Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na Ajax komt ook PSV met cao voor voetbalsters

Na Ajax komt ook PSV met cao voor voetbalsters

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV beschikken vanaf komend seizoen over een collectieve arbeidsovereenkomst. In navolging van Ajax heeft ook PSV in samenspraak met diverse vakbonden een op maat gemaakte cao samengesteld, die in grote lijnen overeenkomt met de voorwaarden die gelden voor de mannen van de Eindhovense eredivisieclub.

"Het is een mooie dag voor het vrouwenvoetbal", zegt directielid Peter Fossen van PSV. "De speelsters krijgen nu meer zekerheid wat betreft het tekenen van contracten." In de cao staan minimumvoorwaarden over onder meer het salaris, het aantal vakantiedagen en doorbetaling bij langdurige blessures of onvoorzien verzuim.

"We zijn de tweede club in Nederland met een cao en dat is een mooie stap in het vrouwenvoetbal", zegt spits Katja Snoeijs van PSV én Oranje. "Als je kijkt naar andere landen zoals Spanje, dan zie je dat het daar niet zo goed geregeld is als hier. En door deze overeenkomst kunnen we ons nu nog beter gaan richten op het voetbal." PSV heeft als koploper van de eredivisie voor vrouwen een flinke voorsprong op achtervolger Ajax.

Meer uit Voetbal

PSG vergroot druk op Liverpool en Slot met eenvoudige zege in CL

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.

9 uur geleden
Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC blijft geldig

ZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.

10 uur geleden
James en Margaret weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.

11 uur geleden
Vente weer speelgerechtigd bij sc Heerenveen na paspoortkwestie

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.

12 uur geleden
Ajax gaat samenwerken met Oostenrijkse voetbalclub LASK

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.

15 uur geleden
AZ zonder Clasie naar uitduel met Sjachtar in Conference League

ALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.

16 uur geleden
KNVB gaat PEC helpen met opsporen probleemsupporters IJsselderby

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.

20 uur geleden