Na Birmingham is ook Nottingham failliet
NOTTINGHAM (ANP) - De gemeenteraad van Nottingham heeft zichzelf failliet verklaard, melden Britse media. De stad worstelt al langer met financiële tekorten en zit ook dit begrotingsjaar met een tekort van zo'n 23 miljoen pond (ruim 26 miljoen euro). Voorlopig mag nergens meer geld aan uitgegeven worden, behalve aan taken die wettelijk moeten doorgaan.
Het gemeentebestuur zegt dat het niet lukt om het begrotingstekort op te lossen, terwijl dat wel moet van de wet. Daarom heeft de directeur financiën van Nottingham een zogenoemde Section 114-rapportage ingediend. Diezelfde procedure werd deze zomer al gebruikt in Birmingham, de tweede stad van het Verenigd Koninkrijk. Nottingham telt zo'n 320.000 inwoners, vergelijkbaar met Utrecht.
De problemen komen volgens de stad door de toegenomen kosten voor maatschappelijke ondersteuning van zowel kinderen als volwassenen, toenemende dakloosheid in de stad en inflatie, meldt de BBC. De directeur financiën benadrukt dat het geen echt faillissement is en dat de stad voorlopig wel zijn verplichtingen nakomt.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Duitsland houdt Rusland verantwoordelijk voor de drones met explosieven die op en rond het vliegveld van Leipzig zijn gevonden. De "hybride aanval" past in een patroon van eerdere Russische aanvallen, zegt de regering in Berlijn. Betrokkenen bij de aanval werkten in opdracht van Russische diensten, zou uit onderzoek zijn gebleken.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft tijdens zijn eerste toespraak in het parlement eer betuigd aan zijn voorganger Keir Starmer. Die maakte dinsdag bekend dat hij zich terugtrekt uit de politiek en zijn zetel voor Labour opgeeft.
31 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Mannen ouder dan 55 komen in Denemarken binnenkort niet langer in aanmerking voor vruchtbaarheidsbehandelingen binnen het zorgstelsel. Dit vanwege de gezondheidsrisico's voor kinderen die bijvoorbeeld via ivf-behandeling worden verwekt met zaad van oudere mannen. Denemarken is daarmee het eerste land ter wereld dat een dergelijke beperking introduceert voor mannen. De maatregel moet ingaan per januari.
1 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin bedankt voor het standpunt van Rusland in de Iranoorlog. Hij zei dat Moskou en Teheran samen weerstand kunnen bieden aan het "unilateralisme" van de Verenigde Staten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse oud-premier Keir Starmer geeft zijn zetel in het Britse Lagerhuis op. Tegen de lokale krant Camden New Journal (CNJ) zegt de oud-premier dat het voor hem tijd was "het stokje door te geven aan een opvolger". Starmer zat in het Lagerhuis als afgevaardigde namens het Londense kiesdistrict Holborn and St Pancras.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft de eed afgelegd ten overstaan van het Noorse parlement. De vorst hield daarna een korte toespraak waarin hij verklaarde dat hij en zijn vrouw koningin Mette-Marit zich volledig zullen inzetten voor het land, melden Noorse media.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De zomer van 2026 was de heetste zomer ooit in België, blijkt uit gegevens van weerbureau KMI. Met een gemiddelde temperatuur van 20,3 graden werd het vorige record uit 2018 (19,9 graden) ruimschoots overtroffen.
4 uur geleden