
Na Birmingham is ook Nottingham failliet
NOTTINGHAM (ANP) - De gemeenteraad van Nottingham heeft zichzelf failliet verklaard, melden Britse media. De stad worstelt al langer met financiële tekorten en zit ook dit begrotingsjaar met een tekort van zo'n 23 miljoen pond (ruim 26 miljoen euro). Voorlopig mag nergens meer geld aan uitgegeven worden, behalve aan taken die wettelijk moeten doorgaan.
Het gemeentebestuur zegt dat het niet lukt om het begrotingstekort op te lossen, terwijl dat wel moet van de wet. Daarom heeft de directeur financiën van Nottingham een zogenoemde Section 114-rapportage ingediend. Diezelfde procedure werd deze zomer al gebruikt in Birmingham, de tweede stad van het Verenigd Koninkrijk. Nottingham telt zo'n 320.000 inwoners, vergelijkbaar met Utrecht.
De problemen komen volgens de stad door de toegenomen kosten voor maatschappelijke ondersteuning van zowel kinderen als volwassenen, toenemende dakloosheid in de stad en inflatie, meldt de BBC. De directeur financiën benadrukt dat het geen echt faillissement is en dat de stad voorlopig wel zijn verplichtingen nakomt.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) houdt zijn noodhulppunten in de Gazastrook nog steeds gesloten. De locaties, waar burgers voedselpakketten kunnen halen, zijn sinds woensdag dicht.
7 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht zegt Russische raketsystemen te hebben beschoten in de regio Brjansk. Een raketlanceerder zou zijn ontploft en twee andere installaties zouden waarschijnlijk schade hebben opgelopen.
38 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - Hongarije heeft inbreuk gemaakt op de rechten van de Europese Unie met een wet die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt. Dat concludeert de advocaat-generaal van het Europees Hof van Justitie in een zaak die is aangespannen door de Europese Commissie.
43 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten rekenen erop dat de NAVO-landen instemmen met de Amerikaanse eis om 5 procent van hun economie aan hun verdediging te besteden. De defensieministers banen donderdag de weg om dat besluit op de komende NAVO-top te nemen en dat gaat lukken, meent de Amerikaanse minister Pete Hegseth.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Duitse leger heeft zo'n 50.000 tot 60.000 extra manschappen nodig om te voldoen aan nieuwe NAVO-doelen, verwacht minister van Defensie Boris Pistorius. Hij spreekt donderdag met ambtgenoten in Brussel over wat elke lidstaat moet doen om de alliantie te kunnen verdedigen tegen toekomstige dreigingen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft de lichamen van twee overleden gijzelaars teruggehaald uit de Gazastrook. Premier Benjamin Netanyahu heeft bekendgemaakt dat het gaat om een Israëlisch-Amerikaans echtpaar dat bij de aanval van Hamas op 7 oktober 2023 werd gedood.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft Rusland "onvoorwaardelijke steun" toegezegd in de oorlog in Oekraïne en verwacht dat Moskou als overwinnaar uit de strijd komt. Dat meldden Noord-Koreaanse staatsmedia donderdag.
7 uur geleden