N-VA lijkt Vlaams Belang voor te blijven in Vlaanderen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Volgens de voorlopige resultaten van de verkiezingen in Vlaanderen wordt niet het radicaal-rechtse Vlaams Belang, maar de Vlaams-nationalistische N-VA de grootste partij in het Belgische gewest. Met driekwart van de stemmen geteld voor de verkiezingen voor het Vlaams Parlement staat de N-VA op winst. In de peilingen ging Vlaams Belang juist royaal op kop.
De sfeer op de partijbijeenkomst van Vlaams Belang in Londerzeel sloeg om op het moment dat de uitslagen begonnen binnen te komen. Persbureau Belga schrijft dat het er "opvallend stil" werd. Een speech van partijleider Tom Van Grieken werd uitgesteld, hij wacht tot zijn N-VA-collega Bart De Wever zijn achterban heeft toegesproken.
In België is zondag gestemd voor de parlementen van de gewesten Vlaanderen, Wallonië en Brussel, het nationale parlement en het Europees Parlement.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi ontkent dat Iran burger- of woongebieden in het Midden-Oosten heeft aangevallen. Volgens Araghchi is Teheran bereid een commissie met zijn buurlanden op te richten om te onderzoeken wie wel verantwoordelijk is voor de aanvallen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
5 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
17 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
20 uur geleden