Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na bijna twee jaar weer vorst in Vlissingen

Na bijna twee jaar weer vorst in Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen heeft het voor eerst in bijna twee jaar weer gevroren. 729 dagen kwam het in de Zeeuwse plaats niet tot vorst en dat is uniek. Afgelopen nacht daalde de temperatuur naar -1,1 graden en daarmee heeft het voor het eerst sinds 1 februari 2019 weer gevroren. Nooit bleef een plek in Nederland zo lang vorstloos, melden Weer.nl en Weeronline.

Sinds het begin van de metingen in 1906 verliep alleen de winter van 2014 ook zonder vorst in Vlissingen. Toen vroor het niet tussen 3 april 2013 en 3 december 2014, een periode van 608 dagen. Verder zijn er geen weerstations in Nederland die een vorstloze winter kennen. Hoek van Holland en Vlieland komen wel in de buurt, in de 'winter' van 2020 vroor het daar respectievelijk 1 en 2 nachten.

Het klimaat van Zeeland lijkt steeds meer op het klimaat van de Franse westkust, stelt Weer.nl. Voor de jaren '60 uit de vorige eeuw vroor het gemiddeld 36 nachten per jaar. Tussen 1961 en 1990 was dit langjarig gemiddelde iets gedaald tot 30 vorstdagen, maar tussen 1991 en 2020 nam dit aantal af tot slechts 20 nachten met vorst per jaar. Sinds 2014 komen ook geheel vorstloze winters voor.

Ook sneeuw begint een zeldzaamheid te worden. Viel er vroeger nog op 26 dagen per jaar sneeuw, nu is dat aantal gedaald tot gemiddeld 13 sneeuwdagen. Het aantal dagen met een sneeuwdek is gehalveerd van 12 naar 6. Afgelopen winter viel slechts 1 dag sneeuw, een record voor Zeeland.

Meer uit Binnenland

Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

28 minuten geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

1 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

3 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

7 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

11 uur geleden
Veroorzaker dodelijk ongeval Paramaribo is Nederlander

PARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.

14 uur geleden
Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

16 uur geleden