Myanmar veroordeelt voor eerst sinds coup journalist tot celstraf
NAYPYIDAW (ANP/DPA) - Een journalist in Myanmar is veroordeeld tot drie jaar cel vanwege zijn berichtgeving over de protesten tegen de militaire staatsgreep. Min Nyo, van de Democratic Voice of Burma (DVB), is de eerste journalist die veroordeeld is sinds de staatsgreep van het leger in februari.
Volgens de Democratic Voice of Burma is Min Nyo veroordeeld op grond van artikel 505 (a) van het strafwetboek, die de verspreiding van informatie die kan leiden tot muiterij onder veiligheidstroepen, strafbaar stelt. De journalist deed verslag van de demonstraties in de stad Pyay, waar een demonstrant om het leven kwam. Hij werd op 3 maart opgepakt. Tijdens zijn detentie zou hij "bruut zijn mishandeld" en gewond zijn geraakt, aldus de nieuwsorganisatie.
De militaire overheid treedt hard op tegen de demonstranten en onafhankelijke media. Tot dusver zijn de licenties van acht mediakanalen, waaronder DVB, ingetrokken. In maart werd ook een Poolse journalist werkzaam voor het Duitse persbureau DPA aangehouden. Ook hij deed verslag van de demonstraties in de stad Pyay.
De strijdkrachten grepen 1 februari de macht in Myanmar en arresteerden regeringsleider Aung San Suu Kyi. Veiligheidstroepen reageren sindsdien met veel geweld op demonstraties van burgers die het herstel van de democratie eisen. Er zijn naar schatting meer dan 780 burgerdoden gevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
26 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
3 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
6 uur geleden