
Na coronamaatregelen weer kolossale San Fermínfeesten in Pamplona
PAMPLONA (ANP) - Voor het eerst na twee jaar coronamaatregelen gaan in het Spaanse Pamplona de San Fermínfeesten weer van start. Er worden weer zeker een half miljoen bezoekers verwacht op de feesten die tot de bekendste ter wereld behoren vanwege het stierenrennen.
Op het middaguur wordt er vuurwerk afgeschoten vanaf het gemeentehuis van de hoofdstad van Navarra, gadegeslagen door zeker 10.000 mensen op het propvolle plein ervoor. Dat is circa vijf feestvierders per vierkante meter.
Het onderdeel stierenrennen begint donderdagochtend. In 2019 raakten daarbij ruim dertig deelnemers ernstig gewond. Bijna de helft van de deelnemers was buitenlander. De gemiddelde snelheid van een rennende stier is volgens plaatselijke media 25 kilometer per uur, meer dan twee keer sneller dan een mens.
Maar het festival bestaat ook uit religieuze processies, concerten en nachtelijke feesten. De meeste van de 530 evenementen zijn muzikale optredens. De Spaanse politie heeft 2700 agenten opgetrommeld voor het festijn dat tot en met 14 juli duurt.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht meldt dat vijf vrachtwagens met noodhulp zijn aangekomen in de Gazastrook. Het is voor het eerst in 2,5 maand dat er humanitaire hulp binnenkomt in het gebied. Israël besloot op 2 maart om alle leveringen van noodhulp te blokkeren.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag heeft Equatoriaal-Guinea gelijk gegeven in een decennialange ruzie met Gabon over drie piepkleine eilandjes. Daar woont vrijwel niemand, maar omdat er mogelijk olie en gas te winnen valt in de omgeving maakten beide West-Afrikaanse landen aanspraak op de eilanden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de nieuwe paus Leo XIV uitgenodigd voor een bezoek aan het Witte Huis. Vicepresident JD Vance heeft de kerkleider maandagochtend een brief overhandigd met de invitatie.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël verwacht dat nieuwe distributiecentra voor de verdeling van hulpgoederen in de Gazastrook binnen enkele dagen in gebruik genomen kunnen worden. In de tussentijd worden vanaf maandag alvast weer vrachtwagens met hulpgoederen doorgelaten, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - De Spaanse premier Pedro Sánchez roept de European Broadcasting Union (EBU) op om Israël uit te sluiten van het Eurovisie Songfestival, net zoals eerder met Rusland gebeurde. Dat zei de premier op een persconferentie. "We kunnen niet met twee maten meten als het om cultuur gaat."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Met de eerste EU-VK-top in Londen na de Brexit hopen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk dat "een nieuw tijdperk is aangebroken" in de verhoudingen. Dat zeiden de Britse premier Keir Starmer, voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en voorzitter van de Europese Raad António Costa op een persconferentie. Ze kondigden aan dat er elk jaar een top tussen het VK en de EU komt.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De aankomend president van Roemenië zal ervoor zorgen dat zijn land een trouw lid van de NAVO blijft, heeft hij NAVO-topman Mark Rutte verzekerd. Ook gaat Roemenië investeren in defensie, belooft verkiezingswinnaar Nicusor Dan.
3 uur geleden