Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Myanmar veroordeelt voor eerst sinds coup journalist tot celstraf

Myanmar veroordeelt voor eerst sinds coup journalist tot celstraf

NAYPYIDAW (ANP/DPA) - Een journalist in Myanmar is veroordeeld tot drie jaar cel vanwege zijn berichtgeving over de protesten tegen de militaire staatsgreep. Min Nyo, van de Democratic Voice of Burma (DVB), is de eerste journalist die veroordeeld is sinds de staatsgreep van het leger in februari.

Volgens de Democratic Voice of Burma is Min Nyo veroordeeld op grond van artikel 505 (a) van het strafwetboek, die de verspreiding van informatie die kan leiden tot muiterij onder veiligheidstroepen, strafbaar stelt. De journalist deed verslag van de demonstraties in de stad Pyay, waar een demonstrant om het leven kwam. Hij werd op 3 maart opgepakt. Tijdens zijn detentie zou hij "bruut zijn mishandeld" en gewond zijn geraakt, aldus de nieuwsorganisatie.

De militaire overheid treedt hard op tegen de demonstranten en onafhankelijke media. Tot dusver zijn de licenties van acht mediakanalen, waaronder DVB, ingetrokken. In maart werd ook een Poolse journalist werkzaam voor het Duitse persbureau DPA aangehouden. Ook hij deed verslag van de demonstraties in de stad Pyay.

De strijdkrachten grepen 1 februari de macht in Myanmar en arresteerden regeringsleider Aung San Suu Kyi. Veiligheidstroepen reageren sindsdien met veel geweld op demonstraties van burgers die het herstel van de democratie eisen. Er zijn naar schatting meer dan 780 burgerdoden gevallen.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

55 minuten geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

1 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

2 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

2 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

3 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

3 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

3 uur geleden