Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Myanmarese leider Suu Kyi zonder advocaat voor de rechter'

'Myanmarese leider Suu Kyi zonder advocaat voor de rechter'

YANGON (ANP) - De opgepakte Myanmarese regeringsleider Aung San Suu Kyi is dinsdag via een videoverbinding voor de rechter verschenen. Dat gebeurde een dag eerder dan gepland, zei haar advocaat Khin Maung Zaw. Die mocht zelf niet aanwezig zijn bij de zitting.

Khin Maung Zaw zei dat de rechtbank hem nog niet heeft erkend als advocaat van de Nobelprijswinnares. Hij heeft zijn cliënt ook nog niet kunnen bezoeken. Het leger arresteerde de 75-jarige Suu Kyi toen het begin februari een staatsgreep pleegde. Ze wordt verdacht van twee strafbare feiten en riskeert een jarenlange gevangenisstraf.

De autoriteiten vervolgen Suu Kyi voor het overtreden van een wet die betrekking heeft op import en export van producten en een wet voor noodsituaties bij natuurrampen. Een woordvoerder van het nieuwe militaire regime zei dat inmiddels ook een onderzoek is gestart naar witwaspraktijken bij een organisatie van de afgezette leider.

Bondgenoten

De militairen hebben ook belangrijke bondgenoten van Suu Kyi opgepakt. Het gaat onder meer om de afgezette president Win Myint, die dinsdag ook virtueel voor de rechter zou zijn verschenen. Hij wordt eveneens verdacht van het overtreden van de wet voor natuurrampen. Er zouden coronaregels zijn overtreden toen de politieke partij van Suu Kyi en Win Myint campagne voerde voor de verkiezingen.

Het duo moet op 1 maart weer virtueel voor de rechter verschijnen. De legerwoordvoerder zei dat Suu Kyi en Win Myint op een veilige plaats zijn en in goede gezondheid verkeren.

Meer uit Buitenland

Experts: stroomstoring Spanje en Portugal samenloop van factoren

MADRID (ANP/AFP) - De grootschalige stroomstoring in Spanje en Portugal van april vorig jaar kwam door een "noodlottige samenloop van verschillende factoren", concluderen deskundigen in een rapport. "Er was niet één enkele oorzaak", aldus Damian Cortinas, van de netbeheerdersorganisatie ENTSO-E die opdracht gaf tot het onderzoek.

56 minuten geleden
Woordvoerder Iraanse garde gedood bij luchtaanvallen VS en Israël

TEHERAN (ANP/AFP) - De woordvoerder van de Iraanse Revolutionaire Garde, Ali Mohammad Naini, is gedood bij de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen op Iran, meldt de Garde in een verklaring.

3 uur geleden
Israël valt Syrische doelen aan na geweld tegen druzen

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.

4 uur geleden
Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

5 uur geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

8 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

10 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

10 uur geleden