'Mythische' Bugatti van koning Leopold III van België geveild
LONDEN (ANP/BELGA) - Een zeldzame Bugatti die eerder in het bezit was van de Belgische koning Leopold III heeft op een veiling in Londen ruim 9,5 miljoen euro opgeleverd. Volgens het veilinghuis Gooding & Company is niet eerder zo'n groot bedrag voor een Bugatti neergelegd.
Het gaat om de Bugatti Type 59 Sports uit 1934. Volgens het veilinghuis wordt de "mythische type 59" beschouwd al een van de meest elegante racewagens van voor de Tweede Wereldoorlog. Het veilinghuis had vooraf dan ook gehoopt op een opbrengst van ruim 11 miljoen euro.
De auto maakte deel uit van het Grand Prix-team van Bugatti in het seizoen 1934-1935. Met de Franse coureur René Dreyfus werd destijds de derde plek gehaald bij de GP van Monaco en op het Belgische circuit in Spa zelfs gewonnen. De auto is daarna omgebouwd, met een nieuwe versnellingsbak, aangepast chassis en koetswerk. De auto werd zwart geschilderd en in 1937 verkocht aan de grootvader van koning Filip, die een fervent Bugatti-liefhebber was.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
10 uur geleden