Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na Amsterdam ook in Rotterdam staking bij de Bijenkorf

Na Amsterdam ook in Rotterdam staking bij de Bijenkorf

UTRECHT (ANP) - Na drie stakingen in Amsterdam leggen aanstaande vrijdag medewerkers van warenhuisketen de Bijenkorf in Rotterdam het werk neer. De acties zijn bedoeld om de eis voor een betere cao kracht bij te zetten, meldt vakbond FNV.

Stakingen bij de Bijenkorf waren tot enkele weken geleden zeldzaam. Het luxe warenhuis kampte voor het laatst in de jaren zeventig met werkonderbrekingen. Bij acties in Amsterdam stopten tientallen medewerkers een uur of enkele uren met werken, maar FNV en de Bijenkorf spreken elkaar tegen over de exacte aantallen.

FNV eist een loonsverhoging van minstens 10 procent, met een minimum van 14 euro per uur. Daarnaast wil de vakbond dat de lonen meestijgen met de inflatie.

De Bijenkorf liet eerder weten niet zo ver te willen gaan in het verhogen van de lonen van zijn circa 2400 medewerkers. De inflatie zou volgens het winkelbedrijf geen goed uitgangspunt zijn bij de looneisen, omdat de overheid een groot pakket aan maatregelen heeft aangekondigd om de gevolgen van de prijsstijgingen te verzachten. Daarnaast zullen klanten juist luxewinkels als de Bijenkorf vaker links laten liggen als hun koopkracht achteruit gaat, waardoor de vooruitzichten voor het bedrijf niet heel goed zouden zijn.

Meer uit Financieel

Elon Musks ruimtebedrijf SpaceX neemt zijn AI-startup xAI over

HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.

2 uur geleden
Minder omzet en winst in 2025 voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger na goede industriële productiecijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.

3 uur geleden
Ørsted mag verder met bouwen groot windpark voor kust New York

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.

4 uur geleden
KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

6 uur geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

6 uur geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

7 uur geleden