Na bijna twee jaar weer vorst in Vlissingen
VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen heeft het voor eerst in bijna twee jaar weer gevroren. 729 dagen kwam het in de Zeeuwse plaats niet tot vorst en dat is uniek. Afgelopen nacht daalde de temperatuur naar -1,1 graden en daarmee heeft het voor het eerst sinds 1 februari 2019 weer gevroren. Nooit bleef een plek in Nederland zo lang vorstloos, melden Weer.nl en Weeronline.
Sinds het begin van de metingen in 1906 verliep alleen de winter van 2014 ook zonder vorst in Vlissingen. Toen vroor het niet tussen 3 april 2013 en 3 december 2014, een periode van 608 dagen. Verder zijn er geen weerstations in Nederland die een vorstloze winter kennen. Hoek van Holland en Vlieland komen wel in de buurt, in de 'winter' van 2020 vroor het daar respectievelijk 1 en 2 nachten.
Het klimaat van Zeeland lijkt steeds meer op het klimaat van de Franse westkust, stelt Weer.nl. Voor de jaren '60 uit de vorige eeuw vroor het gemiddeld 36 nachten per jaar. Tussen 1961 en 1990 was dit langjarig gemiddelde iets gedaald tot 30 vorstdagen, maar tussen 1991 en 2020 nam dit aantal af tot slechts 20 nachten met vorst per jaar. Sinds 2014 komen ook geheel vorstloze winters voor.
Ook sneeuw begint een zeldzaamheid te worden. Viel er vroeger nog op 26 dagen per jaar sneeuw, nu is dat aantal gedaald tot gemiddeld 13 sneeuwdagen. Het aantal dagen met een sneeuwdek is gehalveerd van 12 naar 6. Afgelopen winter viel slechts 1 dag sneeuw, een record voor Zeeland.
Meer uit Binnenland
ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft 8,5 miljoen euro moeten betalen, omdat de staalproducent te veel schadelijke stoffen zou hebben uitgestoten. Het is een van de hoogste straffen ooit voor Tata Steel, gevestigd in de Noord-Hollandse IJmond. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft die miljoenen ingevorderd op basis van metingen van het bedrijf zelf.
34 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De politie is bekend met bedreigingen aan het adres van de politieman die maandag betrokken was bij een geweldsincident onder het bollendak op het stationsplein in Utrecht. "Wij zien natuurlijk ook bepaalde berichten online jegens collega's en hebben daar uiteraard aandacht voor", reageert een politiewoordvoerder na berichtgeving door RTV Utrecht.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rotterdammers die gebruikmaken van de plaatselijke voedselbank kunnen sinds deze week een gratis noodpakket ophalen. De pakketten worden ingekocht door de gemeente en uitgedeeld in de vestigingen van de voedselbank.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Koningin Máxima heeft griep en is daarom donderdag niet bij een bezoek in Rotterdam. De koningin zou donderdagmiddag de afsluiting van de hackathon 'Schuldhulp voor iedereen' bijwonen. Volgens de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vindt Máxima het "erg jammer dat ze er niet zelf bij kan zijn." Het thema is een "belangrijk onderdeel van haar portefeuille".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als woningcorporaties er niet veel meer geld bij krijgen, kunnen ze niet de honderdduizenden woningen bijbouwen die ze hebben afgesproken. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit woningcorporaties (Aw) in een advies aan het kabinet. Naar schatting komen corporaties 19 miljard euro tekort. De autoriteit ziet drie opties: meer overheidsgeld, hogere huren of minder nieuwbouw en verduurzaming.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Een 61-jarige politiemedewerker van de eenheid Zeeland-West-Brabant is aangehouden. Het Openbaar Ministerie wil "in het belang van het onderzoek" niet meedelen waarom de man is aangehouden. In dezelfde zaak is ook een 23-jarige vrouw aangehouden. Het OM doet ook geen uitspraak over de verdenking tegen haar.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeenteraad van Utrecht heeft Sharon Dijksma aanbevolen voor herbenoeming als burgemeester van de stad. De raad heeft dat donderdagochtend besloten. Dijksma (PvdA) is sinds december 2020 burgemeester van Utrecht. De raad laat weten haar graag nog eens zes jaar in die functie te willen zien, meldt de gemeente Utrecht.
3 uur geleden