Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na drie keer afstel nu voor het eerst uitstel van Spelen

Na drie keer afstel nu voor het eerst uitstel van Spelen

TOKIO (ANP) - Voor het eerst in de 124-jarige historie van de Olympische Spelen is het grootste sportevenement ter wereld uitgesteld. Het gebeurde wel al drie keer dat de Spelen werden afgelast, vanwege de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Nu zorgt de wereldwijde coronacrisis ervoor dat Tokio niet komende zomer, maar pas volgend jaar het eindpunt van de 32e olympiade kan huisvesten.

De eerste Spelen die werden afgelast, waren die van 1916. Berlijn zou het sportevenement organiseren, maar vanwege de uitbraak van de Eerste Wereldoorlog ging dat niet door. Pierre de Coubertin, de geestelijk vader van de moderne Olympische Spelen die in 1896 voor het eerst werden gehouden, besloot tijdens die oorlog om het hoofdkwartier van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) te verplaatsen van Parijs naar het neutrale Zwitserland. Daar zetelt het IOC nu nog steeds, in Lausanne. Als gevolg van de Eerste Wereldoorlog mocht Duitsland tot en met 1924 niet meedoen aan de Spelen.

Berlijn kreeg in 1936 een herkansing als gastheer. Het evenement, waarop de Amerikaanse atleet Jesse Owens vier keer goud won, werd door nazi's van Adolf Hitler vooral gebruikt ter promotie van de eigen ideologie.

Azië

Vier jaar later, in 1940, zouden de Spelen voor het eerst in Azië worden gehouden: in Tokio. De Japanse stad kreeg van het IOC de voorkeur boven Helsinki. Kort na de toewijzing begon Japan echter een oorlog met China. Het IOC weigerde in te grijpen, maar Japan besloot in 1938 zelf om de organisatie terug te geven. Helsinki kreeg de Spelen zo alsnog toegewezen. Vanwege de uitbraak van de Tweede Wereldoorlog, eind 1939, gingen de Olympische Spelen van 1940 en 1944 (toegewezen aan Londen) echter niet door. Londen mocht in 1948 wel de eerste Spelen na de oorlog organiseren en Helsinki vier jaar later.

Sindsdien worden de Olympische Spelen om de vier jaar gehouden. De Koude Oorlog leidde er weliswaar toe dat heel wat landen de Spelen van Moskou 1980 en Los Angeles 1984 boycotten, maar het sportevenement ging altijd door. Aan de vierjaarlijkse cyclus komt nu een einde. Voor het eerst worden de Spelen uitgesteld. Na het afstel van 1940 heeft Tokio nu een primeur met uitstel met de Spelen van 2020.

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

9 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

11 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

11 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

12 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

17 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

19 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

1 dag geleden