Myanmar meldt eerste coronadode
NAYPYIDAW (ANP/RTR) - In Myanmar is dinsdag voor het eerst iemand overleden aan het coronavirus, meldden de autoriteiten.
Het dodelijke slachtoffer is een 69-jarige man die behalve het longvirus ook aan kanker leed, zei een regeringswoordvoerder.
De man was voor behandelingen in Australië geweest en stopte tijdens zijn terugreis naar Myanmar ook nog in Singapore.
In Myanmar zijn tot nu toe 14 gevallen van het virus bekend. Volgens de autoriteiten gaat het voornamelijk om mensen die in het buitenland besmet zijn geraakt.
Het ministerie van Gezondheid waarschuwde zondag dat het risico op een "grote uitbraak" in het land zeer hoog is. Tienduizenden arbeidsmigranten keerden onlangs halsoverkop terug uit het naburige Thailand doordat de grens op slot ging vanwege het virus. In Thailand zijn 1524 geïnfecteerden bekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
6 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
7 uur geleden