Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na drie keer afstel nu voor het eerst uitstel van Spelen

Na drie keer afstel nu voor het eerst uitstel van Spelen

TOKIO (ANP) - Voor het eerst in de 124-jarige historie van de Olympische Spelen is het grootste sportevenement ter wereld uitgesteld. Het gebeurde wel al drie keer dat de Spelen werden afgelast, vanwege de Eerste en Tweede Wereldoorlog. Nu zorgt de wereldwijde coronacrisis ervoor dat Tokio niet komende zomer, maar pas volgend jaar het eindpunt van de 32e olympiade kan huisvesten.

De eerste Spelen die werden afgelast, waren die van 1916. Berlijn zou het sportevenement organiseren, maar vanwege de uitbraak van de Eerste Wereldoorlog ging dat niet door. Pierre de Coubertin, de geestelijk vader van de moderne Olympische Spelen die in 1896 voor het eerst werden gehouden, besloot tijdens die oorlog om het hoofdkwartier van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) te verplaatsen van Parijs naar het neutrale Zwitserland. Daar zetelt het IOC nu nog steeds, in Lausanne. Als gevolg van de Eerste Wereldoorlog mocht Duitsland tot en met 1924 niet meedoen aan de Spelen.

Berlijn kreeg in 1936 een herkansing als gastheer. Het evenement, waarop de Amerikaanse atleet Jesse Owens vier keer goud won, werd door nazi's van Adolf Hitler vooral gebruikt ter promotie van de eigen ideologie.

Azië

Vier jaar later, in 1940, zouden de Spelen voor het eerst in Azië worden gehouden: in Tokio. De Japanse stad kreeg van het IOC de voorkeur boven Helsinki. Kort na de toewijzing begon Japan echter een oorlog met China. Het IOC weigerde in te grijpen, maar Japan besloot in 1938 zelf om de organisatie terug te geven. Helsinki kreeg de Spelen zo alsnog toegewezen. Vanwege de uitbraak van de Tweede Wereldoorlog, eind 1939, gingen de Olympische Spelen van 1940 en 1944 (toegewezen aan Londen) echter niet door. Londen mocht in 1948 wel de eerste Spelen na de oorlog organiseren en Helsinki vier jaar later.

Sindsdien worden de Olympische Spelen om de vier jaar gehouden. De Koude Oorlog leidde er weliswaar toe dat heel wat landen de Spelen van Moskou 1980 en Los Angeles 1984 boycotten, maar het sportevenement ging altijd door. Aan de vierjaarlijkse cyclus komt nu een einde. Voor het eerst worden de Spelen uitgesteld. Na het afstel van 1940 heeft Tokio nu een primeur met uitstel met de Spelen van 2020.

Meer uit Sport

Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

4 uur geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

4 uur geleden
Hockeysters SCHC verslaan titelverdediger Den Bosch en winnen EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.

7 uur geleden
Volleybalsters Sliedrecht voor de achtste keer bekerwinnaar

DEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).

7 uur geleden
Geen Parijs-Roubaix voor wielrenner Evenepoel

BRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.

7 uur geleden
Van de Zandschulp klimt tien plaatsen op wereldranglijst tennis

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.

13 uur geleden
Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

1 dag geleden