Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na Birmingham is ook Nottingham failliet

Na Birmingham is ook Nottingham failliet

NOTTINGHAM (ANP) - De gemeenteraad van Nottingham heeft zichzelf failliet verklaard, melden Britse media. De stad worstelt al langer met financiële tekorten en zit ook dit begrotingsjaar met een tekort van zo'n 23 miljoen pond (ruim 26 miljoen euro). Voorlopig mag nergens meer geld aan uitgegeven worden, behalve aan taken die wettelijk moeten doorgaan.

Het gemeentebestuur zegt dat het niet lukt om het begrotingstekort op te lossen, terwijl dat wel moet van de wet. Daarom heeft de directeur financiën van Nottingham een zogenoemde Section 114-rapportage ingediend. Diezelfde procedure werd deze zomer al gebruikt in Birmingham, de tweede stad van het Verenigd Koninkrijk. Nottingham telt zo'n 320.000 inwoners, vergelijkbaar met Utrecht.

De problemen komen volgens de stad door de toegenomen kosten voor maatschappelijke ondersteuning van zowel kinderen als volwassenen, toenemende dakloosheid in de stad en inflatie, meldt de BBC. De directeur financiën benadrukt dat het geen echt faillissement is en dat de stad voorlopig wel zijn verplichtingen nakomt.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

49 minuten geleden
Trump plaatst video van verdachte online, man had meerdere wapens

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.

1 uur geleden
Trump geëvacueerd van podium Correspondents' Dinner Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.

1 uur geleden
Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

10 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

10 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

12 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

14 uur geleden