Na eerste puntenverlies in competitie strandt PSV nu in KNVB-beker
ROTTERDAM (ANP) - Het toernooi om de KNVB-beker zit er voor PSV al na de achtste finales op. De koploper van de Eredivisie ging in De Kuip met 1-0 onderuit bij Feyenoord. Vorig seizoen won PSV het bekertoernooi nog, door in de finale in Rotterdam Ajax na strafschoppen te verslaan.
Feyenoord nam met de zege revanche voor de twee eerdere nederlagen dit seizoen in eigen stadion tegen PSV. De Eindhovenaren waren begin augustus te sterk in de strijd om de Johan Cruijff Schaal (0-1) en begin december had PSV in de competitie opnieuw succes (1-2).
Het elftal van trainer Arne Slot zorgde met de zege voor een primeur. PSV verloor dit seizoen in eigen land nog geen enkele keer een officiële wedstrijd. Arsenal was tot woensdag de enige club die wél zegevierde, met 4-0 in de Champions League. Van de overige 29 duels (competitie, beker, Johan Cruijff Schaal en Champions League) won PSV er 24 en eindigden er 5 onbeslist.
Joey Veerman
Net als zondag in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht, waar PSV de eerste punten in de Eredivisie liet liggen (1-1), kon coach Peter Bosz niet beschikken over Joey Veerman. De middenvelder is nog niet hersteld van een kuitblessure. Mede daardoor startte Jerdy Schouten, die in december tegen Feyenoord nog als centrale verdediger werd gebruikt, gewoon als middenvelder. Links voorin kreeg Hirving Lozano de voorkeur boven Yorbe Vertessen, die de club deze transferperiode wil verruilen voor Union Berlin. Slot verraste door verdediger Bart Nieuwkoop als rechtsbuiten op te stellen in plaats van Javairô Dilrosun.
Lozano was direct belangrijk. Op aangeven van de Mexicaan kopte Guus Til de bal in de 16e minuut tegen de buitenkant van de paal. Feyenoord werd beter naarmate de eerste helft vorderde. Nadat Igor Paixão eerst nog naast had geschoten, had Quiten Timber na ruim een half uur wel succes. De middenvelder mocht tussen drie man van PSV in vrij op doel schieten en deed dat nauwkeurig, net langs de goede kant van de paal: 1-0.
Na de rust
Bosz haalde Schouten na rust alsnog terug naar zijn defensie en wisselde André Ramalho, niet voor het eerst dit seizoen. Til kreeg in de 54e minuut een enorme kans op de gelijkmaker, maar David Hancko blokte zijn schot. Later had hij wel succes, maar de treffer van Til werd afgekeurd om buitenspel. Feyenoord bleef met moeite overeind maar miste zelf grote mogelijkheden via Mats Wieffer en Gernot Trauner.
Bosz kreeg in de slotfase geel voor commentaar op de scheidsrechter.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
16 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
18 uur geleden