Na dinsdag weer lagere temperaturen, ook onweersbuien op komst
HOUTEN (ANP) - Vanaf dinsdag wordt het iets koeler. Ook neemt de kans op regen- en onweersbuien toe, meldt weerbureau Weeronline. Zondag zijn er nog maximale temperaturen tussen de 30 en 33 graden, maar vanaf maandag zakt de temperatuur ietsjes en dinsdag wordt het nog 23 tot 25 graden.
De verschuiving van het weerbeeld van zeer warm septemberweer naar gebruikelijke temperaturen voor de tijd van het jaar komt door wolkenvelden die vanaf maandagmiddag de hitte verdrijven. Maandag begint aanvankelijk zonnig, waarbij het in het zuiden zelfs nog 31 graden kan worden. In de loop van de dag neemt de kans op buien echter toe, aldus Weeronline.
In de nacht naar dinsdag kan het op meerdere plaatsen flink gaan onweren. Hetzelfde geldt voor de middag en de avond waarbij de kans op onweer het grootst is in het binnenland. Het wordt niet warmer dan 25 graden. Tijdens droge perioden breekt ook geregeld de zon door.
Woensdag zakt de middagtemperatuur naar gemiddeld 20 graden, wat gebruikelijk is voor de tijd van het jaar. Buien die met name in het zuidoosten voorkomen, trekken in de loop van de ochtend weg. Weeronline verwacht een droge woensdagmiddag met regelmatig zon.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
10 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
45 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
4 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
4 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NS raadt bezoekers van Harry Styles-concerten op woensdag 20 mei, vrijdag 22 mei en zaterdag 23 mei aan "alternatief vervoer" te nemen. Tijdens de concerten in de Johan Cruijff ArenA rijden er door werkzaamheden minder treinen van en naar station Amsterdam Bijlmer ArenA.
6 uur geleden