
Na 65 jaar alsnog KNVB-diploma voor eerste vrouwelijke arbiters
ALKMAAR (ANP) - De eerste vrouwelijke voetbalscheidsrechters Ineke Boom en Nel Rentenaar hebben na bijna 65 jaar een officieel KNVB-diploma gekregen. Dat gebeurde vrijdag in Alkmaar nadat ze bij de presentatie van het boek 'De vrouwen van '61', geschreven door sporthistoricus Jurryt van de Vooren, ook al de eerste exemplaren in ontvangst hadden genomen.
Ineke Boom, Nel Rentenaar en Klaziena Laan verbaasden in 1961 de voetbalwereld met hun debuut als vrouwelijke arbiters. Hun optreden kan worden gezien als een belangrijk moment voor de emancipatie van het voetbal dat destijds in veel landen voor vrouwen verboden was.
De vrouwen kregen in het geheim een opleiding van de afdeling Noord-Holland van de KNVB. Volgens de landelijke regels van de KNVB was dat illegaal, waardoor die eerste vrouwen geen officieel diploma kregen. Pas in november 1962 kwam de erkenning, maar toen waren Boom en Rentenaar al gestopt. De inmiddels overleden Laan ging langer door en kreeg al wel een KNVB-diploma.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de Franse aanvaller Maxence Rivera van USL Dunkerque overgenomen. De 23-jarige linksbuiten tekent een contract voor drie jaar, met een optie voor nog een seizoen, bij de nummer 9 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Daphne van Domselaar gaat met Oranje naar het EK om de hoofdprijs te winnen. "We gaan naar Zwitserland om te winnen. Met die instelling gaan we erheen", zegt de keeper van de Nederlandse vrouwen. "Sommigen van de selectie hebben een finale gewonnen, anderen hebben er één verloren. Het kriebelt bij mij om zover te komen."
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lyneth Beerensteyn verwacht op tijd fit te zijn voor de eerste groepswedstrijd op het EK tegen Wales. De aanvalster van Oranje herstelt nog van een spierblessure en traint nog niet volledig mee met de ploeg. "Het gaat goed", zegt de 28-jarige Beerensteyn in Zeist. "Ik maak me niet snel zorgen. En als ik me geen zorgen maak, dan hoeft de rest dat ook niet te doen."
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Beerschot heeft afscheid genomen van trainer Dirk Kuijt. Dat meldt de club uit Antwerpen op zijn website. De voormalige international van Oranje degradeerde afgelopen seizoen met Beerschot uit de hoogste Belgische klasse.
5 uur geledenPASADENA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zijn tweede groepswedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten verrassend verloren van Botafogo. De winnaar van de Champions League ging in Pasadena met 1-0 onderuit tegen de Braziliaanse formatie.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is ontslagen uit het ziekenhuis en teruggekeerd in het trainingskamp van Real Madrid. Dat meldt de Spaanse voetbalclub. De Franse aanvaller was opgenomen met acute buikgriep.
17 uur geledenATLANTA (ANP) - Inter Miami heeft met 2-1 gewonnen van Porto in de groepsfase van het WK voetbal voor clubs. Sterspeler Lionel Messi leidde zijn ploeg in Atlanta naar de zege. Hij maakte zelf in de 54e minuut de 2-1 uit een vrije trap.
17 uur geleden