Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MVO Platform: Europese aanpak misstanden gaat niet ver genoeg

MVO Platform: Europese aanpak misstanden gaat niet ver genoeg

DEN HAAG (ANP) - Europa moet met stevigere afspraken komen om onder meer sociale misstanden in de productieketens wereldwijd aan te pakken. Dat zegt MVO Platform in een reactie op de Europese plannen voor maatschappelijk verantwoord ondernemen die woensdag werden gepubliceerd. Op verschillende vlakken ligt volgens het netwerk van Nederlandse maatschappelijke organisaties en vakbonden de lat te laag om misstanden te kunnen uitbannen. Dat zou de effectiviteit kunnen raken.

De Europese Commissie wil wettelijk vastleggen hoe bedrijven kinderarbeid of milieuschade opsporen en aanpakken. Als eerste zijn bedrijven met meer dan 500 werknemers en een jaaromzet van minstens 150 miljoen euro aan de beurt om een plan op te stellen. Daarbij gaat het ook om maatregelen om aan internationale afspraken over klimaatverandering te kunnen voldoen. Later is het ook aan bedrijven met minimaal 250 werknemers en een jaaromzet van 40 miljoen euro in risicovolle sectoren zoals de mijnbouw of kledingindustrie om aan de nieuwe EU-regels voldoen.

MVO Platform legt uit dat in Nederland slechts 1600 bedrijven zijn met meer dan 500 werknemers. Dat is 0,4 procent van het totaal van 450.000 bedrijven. "Uit eerder onderzoek blijkt dat met deze minimumgrens slechts 5 procent van de bedrijven in de Nederlandse kleding- en textielsector onder de voorgestelde regels zullen vallen", aldus de organisatie.

Klimaatveranderingen

De klagers vinden dat het kabinet zich moet inspannen voor een betere EU-richtlijn. Dat zou ook in het coalitieakkoord zijn afgesproken. Volgens de commissie krijgt ook het mkb met de maatregelen te maken omdat grote bedrijven die eis zullen stellen.

Ook voor milieuorganisaties gaan de plannen van Brussel niet ver genoeg om het klimaat te beschermen. Milieudefensie zegt in een reactie dat er heel veel moet veranderen om klimaatveranderingen tegen te gaan. "Deze wet biedt Europa de mogelijkheid om een klimaatplicht vast te leggen, maar dreigt die kans nu te laten lopen. Daarom roepen wij de lidstaten en het Europees Parlement op om de wet aan te scherpen", aldus Janneke Bazelmans van Milieudefensie.

Friends of the Earth Europe, het internationale netwerk waar Milieudefensie deel van uitmaakt, stelt dat via mazen in de wet bedrijven aan hun verantwoordelijkheid kunnen ontsnappen door ‘contractuele garanties ‘op te tuigen. Ook kunnen bedrijven met het voorstel zoals het er ligt, niet voor de rechter worden gedaagd om hun "valse klimaatpropaganda" te stoppen.

Meer uit Financieel

Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

10 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

12 uur geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

14 uur geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden
Investeerder Castlelake overweegt overnamebod op easyJet

MINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.

1 dag geleden
Universal Music verwerpt overnamebod van miljardair Ackman

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.

1 dag geleden
Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

1 dag geleden