Na Birmingham is ook Nottingham failliet
NOTTINGHAM (ANP) - De gemeenteraad van Nottingham heeft zichzelf failliet verklaard, melden Britse media. De stad worstelt al langer met financiële tekorten en zit ook dit begrotingsjaar met een tekort van zo'n 23 miljoen pond (ruim 26 miljoen euro). Voorlopig mag nergens meer geld aan uitgegeven worden, behalve aan taken die wettelijk moeten doorgaan.
Het gemeentebestuur zegt dat het niet lukt om het begrotingstekort op te lossen, terwijl dat wel moet van de wet. Daarom heeft de directeur financiën van Nottingham een zogenoemde Section 114-rapportage ingediend. Diezelfde procedure werd deze zomer al gebruikt in Birmingham, de tweede stad van het Verenigd Koninkrijk. Nottingham telt zo'n 320.000 inwoners, vergelijkbaar met Utrecht.
De problemen komen volgens de stad door de toegenomen kosten voor maatschappelijke ondersteuning van zowel kinderen als volwassenen, toenemende dakloosheid in de stad en inflatie, meldt de BBC. De directeur financiën benadrukt dat het geen echt faillissement is en dat de stad voorlopig wel zijn verplichtingen nakomt.
Meer uit Buitenland
NABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
2 uur geledenPLYMOUTH (ANP/RTR) - Het is in de geruchtmakende moordzaak tegen de Amerikaanse moeder Lindsay Clancy (36) niet gelukt om tot een uitspraak te komen. De jury kwam er onderling niet uit en de rechter besloot dat sprake was van een 'mistrial', een mislukt proces.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Alle Hongaarse universiteiten worden weer aangesloten bij het Erasmus-uitwisselingsprogramma van de Europese Unie. Volgens de Hongaarse minister van Onderwijs Judit Lannert zijn alle universiteiten die eerder werden uitgesloten vanaf nu weer toegelaten om mee te doen aan het populaire programma.
3 uur geledenANKARA (ANP/DPA/AFP) - De Turkse autoriteiten vervolgen een populaire komiek voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan en andere strafbare feiten. Deniz Göktaş riskeert een jarenlange gevangenisstraf.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni viert vrijdag dat haar regering de langstzittende is sinds de Tweede Wereldoorlog. Ze benadrukte in een bericht op sociale media wel dat "stabiliteit geen pronkstuk is om mee te pochen", maar een voorwaarde voor goed landsbestuur.
4 uur geleden