Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Na 70 jaar weer onderzoek naar muggen op Aruba, Bonaire, Curaçao

Na 70 jaar weer onderzoek naar muggen op Aruba, Bonaire, Curaçao

LEIDEN (ANP) - Het Leidse Naturalis Biodiversity Centre gaat voor het eerst sinds 1948 onderzoek doen naar steekmuggen op Aruba, Bonaire en Curaçao. Op de eilanden zijn in de afgelopen tien jaar uitbraken geweest van verschillende door muggen veroorzaakte ernstige ziektes. Het onderzoek moet uitwijzen waar muggenkolonies zitten en om welke muggen het gaat, zodat uitbraken effectief voorkomen of bestreden kunnen worden, aldus Naturalis.

Muggen kunnen ziekten als knokkelkoorts, zikakoorts, malaria en Westnijlkoorts overbrengen. In het Caribisch gebied zijn meerdere uitbraken van deze ziektes geweest. Het is belangrijk om de kennis over muggen in de overzeese gebiedsdelen te actualiseren, zeggen de onderzoekers. Door klimaatverandering en door een groeiend aantal inwoners zijn er veranderingen geweest en die zullen zich in de toekomst weer voordoen. Beheersen van een specifieke muggenpopulatie is vaak de enige manier om verspreiding van ziekteverwekkers te vertragen.

In 2018 heeft een onderzoeksgroep al muggen opgespoord op Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba. Dat leverde toen elf verschillende soorten steekmuggen op, waarvan twee voor de Cariben nieuwe en ziekteverspreidende soorten. Het onderzoek leverde ook een nieuwe manier op om muggen op de eilanden sneller te kunnen identificeren.

Het nieuwe onderzoek start zondag op Aruba. De onderzoekers blijven zeven tot tien dagen op elk eiland. Ze vangen muggen in vallen en tellen larven in water. Het muggenonderzoek wordt gefinancierd door het ministerie van Volksgezondheid.

Meer uit Binnenland

Drie jonge terrorismeverdachten twee weken langer vast

ROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.

18 minuten geleden
Tata mag aangepaste installatie weer testen na te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.

2 uur geleden
Tribune voor de Canal Parade is 'uitverkocht'

AMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.

3 uur geleden
Zeker drie gewonden bij ongeval A12, vier voertuigen betrokken

BABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.

3 uur geleden
Ernstig ongeval op A12 bij Duitse grens

BABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.

5 uur geleden
Duizenden vrachtwagens rijden onbeboet over Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.

6 uur geleden
Het Parool houdt jaarlijkse Derk Sauerlezing over persvrijheid

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.

12 uur geleden