na rust alsnog terug naar zijn defensie en wisselde André Ramalho, niet voor het eerst dit seizoen. Til kreeg in de 54e minuut een enorme kans op de gelijkmaker, maar David Hancko blokte zijn schot. Later had hij wel succes, maar de treffer van Til werd afgekeurd om buitenspel. Feyenoord bleef met moeite overeind maar miste zelf grote mogelijkheden via Mats Wieffer en Gernot Trauner.

Bosz kreeg in de slotfase geel voor commentaar op de scheidsrechter.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters FC Twente overtuigend naar Champions League

ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.

42 minuten geleden
Club Brugge begint Champions League met ruime zege op AS Monaco

BRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.

53 minuten geleden
Voetbalsters Ajax na PSV ook naar tweede voorronde Europa Cup

GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.

4 uur geleden
Benfica stelt Mourinho aan als opvolger van Lage

LISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.

4 uur geleden
KNVB beraadt zich na toelichting hof in zaak-Vitesse

ARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.

10 uur geleden
Berghuis hoopt uitduel met PSV van zondag te halen

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.

20 uur geleden
Ajax lijdt bij start Champions League thuisnederlaag tegen Inter

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.

22 uur geleden