'Mythische' Bugatti van koning Leopold III van België geveild
LONDEN (ANP/BELGA) - Een zeldzame Bugatti die eerder in het bezit was van de Belgische koning Leopold III heeft op een veiling in Londen ruim 9,5 miljoen euro opgeleverd. Volgens het veilinghuis Gooding & Company is niet eerder zo'n groot bedrag voor een Bugatti neergelegd.
Het gaat om de Bugatti Type 59 Sports uit 1934. Volgens het veilinghuis wordt de "mythische type 59" beschouwd al een van de meest elegante racewagens van voor de Tweede Wereldoorlog. Het veilinghuis had vooraf dan ook gehoopt op een opbrengst van ruim 11 miljoen euro.
De auto maakte deel uit van het Grand Prix-team van Bugatti in het seizoen 1934-1935. Met de Franse coureur René Dreyfus werd destijds de derde plek gehaald bij de GP van Monaco en op het Belgische circuit in Spa zelfs gewonnen. De auto is daarna omgebouwd, met een nieuwe versnellingsbak, aangepast chassis en koetswerk. De auto werd zwart geschilderd en in 1937 verkocht aan de grootvader van koning Filip, die een fervent Bugatti-liefhebber was.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
3 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
5 uur geledenKHARTOUM (ANP/AFP) - Meer dan drie miljoen Soedanezen die ontheemd zijn geraakt in de oorlog zijn weer naar hun huizen teruggekeerd, hoewel er in grote delen van het land nog steeds zwaar gevochten wordt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven voor altijd met "een heel sterke" strijdmacht in Europa, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. De VS zullen zich meer op de concurrentiestrijd met China richten en meer aan Europa zelf overlaten, maar gaan volgens hem niet weg.
5 uur geledenHAMBURG (ANP) - De geopolitieke onrust drukt zijn stempel op de Noordzeetop, die oorspronkelijk vooral over windenergie op zee ging. Maar "we kunnen het tegenwoordig niet hebben over energie zonder ook veiligheid te bespreken", zei de Deense premier Mette Frederiksen op de internationale bijeenkomst in Hamburg.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán zegt dat zijn regering de ambassadeur van Oekraïne gaat ontbieden omdat de Oekraïense regering zou proberen zich te bemoeien met de Hongaarse parlementsverkiezingen van 12 april. Hij meldt dat in een video op Facebook. De premier staat in de peilingen achter op zijn grote rivaal Peter Magyar.
5 uur geleden