Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

MVO Platform: Europese aanpak misstanden gaat niet ver genoeg

MVO Platform: Europese aanpak misstanden gaat niet ver genoeg

DEN HAAG (ANP) - Europa moet met stevigere afspraken komen om onder meer sociale misstanden in de productieketens wereldwijd aan te pakken. Dat zegt MVO Platform in een reactie op de Europese plannen voor maatschappelijk verantwoord ondernemen die woensdag werden gepubliceerd. Op verschillende vlakken ligt volgens het netwerk van Nederlandse maatschappelijke organisaties en vakbonden de lat te laag om misstanden te kunnen uitbannen. Dat zou de effectiviteit kunnen raken.

De Europese Commissie wil wettelijk vastleggen hoe bedrijven kinderarbeid of milieuschade opsporen en aanpakken. Als eerste zijn bedrijven met meer dan 500 werknemers en een jaaromzet van minstens 150 miljoen euro aan de beurt om een plan op te stellen. Daarbij gaat het ook om maatregelen om aan internationale afspraken over klimaatverandering te kunnen voldoen. Later is het ook aan bedrijven met minimaal 250 werknemers en een jaaromzet van 40 miljoen euro in risicovolle sectoren zoals de mijnbouw of kledingindustrie om aan de nieuwe EU-regels voldoen.

MVO Platform legt uit dat in Nederland slechts 1600 bedrijven zijn met meer dan 500 werknemers. Dat is 0,4 procent van het totaal van 450.000 bedrijven. "Uit eerder onderzoek blijkt dat met deze minimumgrens slechts 5 procent van de bedrijven in de Nederlandse kleding- en textielsector onder de voorgestelde regels zullen vallen", aldus de organisatie.

Klimaatveranderingen

De klagers vinden dat het kabinet zich moet inspannen voor een betere EU-richtlijn. Dat zou ook in het coalitieakkoord zijn afgesproken. Volgens de commissie krijgt ook het mkb met de maatregelen te maken omdat grote bedrijven die eis zullen stellen.

Ook voor milieuorganisaties gaan de plannen van Brussel niet ver genoeg om het klimaat te beschermen. Milieudefensie zegt in een reactie dat er heel veel moet veranderen om klimaatveranderingen tegen te gaan. "Deze wet biedt Europa de mogelijkheid om een klimaatplicht vast te leggen, maar dreigt die kans nu te laten lopen. Daarom roepen wij de lidstaten en het Europees Parlement op om de wet aan te scherpen", aldus Janneke Bazelmans van Milieudefensie.

Friends of the Earth Europe, het internationale netwerk waar Milieudefensie deel van uitmaakt, stelt dat via mazen in de wet bedrijven aan hun verantwoordelijkheid kunnen ontsnappen door ‘contractuele garanties ‘op te tuigen. Ook kunnen bedrijven met het voorstel zoals het er ligt, niet voor de rechter worden gedaagd om hun "valse klimaatpropaganda" te stoppen.

Meer uit Financieel

Vattenfall verkoopt Franse activiteiten aan Franse branchegenoot

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.

1 uur geleden
Adyen grootste stijger op AEX-index na eerdere koersval

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grootste stijger op de AEX-index. Het betaalbedrijf, dat betalingen verwerkt voor bedrijven als HelloFresh en Spotify, maakte vorige week een zware koersval. Adyen had de omzetverwachting voor dit jaar verlaagd.

2 uur geleden
Bayer treft miljardenschikking voor Roundup-zaken, zeggen bronnen

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse producent van landbouwpesticiden Bayer gaat een schikking van 10,5 miljard dollar aankondigen om lopende en toekomstige rechtszaken in de Verenigde Staten rond het omstreden onkruidverdelgingsmiddel Roundup af te handelen. Dit zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

3 uur geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

4 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

4 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

5 uur geleden