Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

N-Koreaanse leider Kim Jong-un krijgt onderscheiding van Poetin

N-Koreaanse leider Kim Jong-un krijgt onderscheiding van Poetin

MOSKOU (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft van Rusland een onderscheiding gekregen voor zijn rol bij het bewaren van de herinnering aan Sovjet-soldaten die in Noord-Korea zijn gesneuveld. Dat liet de Russische ambassade in Pyongyang dinsdag weten.

De ambassadeur van Rusland overhandigde de herdenkingsmedaille '75 jaar overwinning in de Grote Patriottische Oorlog 1941-1945' aan de minister van Buitenlandse Zaken, aldus een verklaring en foto's die op de Facebook-pagina van de ambassade zijn gepubliceerd. Kim Jong-un zelf werd niet gezien.

Kim kreeg de medaille "voor zijn grote persoonlijke bijdrage aan de herdenking van dode en begraven Sovjetburgers op het grondgebied van Noord-Korea en voor de veiligheid van de graven en herdenkingsplaatsen van Sovjetsoldaten." Het Russische persbureau TASS meldde dat 1375 Sovjetsoldaten in Noord-Korea zijn begraven.

Afwezigheid

De Noord-Koreaanse leider maakte zaterdag zijn eerste publieke optreden na drie weken afwezigheid. Dat gaf aanleiding tot speculaties over zijn gezondheid.

Kim bezocht Rusland voor het eerst in april 2019, voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin.

Meer uit Buitenland

Prioriteit EU rond Groenland ligt bij dialoog en de-escalatie

BRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.

34 minuten geleden
Deense regering niet naar Davos om conflict Groenland

DAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.

37 minuten geleden
Zoon sjah en Trump op Iraanse staatstelevisie na mogelijke hack

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.

1 uur geleden
Starmer denkt niet dat Trump militaire actie Groenland overweegt

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.

1 uur geleden
Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

3 uur geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

4 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

4 uur geleden