Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na Birmingham is ook Nottingham failliet

Na Birmingham is ook Nottingham failliet

NOTTINGHAM (ANP) - De gemeenteraad van Nottingham heeft zichzelf failliet verklaard, melden Britse media. De stad worstelt al langer met financiële tekorten en zit ook dit begrotingsjaar met een tekort van zo'n 23 miljoen pond (ruim 26 miljoen euro). Voorlopig mag nergens meer geld aan uitgegeven worden, behalve aan taken die wettelijk moeten doorgaan.

Het gemeentebestuur zegt dat het niet lukt om het begrotingstekort op te lossen, terwijl dat wel moet van de wet. Daarom heeft de directeur financiën van Nottingham een zogenoemde Section 114-rapportage ingediend. Diezelfde procedure werd deze zomer al gebruikt in Birmingham, de tweede stad van het Verenigd Koninkrijk. Nottingham telt zo'n 320.000 inwoners, vergelijkbaar met Utrecht.

De problemen komen volgens de stad door de toegenomen kosten voor maatschappelijke ondersteuning van zowel kinderen als volwassenen, toenemende dakloosheid in de stad en inflatie, meldt de BBC. De directeur financiën benadrukt dat het geen echt faillissement is en dat de stad voorlopig wel zijn verplichtingen nakomt.

Meer uit Buitenland

Poolse president houdt crisisgesprekken over Constitutioneel Hof

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse president Karol Nawrocki houdt crisisberaad met prominente vertegenwoordigers van politieke partijen over de ontstane patstelling bij het Constitutionele Hof. De benoeming van rechters van het hof is inzet geworden van een hoog opgelopen politieke strijd tussen de pro-Europese regering van premier Donald Tusk en de grootste oppositiepartij, het rechts-conservatieve en nationalistische PiS.

28 minuten geleden
Franse politie voert preventieve controles uit in hoofdstad

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse politie voert preventieve controles uit in Parijs in aanloop naar de verwachte protesten van zaterdag. In het hele land staan demonstraties gepland en volgens de regering is het risico op ongeregeldheden erg groot. Met de controles hoopt de politie mensen te identificeren die uit zijn op geweld.

1 uur geleden
Lufthansa-medewerker overleden na elektrocutie in zwembad hotel

BENGALURU (ANP) - Twee mensen zijn overleden nadat zij werden geëlektrocuteerd in het zwembad van een vijfsterrenhotel in India. Dat meldden Indiase media. Een van de slachtoffers zou een bemanningslid van Lufthansa zijn.

4 uur geleden
Poolse president in confrontatie met rechters bij gerechtshof

WARSCHAU (ANP) - De Poolse president Karol Nawrocki is in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het Constitutioneel Hof in Warschau gegaan. Op beelden van onder meer het Poolse persbureau PAP is te zien hoe hij zich een weg door demonstranten buiten het gebouw baant.

6 uur geleden
Veel demonstranten en oproerpolitie bij Constitutioneel Hof Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. Ook de president van het land kwam naar het hof. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.

6 uur geleden
Groepsfoto G20-top geschrapt door aanwezigheid Lavrov

ATLANTA (ANP) - De traditionele groepsfoto aan het begin van de G20-top is vrijdag niet gemaakt door de aanwezigheid van Rusland. Gastland de Verenigde Staten besloot de foto te schrappen toen meerdere buitenlandministers dreigden weg te lopen van het fotomoment. Een deel van de ministers wilde door de oorlog in Oekraïne niet met de Russische buitenlandminister Sergej Lavrov op de foto.

10 uur geleden
Veel demonstranten en oproerpolitie bij Constitutioneel Hof Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA/RTR) - Bij het Constitutioneel Hof in de Poolse hoofdstad Warschau zijn vrijdagavond groepen demonstranten samengekomen. De oproerpolitie is aanwezig en zegt drie mensen te hebben aangehouden die probeerden het gebouw binnen te dringen. Het X-account van het hof sprak eerder op de avond van een "illegale staatsgreep" na een voorgenomen schorsing van Bogdan Święczkowski, de voorzitter van het hof.

11 uur geleden