N-Koreaanse leider Kim Jong-un krijgt onderscheiding van Poetin
MOSKOU (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft van Rusland een onderscheiding gekregen voor zijn rol bij het bewaren van de herinnering aan Sovjet-soldaten die in Noord-Korea zijn gesneuveld. Dat liet de Russische ambassade in Pyongyang dinsdag weten.
De ambassadeur van Rusland overhandigde de herdenkingsmedaille '75 jaar overwinning in de Grote Patriottische Oorlog 1941-1945' aan de minister van Buitenlandse Zaken, aldus een verklaring en foto's die op de Facebook-pagina van de ambassade zijn gepubliceerd. Kim Jong-un zelf werd niet gezien.
Kim kreeg de medaille "voor zijn grote persoonlijke bijdrage aan de herdenking van dode en begraven Sovjetburgers op het grondgebied van Noord-Korea en voor de veiligheid van de graven en herdenkingsplaatsen van Sovjetsoldaten." Het Russische persbureau TASS meldde dat 1375 Sovjetsoldaten in Noord-Korea zijn begraven.
Afwezigheid
De Noord-Koreaanse leider maakte zaterdag zijn eerste publieke optreden na drie weken afwezigheid. Dat gaf aanleiding tot speculaties over zijn gezondheid.
Kim bezocht Rusland voor het eerst in april 2019, voor een ontmoeting met president Vladimir Poetin.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische regering en de door Koerden geleide SDF hebben volgens ingewijden ingestemd met een verlenging van hun wapenstilstand. Deze maand braken gevechten tussen de twee partijen uit in het noorden van Syrië.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Door een aardverschuiving in de Indonesische provincie West-Java zijn zeker acht mensen om het leven gekomen. 82 personen worden vermist. Dat heeft de Indonesische rampenbestrijdingsdienst zaterdag gemeld. De aardverschuiving trof volgens lokale autoriteiten een dorp in de regio West-Bandung, een gebied waar de afgelopen dagen erg veel regen viel.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft uitgehaald naar Rusland vanwege nieuwe luchtaanvallen te midden van onderhandelingen in Abu Dhabi. Oekraïense, Russische en Amerikaanse delegaties praten daar zaterdag voor de tweede dag op rij over het stoppen van de oorlog.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.
11 uur geleden