Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na actiedag Giro555 voor Oekraïne 106 miljoen euro opgehaald

Na actiedag Giro555 voor Oekraïne 106 miljoen euro opgehaald

HILVERSUM (ANP) - Gedurende de actiedag op maandag is zo'n 85 miljoen euro opgehaald voor Giro555, waarmee de teller in totaal op ruim 106 miljoen euro is gekomen. Verschillende radio- en televisiezenders deden aan de actiedag mee. Bovendien heeft het kabinet nog eens 15 miljoen euro bijgelegd, maakte minister Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) bekend. Met de opbrengst bieden hulporganisaties noodhulp zoals onderdak, medische zorg en schoon drinkwater aan getroffen Oekraïners.

De teller van Giro555 stond rond 06.00 uur nog op 21,4 miljoen euro, het moment waarop de speciale radio-uitzending van Radio555 van start ging in Hilversum. Radio555 was een samenwerking tussen NPO Radio 2, NPO 3FM, NPO Radio 5, Qmusic, 100%NL, Radio 538, Radio10, Radio Veronica, SLAM! en Sublime. Het tv-programma Samen in actie voor Oekraïne werd tussen 20.30 uur en 23.00 uur uitgezonden op NPO 1, RTL 4 en SBS6.

Het tv-programma Samen in actie voor Oekraïne was van 20.30 uur tot 23.00 uur en werd uitgezonden op de zenders NPO 1, RTL 4 en SBS6. Tijdens de tv-actie, gepresenteerd door Chantal Janzen en Rob Kemps, konden mensen bellen om geld te doneren. Ook Jeroen Pauw en Eva Jinek deden aan het programma mee, zij ontvingen in de studio gasten aan tafel en schakelden met correspondenten in de regio. Schreinemacher maakte de donatie van het kabinet tijdens de uitzending bekend.

In Oekraïne is een humanitaire ramp gaande door de inval van Rusland. Sinds de inval zijn honderden Oekraïeners gedood en gewond geraakt en zijn honderdduizenden inwoners op de vlucht geslagen. Tot dusver trok Nederland al 24,5 miljoen euro uit voor noodhulp, sinds de oorlog anderhalve week geleden uitbrak. Met de extra noodhulp komt het totaal nu dus uit op zo'n 40 miljoen euro. Tot nu toe is alleen meer geld ingezameld voor Giro555 na de Tsunami in Azië in 2004 (208 miljoen euro) en de aardbeving in Haïti (111 miljoen euro) in 2010.

Meer uit Binnenland

Tien gemeenten krijgen privacyboete om onderzoeken naar moslims

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten bij elkaar 250.000 euro betalen.

27 minuten geleden
Burgemeester Mark Boumans volgt Halsema op als beste bestuurder

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.

9 uur geleden
NVWA over AD-onderzoek asbest in speelzand: kunnen niet optreden

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".

9 uur geleden
Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

11 uur geleden
Koningin Máxima begint opleiding tot reservist

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is woensdag bij de landmacht een opleiding tot reservist begonnen "omdat onze veiligheid niet meer vanzelfsprekend is", aldus de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD). Als ze klaar is met haar opleiding, krijgt ze de rang van luitenant-kolonel.

11 uur geleden
Delft biedt alsnog excuses aan voor onderzoek moslimgemeenschap

DELFT (ANP) - Delft biedt alsnog excuses aan voor het onderzoek dat de gemeente liet uitvoeren naar de Delftse islamitische gemeenschap, waaronder het bestuur en de bezoekers van de Al-Ansaar-moskee. "Ik ben mij bewust van de impact en de pijn die dit onderzoek heeft veroorzaakt. Namens de gemeente Delft wil ik daarvoor mijn oprechte spijt betuigen", schrijft burgemeester Alexander Pechtold in een verklaring op de website van de gemeente.

13 uur geleden
Verdachte zorgverlener Wierden nog negentig dagen in de cel

ALMELO (ANP) - Een medewerkster van een zorginstelling in Wierden (Overijssel) blijft negentig dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank Overijssel bepaald. De vrouw zou drie bewoners van een instelling opzettelijk insuline hebben gegeven, zonder medische noodzaak. Hierdoor zouden bloedsuikerwaarden bij hen mogelijk zijn gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden, meldde het Openbaar Ministerie eerder.

14 uur geleden