N-Korea voert test uit op 'ontmantelde' basis
SEOUL (ANP) - Noord-Korea zegt dat het een "zeer belangrijke test" heeft uitgevoerd op raketbasis Sohae in het westen van het land. De wetenschappelijke organisatie die betrokken is bij de ontwikkeling van de raketten, noemt de test van "grote waarde" en de uitkomsten zullen "de strategische positie van Noord-Korea" doen veranderen. Het Noord-Koreaanse staatsmedium KCNA meldt niet wat de test precies heeft ingehouden.
Zuid-Korea dat doorgaans als eerste melding maakt van een raketlancering door het buurland, heeft nog niet gereageerd. Volgens experts is het aannemelijk dat Noord-Korea een test uitvoerde met een raketmotor en dit keer geen raket heeft afgeschoten.
Pyongyang gebruikte de basis in 2012 en 2016 om satellieten te lanceren. Vorig jaar zomer begon het land de basis te ontmantelen na een akkoord tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, maar in maart zeiden experts dat de lanceerinstallatie toch weer operationeel is.
De dialoog tussen de twee landen over het ontmantelen van de omstreden Noord-Koreaanse kernmacht is volkomen vastgelopen. Pyongyang heeft Washington tot het nieuwe jaar de tijd gegeven om met nieuwe voorstellen te komen, anders zou het een "nieuwe pad" inslaan. Enkele uren voordat het dictatoriale regime met het nieuws van de test naar buitenkwam, zei Trump dat eventuele vijandigheden door Noord-Korea hem zouden "verbazen".
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Nepalese bergbeklimmer en berggids Nirmal Purja is omgekomen bij een lawine in het noorden van Pakistan. Hij gold als vermist nadat hij en een groep bergbeklimmers die hij begeleidde donderdag door een lawine waren weggevaagd. Zijn onderneming Elite Expeditions heeft zaterdag bevestigd dat hij samen met anderen de lawine niet heeft overleefd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van 22 EU-lidstaten vragen in een open brief om spoedoverleg naar aanleiding van de situatie in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko. Daar wisten de afgelopen dagen tienduizenden Marokkanen zwemmend de oversteek te maken, waarna de meesten van hen alweer terugkeerden.
1 uur geledenLACANAU (ANP/AFP) - De natuurbrand in Gironde, volgens de autoriteiten de grootste natuurbrand in Frankrijk in decennia, is onder controle en breidt zich niet verder uit. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez.
2 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Bij een aardbeving vrijdag met een kracht van 4.7 zijn bij Napels 21 mensen gewond geraakt. Twee gewonden moesten met spoed naar een ziekenhuis. Dit melden de autoriteiten in de stad zaterdag. Bij de beving ongeveer 9 kilometer ten westen van het centrum van de stad is geringe schade aangericht.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïense drones hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een vrachtschip van het Russische kernenergiebedrijf Rosatom geraakt op de Zwarte Zee, zegt het bedrijf. Het schip zou daardoor tot zinken zijn gebracht.
2 uur geledenFNIDEQ (ANP/AFP) - Duizenden Marokkanen die donderdag of vrijdag de Spaanse exclave Ceuta waren binnengedrongen, worden georganiseerd naar huis vervoerd. Volgens anonieme bronnen van het persbureau AFP is er een operatie gaande om deze 'indringers' van Fnideq, vlak onder Ceuta, in bussen weer af te voeren. Voor de langere afstand worden ze eerst naar het station van Tanger dat 40 kilometer westelijker ligt, gebracht om daar de reis voort te zetten.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez wil dat de Europese ministers van Binnenlandse Zaken met spoed bijeenkomen over de kwestie Ceuta. Hij is erg boos over een aantal "egoïstische reacties" van Europese landen op de crisis die donderdag werd veroorzaakt door de plotselinge komst van tienduizenden migranten naar het kleine Spaanse territorium in Noord-Afrika, Ceuta. Zo riep Italië op Spanje uit de Schengenzone te zetten.
3 uur geleden