Muzikaal protest in Breda tegen coronamaatregelen
BREDA (ANP) - Vanaf het Chasséveld in Breda hebben een kleine duizend demonstranten lopend en dansend achter een geluidswagen meegedaan aan een protesttocht tegen de coronamaatregelen. Ook tien bussen van de zogeheten party-express reden mee in deze muziekdemonstratie door de stad. Het kabinet maakte vorige week nieuwe maatregelen bekend tegen corona, waaronder het om 20.00 uur sluiten van kroegen en restaurants. Het protest met het motto 076AAN is georganiseerd door dj's die werken in de Bredase horeca.
Na de rellen vrijdagavond in Rotterdam waarbij politieagenten schoten, waren zaterdag veel media aanwezig in Breda. Behalve fotografen en camerateams was bijvoorbeeld ook het Franse persbureau AFP present. De organisatie van de demonstratie liet zaterdagochtend weten dat er contact was geweest met de politie die goed zichtbaar in de stad aanwezig is, maar niet direct bij het Chasséveld.
De sfeer in Breda was feestelijk. Deelnemers aan het protest droegen borden bij zich met teksten als 'Het begint hier wel op China te lijken. Geen test=Geen virus', '123G bom onder onze samenleving' en 'Een injectie is niet sexy'.
Organisator Joost Eras liet eerder weten dat hij is geschrokken van de gewelddadigheden in Rotterdam, maar hij zag geen reden om het protest af te blazen. "We hebben in Breda laten zien dat het ook op deze manier kan", constateerde hij na afloop. Een demonstratie tegen de coronamaatregelen zaterdag in Amsterdam is wel afgelast na de ongeregeldheden in Rotterdam. Toch verzamelden daar honderden mensen op en rond de Dam voor een protestmars.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.
56 minuten geledenOPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een natte herfst en winter zijn waarschijnlijk nodig om in het komende voorjaar een goede uitgangspositie te hebben voor een volgend droogteseizoen. Dat zei Harold van Waveren, voorzitter van het landelijke crisisteam over de droogte, in een presentatie voor Tweede Kamerleden. "Herstel gaat maanden duren, met name voor het grondwater."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een dag nadat het sociale netwerk Hyves terugkeerde, hebben 250.000 mensen zich aangemeld voor een profiel. Dat laat eigenaar Mediahuis woensdag weten. Het hoge aantal aanmeldingen leidde tot een wachtlijst. Belangstellenden worden de komende dagen gedoseerd toegelaten om eventuele technische problemen te voorkomen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Posters van Wakker Dier moeten zichtbaar zijn op reclameborden op stations. NS Stations weigerde dat, waarop de dierenrechtenorganisatie naar de rechter stapte. Die gaf Wakker Dier woensdag gelijk in een kort geding.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS benadrukt een "zorgvuldige ethische afweging" te hebben gemaakt om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Woensdag heeft de NPO bekendgemaakt alsnog een Nederlandse inzending te verzorgen. Een onafhankelijk team van experts moet bij de NPO de Nederlandse deelname in 2027 vormgeven.
3 uur geleden