Na Birmingham is ook Nottingham failliet
NOTTINGHAM (ANP) - De gemeenteraad van Nottingham heeft zichzelf failliet verklaard, melden Britse media. De stad worstelt al langer met financiële tekorten en zit ook dit begrotingsjaar met een tekort van zo'n 23 miljoen pond (ruim 26 miljoen euro). Voorlopig mag nergens meer geld aan uitgegeven worden, behalve aan taken die wettelijk moeten doorgaan.
Het gemeentebestuur zegt dat het niet lukt om het begrotingstekort op te lossen, terwijl dat wel moet van de wet. Daarom heeft de directeur financiën van Nottingham een zogenoemde Section 114-rapportage ingediend. Diezelfde procedure werd deze zomer al gebruikt in Birmingham, de tweede stad van het Verenigd Koninkrijk. Nottingham telt zo'n 320.000 inwoners, vergelijkbaar met Utrecht.
De problemen komen volgens de stad door de toegenomen kosten voor maatschappelijke ondersteuning van zowel kinderen als volwassenen, toenemende dakloosheid in de stad en inflatie, meldt de BBC. De directeur financiën benadrukt dat het geen echt faillissement is en dat de stad voorlopig wel zijn verplichtingen nakomt.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
2 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
3 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
3 uur geleden