
MVV laat supporters gratis toe voor thuiswedstrijd tegen VVV
MAASTRICHT (ANP) - MVV doet 4 februari het stadion open voor de thuiswedstrijd tegen VVV-Venlo. Dat gebeurt ongeacht of de huidige coronamaatregelen voor de sportwereld door het kabinet worden verlengd, meldt de Maastrichtse voetbalvereniging.
MVV speelt komende vrijdag eerst in een leeg stadion tegen FC Volendam, waarna een week later het uitduel met FC Eindhoven volgt. Tegen VVV moet het stadion dan begin februari weer voor het eerst opengaan.
"Niet om recalcitrant te zijn, maar het is bittere noodzaak", aldus MVV. "Niet alleen uit sportief oogpunt, maar ook uit financiële urgentie. De spaarpotjes bij de voetbalclubs raken langzaam maar zeker leeg, Ook bij MVV."
Statement
Supporters van MVV die een kaartje hadden voor de eerder gespeelde wedstrijd tegen Roda JC, mogen nu gratis naar binnen bij de wedstrijd tegen VVV.
In een gezamenlijk statement lieten de clubs uit de Eredivisie en eerste divisie vorige week al weten bezig te zijn met een plan "demonstratief" hun stadions te openen als het kabinet op de volgende persconferentie, op 25 januari, vasthoudt aan het verbod op publiek bij sportwedstrijden. MVV wacht die persconferentie niet af en zet nu alles al in gang.
Protest
"We gaan, wat de uitkomst van de volgende persconferentie ook moge zijn, hoe dan ook uit protest de poorten van De Geusselt op 4 februari tegen VVV openen", meldt MVV. "Uit de Fieldlab-experimenten blijkt immers dat tijdens voetbalwedstrijden de besmettingen nihil en dus verwaarloosbaar zijn. We zullen natuurlijk, zoals we in het verleden ook al naar ieders tevredenheid gedaan hebben, de veiligheid van een ieder in de gaten houden en de RIVM-maatregelen toepassen."
MVV neemt de plannen voor het duel met VVV vrijdag mee in het overleg tussen clubs en burgemeesters van de steden met een club uit het betaald voetbal.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
9 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
11 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
11 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
13 uur geleden