Na dertien dagen is de hittegolf voorbij
AMSTERDAM (ANP) - Na dertien dagen is dinsdag een einde gekomen aan de officiële landelijke hittegolf. Dinsdag werd het in De Bilt 24,0 graden, meldt Weeronline. De minimale temperatuur van 25,0 graden die nodig was om de hittegolf door te zetten werd daarmee net niet gehaald.
Het was de 29e officiële hittegolf sinds 1901 en ze komt op een gedeelde vijfde plaats in de lijst van langste officiële hittegolven. De hittegolf begon op woensdag 5 augustus met een temperatuur van 28,3 graden. Daarna volgde een unieke serie van acht tropische dagen op het hoofdstation met maxima van 30 graden of meer. De langste hittegolf ooit duurde achttien dagen en liep van 29 juli tot en met 15 augustus 1975.
Regionaal is de hittegolf echter nog niet voorbij, in het zuiden en oosten werd het dinsdag wel 25 graden en meer. Eindhoven noteerde zelfs nog 26,5 graden. De kans op een nieuwe officiële landelijke hittegolf in De Bilt is echter klein. Na dinsdag wordt het wel weer warmer, maar die warmte is van korte duur. Woensdag wordt het 25-28 graden en donderdag kan het in het zuiden en zuidoosten weer tropisch warm worden met 30-32 graden.
Zaterdag onder 25 graden
Vrijdag liggende verwachte maxima tussen de 24 en 28 graden, maar zaterdag lijkt het overal onder de 25 graden te blijven. Daarmee komt ook een einde aan regionale hittegolven.
Tijdens de hittegolf werden diverse datum-warmterecords in De Bilt gebroken. Op 8, 9 en 11 augustus was het nog nooit zo warm op die specifieke dag. Zaterdag 8 augustus was bovendien de op twee na warmste augustusdag ooit gemeten op het hoofdstation. Het werd die dag 34,6 graden. Alleen op 7 augustus 2003 en 4 augustus 1990 was het nog warmer met respectievelijk 35,0 en 35,3 graden.
In Arcen, Gilze-Rijen, Eindhoven en Volkel was sprake van een superhittegolf. Op ten minste vijf dagen werd het 30 graden en meer. Daarvan werd het op zeker drie dagen zelfs minimaal 35 graden. De superhittegolf duurde in Arcen en Eindhoven van 5 tot en met 13 augustus. In Gilze-Rijen en Volkel duurde de superhittegolf een dag korter: 6-13 augustus. In De Bilt werd de 35 graden niet gehaald en was dus geen sprake van een superhittegolf.
Meer uit Binnenland
LOENEN (ANP) - Nationaal Ereveld Loenen krijgt vanaf donderdag ruimte voor ongeveer vijfhonderd nieuwe oorlogsgraven. De uitbreiding is nodig omdat de huidige grafvakken vrijwel vol zijn en er ieder jaar nog oorlogsslachtoffers worden herbegraven. Het is voor het eerst sinds halverwege de vorige eeuw dat een Nederlands ereveld op deze manier wordt uitgebreid.
26 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Staatsbosbeheer neemt meer tijd voor een definitief besluit over de toekomst van zijn zeven buitencentra. De overheidsorganisatie kondigde in juli aan de bezoekerscentra per 1 januari 2027 te willen sluiten, maar heeft nu toch besloten ze langer open te houden. Die tijd wordt gebruikt om "mogelijkheden te verkennen en per locatie gesprekken te voeren met partners en andere stakeholders".
27 minuten geledenARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft Mark I. (54) dinsdag conform de eis van het Openbaar Ministerie twintig jaar cel opgelegd voor het wurgen van zijn partner Nelleke (64) half december vorig jaar in het Gelderse Beuningen.
33 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtsgebouw in Zwolle wordt ontruimd nadat er brand is ontstaan in de parkeergarage onder het gebouw. Dat meldt de veiligheidsregio. De brand zou zijn ontstaan in een technische ruimte.
36 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Jalal O. moet worden vrijgesproken van het runnen van een drugslab aan de Schammenkamp in Rotterdam, dat in de avond van 29 januari 2024 explodeerde. Daarvoor pleitte O.'s advocaat Tim Scheffer dinsdag bij de rechtbank in Rotterdam.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ongeveer tweehonderd mensen hebben in Rotterdam-Zuid afscheid genomen van Alfredo Goeloe. De man kwam op 12 september op 51-jarige leeftijd om het leven nadat hij onwel werd tijdens een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onderhoud aan de Nederlandse infrastructuur is tientallen jaren achtergesteld, schrijft de Algemene Rekenkamer in een advies over de begroting van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Al in 1997 waren er signalen bij dat ministerie dat te weinig geld naar beheer en onderhoud ging.
1 uur geleden